Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Uzupełnienie płynów

Moderator: azorek

DamianZ
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-04-19, 12:48

Uzupełnienie płynów

Post autor: DamianZ » 2023-04-19, 12:59

Witam,

Jestem posiadaczem Murano z 2009 roku od nie dawna więc wszystko dla mnie nowe. Zauważyłem że poziom płynu od chłodnicy oraz wspomagania kierownicy osiągnął poziom minimum. Trzeba uzupełnić. W instrukcji mam napisane że zalecany płyn chłodzący to NISSAN lub odpowiednik o tej samej jakości. Tylko ja nie wiem jaki tam był wcześniej wlany płyn. Czy mogę kupić ten zalecany i po prostu dolać??

To samo pytanie do płynu wspomagania kierownicy. Instrukcja zaleca NISSAN PSF lub odpowiednik. Piszą że można też używać oleju do przekładni automatycznej DEXRON typ IV. Nie mam bladego pojęcia co tam już jest w tym zbiorniku i nie wiem przez to co kupić by dolać bezpiecznie?

Może dla części z Was trywialne pytania, ja nie mam pojęcia bo moje doświadczenie z autami jest prawie zerowe jeszcze. Proszę o rady :)

Dzięki

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uzupełnienie płynów

Post autor: mały v8 » 2023-04-19, 18:42

Nie wiesz co było, to po co dolewać cokolwiek? , jak już odparowało znaczy stare. Kup 4 litry zwykłego ATF-u Dextron III,czy tam IV to nie ma znaczenia, i zmień rotacyjnie. Ściągasz wąż powrotny ze zbiorniczka od wspomagania, wkładasz go w pustą butelkę,ktoś niech tam co chwilę odpala i pokręca kierownicą a Ty dolewaj, aż będzie leciał czysty płyn. 5 minut roboty, groszowa sprawa, a płyn będzie czysty . To samo w chłodnicy na dole jest korek spustowy,odkręć spuść, i wlej nowy płyn takiego samego koloru. Płyn chłodniczy też się starzeje, i potem powoduje korozje.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”