Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Dobry i tani mechanik w Lublinie - Nissan Sunny n14

Moderatorzy: Ryba, Maniek-ol

Awatar użytkownika
nox84
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-10, 19:45
Lokalizacja: Lublin

Dobry i tani mechanik w Lublinie - Nissan Sunny n14

Post autor: nox84 » 2011-06-22, 16:21

Witam

Chciałem poradzić się klubowiczów jako że pewnie macie rozeznanie,
gdzie najlepiej udać się z Nissanem Sunny n14, mam sporo do zrobienia,
zawieszenie hamulce, wymiana oleju filtrów itd.
Mam ograniczony budżet więc gdzie najlepiej pojechać?
I powiedzcie jeżeli chodzi o zawieszenie to lepiej kupić samemu amortyzatory itd.
czy zostawić to mechanikowi?

Awatar użytkownika
Graboss
stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 2010-02-03, 12:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Graboss » 2011-06-24, 10:28

Takie rzeczy zrobisz w każdym zakładzie bo nie jest to większa filozofią.

Co do części to z reguły jest tak że mechanicy mają wypracowane zniżki w hurtowniach ale to nie oznacza że ty jako klient dostaniesz całą zniżkę na części lub w ogóle ją dostaniesz (jeśli mechanik to twój znajomy dostaniesz całą zniżkę, a jeśli nie to albo wypracowaną zniżkę weźmie dla siebie a ty zapłacisz normalną cenę albo się podzieli powiedzmy 15% da ci zniżki zależy od zakładu)

Poszukaj na forum bo chyba jako forumowicz masz jakieś zniżki w którejś hurtowni ale nie pamiętam gdzie tego szukać. (chyba na dole strony masz link do JParts)

Dawaj w piątek na spota to obgadamy na żywo wszystko
Biblia uczy nas kochać, kamasutra uczy jak.
Obrazek
By graboss at 2010-11-15

Awatar użytkownika
nox84
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-10, 19:45
Lokalizacja: Lublin

Post autor: nox84 » 2011-08-09, 12:00

Zrobiłem to i owo w swoim Sunny, troche na to poszło (ok 700 zł) na tylne zawieszenie, byłem u mechanika jerwana na kąpielowej 5, polecany był na innym forum Nissana jako zaufany mechanik, mam tylko techniczen pytanie jeszcze do forumowiczów, amortyzatory mechanik kupował ja płaciłem za robocizne i części itd. czy skoro mechanik kupuje nowe amortyzatory nie powinien mi dać pudełek po tych amortyzatorach? gwarancji itd.?
Troche dziwnie to wygląda przyznam jak za wszystko dostaje się paragon i nie wiadomo co on tam wsadził...

I mam jeszcze jedno pytanie, muszę wymienić olej i uszczelki dwie w silniku, za to Jerwan policzył na oko 250 zł można gdzieś to taniej zrobić? znalazłem na hutniczej wymieniają olej z filtrem za 100 zł, czy te uszczelki są takie drogie? Chodzi o uszczelke pokrywy silnika i na przód silnika

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2011-08-09, 12:19

nox84 masz dostęp do kanału ?? olej z filtrem oleju sam wymień.....żadna filozofia a parę zł zostanie w kieszeni.
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
Duchu
fanatyk nissana
Posty: 465
Rejestracja: 2010-04-19, 12:03
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Duchu » 2011-08-09, 13:43

większość sprzedawców oleju ma zazwyczaj kogoś kto wymienia dla nich olej oczywiście wszystko w cenie

Awatar użytkownika
Panadolini
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-18, 09:31
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Panadolini » 2011-08-18, 18:29

Hej. Uszczelkę pod pokrywą zaworów wymienię ci za browara (uszczelke kup w aso, do P10 SR20 t okoszt ok30-40zł) ale z olejem nie poradzę bo nie mam kanału, a znajomy za wymianę 20pln liczy. Kwestia tylko "wyprawy: ok 80km do mnie :) Jeśli wybierasz się nad białe w weekend, to miał byś po drodze :)

Steinway

Post autor: Steinway » 2012-06-11, 15:15

Witam, szkoda ze dopiero teraz zajrzalem, ja mam dobrego mechanika ktory zajmuje sie jedynie nissanami i o nissanach wie praktycznie wszystko! nastepnym razem odezwij sie na priw to dam Ci do niego namiary. czlowiek naprawde rzetelny i wie o co biega. pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lubelskie”