Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Drgania podczas jazdy

Moderator: azorek

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2011-02-04, 14:17

Wiem, ale bicie wystepowalo by albo byłoby bardziej odczuwalne podczas hamowania.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-02-04, 14:33

celuj zatem w elementy zawieszenia i kierownicze.. i koła.. Mówię .. sprawdź czy są proste.. u mnie były wyważone ale krzywe . i też "biło"
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2011-02-09, 19:21

Wymienilem klocki (tył), tarcza przetoczona i tłoczek już nie trzyma. Przejechałem ok. 8 km i wydaje mi się iż krzywa tarcza i trzymajacy hamulec był przyczyna tych drgań.

Muszę zrobić ok. 15 km żeby się upewnić.

MURANO
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-12, 12:17
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Drgania podczas jazdy

Post autor: MURANO » 2011-04-12, 12:30

BESEL_ pisze:Podczas jazdy odczuwam drgania (kierownica,pedały, itd). Wiecie co moze być powodem?
Witam jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc:)
Nabylem w zeszlym tygodniu Murańca z 2004 roku i w zwiazku z tym mam kilka pytan
Oczywiscie nie jet to nowe auto wiec ma kilka nie dociagniec to co zauwazylem to :
jak startuje to powyzej 30 km czuc drzenie auta i tez czuc na na pedale gazu lekkie drzenie po kilu kilometrach przestaje drgac moj mechanik stwiedzil ze to prawdopodobnie półoś przednia od strony pasazeta ta dluga powiedzil mi tez ze i druga troszke mu sie nie podoba ale jest w miare ok czy waszym zdaniem cała półoś do wymiany czy półoś mozna regenrowac a jesli cala to czy uzywka wchodzi w gre czy lepeij nie ryzykowac ?
druga sprawa wyciek przy misce olejowej ale to zauwazylem dopiero w domu ale widze ze miska dopiero co byla wymieniania na nowa czy przy samje misce jest jescze cos co by mogla cieknac ?trzecia sprawa auto bardzo fjane auto kupilem dla zony za rozsadne pieniadze ale widze ze bede musia co nie co w niego wlozyc zebyt bezpiecznie jezdzic sam osobiscie jezdze Q7 i powiem Wam ze Murano badzo fajne jest poza tymi problemami co powyzej ale pewnie to ze zwgledu ze ma juz kilka lat i przebieg 90000 km ale za to bezwypadkowe to sprawdzilem dokladnie :)A teraz taka dygresja jak to jest z tymi akcjami serwisowymi widze ze na Murano jest kilka w przypadku mojego Q7 nie bylo zadnego znaczenia ze to wersja amerykanska a ti w seriwsie nissana nie dosc mi mowia ze nic nie wiedza o akcji serwisowych to jescze do tego ze w przypadku wersji amaerykanskiech napewno tego nie zrobia bo to USA i trzeba wyslac to do USA przeciez to chodzi o akcje serwisowa do ktorej przyanal sie producent a nie o gwarancje macie jakeis z tym doswiadczenie ?

Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2011-05-17, 20:47

witaj, u mnei takei drgania skończyły się...wymiana skrzyni. jeździłem do 20 -30 km/h a potem auto telebotało jak na bruku. Dojechałem do serwisu i wyjechałem po 3 tygodniach... uważaj i ostrożnie.

adrian888
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-07-13, 21:29
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adrian888 » 2015-09-13, 22:04

A zdarzyło się kiedyś komuś że przyczyną drgania auta była właśnie półoś? Umnie takie drganie ale całego auta w tym delikatnie kierownicy zaczyna się od 100km/h, na pewno to nie wina kół ani tarcz. Drganie ma charakter jakby samochód podskakiwał i w przedziale 100-150km/h ... wydaje się że półoś

Szafiq
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-06-15, 07:12
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Szafiq » 2015-09-15, 20:16

u mnie są małe wibracje pomiędzy 1-1,5tys obrotów, w nissanie koleś powiedział że do wymiany jest podpora wału i to zazwyczaj jest przyczyną wibracji. Jeszcze nie wymieniałem więc nie wiem czy pomoże. Drgań nie zauważyłem oprócz takiego ,które wskazuje na niewyważone koła pomiędzy 110km/h a 120km/h

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”