Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Murano] ESP OFF + kontrolka poślizgu

Moderator: azorek

glonbeatz
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-01-07, 20:26
Lokalizacja: Poznań

[Murano] ESP OFF + kontrolka poślizgu

Post autor: glonbeatz » 2013-10-16, 13:50

Witam,

Jade sobie dzisiaj pięknie i na luksusach, az tu nagle zobaczyłem ze kontrolka sie zapaliła - tak sama z siebie. ESP OFF i taka kontrolka z Poślizgiem samochodu.

Sprawdzałem czy ABSy działaja - działaja.
Sprawdzałem czy idzie zamielić kołami (rano mokro było) - i nie idzie
Czyli jakby wszystko ok :)

Jutro komputer - ale moze cos macie na mysli co moge sprawdzic? lub ktos mial taki problem:)
Ostatnio zmieniony 2014-01-29, 09:55 przez glonbeatz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drobny
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-10-05, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drobny » 2013-11-04, 11:26

Cześć kolego.
Znalazłem Twój post na forum. Ostatki mój x-trail pokazuje rogi i wymaga sporo troski o jego mechanikę. niestety.. Pojawił się u
mnie dokładnie ten sam problem jaki Ty opiujesz. Podpaliłem rano auto i zapaliła się kontrolka ESP OFF, antypoślizg i kontrolka
hamulca. W nocy były przymrozki więc pomyślałem, ze przymarzł ręczny hamulec. Sprawdziłem go i jest w normie. Następnie
rzuciłem okiem na stan płynu hamulcowego i też jest ok. Podczas jazdy test hamulców wyszedł ok. Zgłupiałem już. Nie byłem
jeszcze u mechanika. Szczerze to staram się sam uzdrawiać nissana. Jakoś nie mam zaufania do większości mechaników ...
Znalazłeś rozwiązanie problemu tych kontrolek? Zauważyłem, że same gasną po przejechaniu kilku kilometrów. Nie włączają się też
przy każdym odpaleniu auta. Nie wiem co o tym myśleć. Przekopałem internet i też nie znalazłem odpowiedzi. Może Twoje info mi
pomoże.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2013-11-04, 14:39

Do objawów pasuje usterka czujnika ABS w którymś kole, ale ABS też powinien przestać działać. Ten układ korzysta z czujników abs, jak któryś z przewodów nie łączy właśnie się tak powinno dziać jak piszesz. Jesteś pewien że ABS działał poprawnie? Jak wyłączysz silnik i włączysz, to układ jeszcze raz sprawdzi czujniki, jak będzie wszystko ok to kontrolka zgaśnie.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
drobny
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-10-05, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drobny » 2014-05-05, 18:19

Odkopię temat i napiszę co pomogło u mnie aby zgasić nieszczęsne kontrolki...
Dolałem płynu hamulcowego do zbiorniczka i problem zniknął już daaawno temu.
Kilka miesięcy już jeżdżę i zero kłopotów z ESP czy kontrolkami.
Podpowiedź znalazłem na forum zagranicznym Nissana.
Dziwna sytuacja ponieważ sprawdzałem stan płynu w pierwszej kolejności po wystąpieniu oznak awarii... Fakt jest taki, że płyn hamulcowy znajdował się delikatnie ponad oznaczeniem >MIN<. Zauważcie, że był ponad a nie na równi czy tuż poniżej. Wynika z tego, że albo teren był nierówny albo czułość Nissana jest bardzo duża ;)
W każdym razie gdy zaczną wam kontrolki robić dyskotekę to uzupełnijcie braki lub co lepsze zmieńcie płyn hamulcowy w całym układzie.
Mniej więcej co dwa lata i tak należy tego dokonać ze względu na higroskopijne (płyn wchłania wilgoć z otoczenia) właściwości tej cieczy.

Stegi
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-16, 20:23
Lokalizacja: Kutno

Re:

Post autor: Stegi » 2020-07-02, 20:09

GRZECHu pisze:
2013-11-04, 14:39
Do objawów pasuje usterka czujnika ABS w którymś kole, ale ABS też powinien przestać działać. Ten układ korzysta z czujników abs, jak któryś z przewodów nie łączy właśnie się tak powinno dziać jak piszesz. Jesteś pewien że ABS działał poprawnie? Jak wyłączysz silnik i włączysz, to układ jeszcze raz sprawdzi czujniki, jak będzie wszystko ok to kontrolka zgaśnie.
I tu sie kolega myli... Tak sądzę. Właśnie walczyłem z kontrolkami ABS, ESP w moim Note 1 e11 ponieważ wymieniałem ostatnio sprężynę od strony kierowcy i musialem odpiac czujnik ABS. Dziś nie dalo sie nim jeździć bo czujnik wypadł wiec zdjąlem kolo, przeczyścilem wszystko czyli gniazdo oraz sam czujnik, podgiąłem blaszkę w gnieździe tak aby czujnik siedzial w prowadnicach i ku mojemu zdumieniu nic nie zgasło. Wyłączyłem go i odpaliłem ponownie chyba z 5 razy i nic. Po chwilach frustracji postanowiłem przejechać sie testowo po ulicy wiec złożyłem wszystko do kupy i ruszyłem z włączonymi kontrolkami. Otóż dopiero po przejechaniu okolo 100 metrów wszystkie niechciane kontrolki zgasły i okazalo sie ze wszystko dziala jak powinno:) a wiec przynajmniej w Note e11 wyłączenie pojazdu i ponowny rozruch nie zlikwiduje kontrolek. Trzeba sie po prostu przejechać . 100-200metrow wystarczy:P
Pozdrawiam wszystkich. Może komuś się przyda ta informacja...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”