Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Nie polecam] Japan Service W-wa Cyprysowa 28

Moderatorzy: Ryba, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Marcus65
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-30, 04:13
Lokalizacja: Wawa

[Nie polecam] Japan Service W-wa Cyprysowa 28

Post autor: Marcus65 » 2011-07-13, 14:48

Robiłem ostatnio w tym warsztacie wymianę sprzęgła. Co prawda nie w Nissanie, a w Mitsu Pajero. Sprzęgło owszem wymienione, ale bierze zdecydowanie za głęboko i szarpie. Poza tym dwa miesiące przed wizytą wymieniałem wszystkie oleje. Pan Śmigiera doszedł jednak do wniosku, że olej w skrzyni i reduktorze wymaga wymiany i wymienił go bez konsultacji ze mną. Przy czym wlał olej jednego typu, podczas gdy w obu tych mechanizmach stosuje się różne oleje - gl-4 i gl-5. Na moją sugestię, że w takim razie ktoś mnie robi w balona - albo Feuvert, w którym to dokonywałem poprzedniej wymian, albo warsztat Japan Service, bez wskazania podejrzanego - pan Śmigiera wierutnie się obraził i stwierdził, że może mi ten stary olej wlać z powrotem. Ponadto stwierdził, że z oleju zrobiła się emulsja, bo "pewnie nabrałem wody", podczas gdy od czasu wymiany oleju ani razu nie topiłem auta, zaś mechanik, który pokazał mi jakiś olej (skąd niby mam wiedzieć, że to mój?) wspominał coś o opiłkach metalu, a nie emulsji...
Pan Śmigiera lubi sprawiać wrażenie równego chłopa, ale raczej serwisować się już u niego nie będę.

Pozdro
Marcus
A32 i... A31, dla którego znalazłem nowy dom... :)

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2011-07-14, 21:27

Marcus65, ubiegłeś mnie z tematem- kiedyś to był super serwis, właściciel choć inżynier i nie lada spec mi nigdy nie leżał - po prostu zdawał się być chamski- ale nie przychodziłem do niego na kawę tylko auto naprawiać i zawsze było tip-top.
Rodzinka serwisowała tam almerke, ale nie spodobało mi się że wg Pana Śmigiery auto jest ok a ja jak nim jechałem dopatrzyłem się (w sumie zostałem obrzucony bo nie musiałem się wysilać) licznymi usterkami.
Ostatnimi czasy na naprawy trzeba było się zapisywać na wiele tygodni przed i chyba po prostu zrobił się bałagan i pośpiech mechaników...

P.S. chyba kiedyś nawet ja Ci polecałem ten warsztat :-)
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
Marcus65
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-30, 04:13
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Marcus65 » 2011-07-15, 00:48

Misiek pisze: P.S. chyba kiedyś nawet ja Ci polecałem ten warsztat :-)
Nie mam Ci tego, bynajmniej, za złe :) <piwo>

Pozdro
Marcus
A32 i... A31, dla którego znalazłem nowy dom... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”