Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Z50] Nissan Murano 2005 grzeje się powyżej 100km/h

Moderator: azorek

moczak89
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-12-08, 00:59
Lokalizacja: Łódź

[Z50] Nissan Murano 2005 grzeje się powyżej 100km/h

Post autor: moczak89 » 2015-05-23, 07:48

Panowie mam problem z moim Murano.
Auto pochodzi z 2005roku i jest to wersja europejska. Założone LPG.
Samochód w jezdzie miejskiej spisuje się świetnie, problem pojawia się na trasie.
Przy prędkości powyżej 100km/h, przy podjazdach, wyprzedzaniu zwyczajnie się grzeje.
Układ był już sprawdzany wielokrotnie i mechanik twierdzi że wszystko działa. Założona jest nowa chłodnica, teoretycznie sprawdzał uszczelke po głowicą, olej wygląda normalnie...
Mam jakiś wyciek płynu chłodzącego ale nawet jak doleje wlewam płyn pod sam korek to i tak zaraz wskazówka temperatury idzie do góry. Nawet próbowałem zbiorniczek wyrównawczy opróżnić/zalać po korek po omacku szukając jakiegokolwiek rozwiązania...
Może macie jakieś pomysły, doświadczenia?
Sugerują mi jeszcze kontrole LPG ale to ma sens? Niezależnie czy jadę na lpg czy benzynie sprawa wygląda tak samo. :-(




Może macie namiar na ogarniętego w nissanach mechanika z Łodzi?

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2015-05-23, 09:40

moczak89, już Ci pisałem. Pompa wody i rozrząd może byc do wymiany, a wŁodzi MAcgyver

Salvelinus
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-26, 07:38
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Salvelinus » 2015-05-26, 08:48

Nie straszę ale miałem to samo. Wymieniłem cały rozrząd uszczelki pod głowicą planowanie głowicy. Jeżeli silnik się przegrzewa dojdzie albo doszło do odkształcenia głowic. Silnik w niedługim czasie uległ zatarciu. Tak było u mnie. PO rozmowach w warsztacie, który zajmuje się tylko tymi modelami czyli Murano ludzie ustawiają się w kolejkach na wymianę silnika - koszt 9 koła.

moczak89
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-12-08, 00:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: moczak89 » 2015-05-26, 14:12

Salvelinus podasz namiar na ten warsztat od murano?

[ Dodano: 2015-06-09, 17:17 ]
Po konsultacja z warsztatami jest winna -pęknięta głowica. Problem mam tylko gdzie oddać samochód do takiej naprawy. Macie jakieś sugestie?

Zgodnie z sugestią kolegi "bombel" skontaktowałem się z "Macguver" a właściwie z "klinika-japończyka" natomiast teraz mają urlop a ja muszę mieć auto złożone do 20.06. Macie jakiś inny namiar na warsztat który mi wymieni głowice w murano? może być Łódź, Warszawa i wszystko co w okolicach… Ważne żeby było dobrze i solidnie.
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 14:21 przez moczak89, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”