Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Dostęp do giełdy dla nowych użytkowników

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Dostęp do giełdy dla nowych użytkowników

Post autor: Jarzyn » 2011-01-25, 16:41

Hej, dzieje się to już od dłuższego czasu, wkurzało mnie to, ale nic nie pisałem, a mianowicie sporo pojawia nam się "klubowiczów" którzy rejestrują się tylko po to, żeby wrzucić samochód do działu Sprzedam/Kupię, dodatkowo 99% z tych osób dodaje linki z allegro/otomoto, zakładając chyba odgórnie, że my nie potrafimy/nie korzystamy z tych portali (?).

Ciekaw jestem stanowiska reszty forumowiczów na ten temat, ja jestem za ograniczeniem tego procederu, bądź ograniczeniem czasowym po rejestracji (dajmy na to 14 dni), bądź też liczbą postów (ale to może być o tyle krzywdzące, że ktoś siedzi sobie już pół roku, czyta forum, mało pisze, żeby nie pisać głupio ;) i nie może dodać nic do Giełdy).


Pozdrawiam i liczę na odzew ;)

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-25, 16:53

Ja osobiście byłbym za tym, aby rozwiązać to inaczej .. Goście (czyt. ludzie z poza klubu) mogli by przecież umieszczać info o sprzedaży auta czy części jako "Gość" bez potrzeby rejestracji. Logicznym jest że jak chcę sprzedać Nismo to oprócz allegro warto umieścić info tam gdzie rzeczone "nismo" będzie miało większą przebitkę a więc np. na forum miłośników marki. Nie wiązało by się to z fikcyjnymi kontami .. Walczyłbym raczej z "botami" umieszczającymi dziwne reklamy na forum - czyli dziwny użytkownik na 1-2 posty..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Eryk
fanatyk nissana
Posty: 437
Rejestracja: 2010-09-08, 13:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Eryk » 2011-01-25, 19:56

scubzik, Jestem tego samego zdania,

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-25, 20:48

oczywiście trzeba by było tą opcję odpowiednio rozreklamować na forum .. Można stworzyć gotowy formularz dla "Gości" aby wszystkie ogłoszenia były czytelne.
Jeśli zaś chodzi o "tymczasowych" klubowiczów to sądzę, iż nowa "organizacja" klubu może wyeliminować , albo ograniczyć ten problem , ale to nie jest sprawa na ten temat hehe :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2011-01-26, 13:57

scubzik pisze:Goście (czyt. ludzie z poza klubu) mogli by przecież umieszczać info o sprzedaży auta czy części jako "Gość" bez potrzeby rejestracji.
Wcześniej tak było i mieliśmy zawalenie atakami bootów.
scubzik pisze:Walczyłbym raczej z "botami" umieszczającymi dziwne reklamy na forum - czyli dziwny użytkownik na 1-2 posty..
Tego raczej nie jesteśmy w rozsądny sposób rozwiązać. Jeśli obostrzymy zakładanie tematów po 10-15 postach może się okazać, ze chętni z ogłoszeniami naklepią byle co - byle gdzie aby dobić licznik..
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-26, 14:07

Szymeq, z botami chodziło mi o tych "użytkowników", którzy ewidentnie walą w "ch.." czyli te wszystkie reklamy pisane łamaną polszczyzną lub po angielsku..tworzone z automatu przez komputerowe boty.

Nie kumam natomiast opcji "Gościa" jaką naświetliłeś ? Takie ogłoszenia mogłyby wisieć standardowo np. 5-7 dni , lub więcej, po uprzednim porozumieniu "Gościa" z adminem ..
Poza tym sztywny formularz dla "gości" uniemożliwiłby (lub poważnie utrudnił) pisanie postów przez prawdziwe, komputerowe boty.

Poza tym warto zainstalować dodatkowe zabezpieczenia typu SBLAM o ile nie "mamy" czegoś takiego na forum . Metod jest wiele .. choć oczywiście nie ma 100% zabezpieczenia przez spambotami .
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
NadiR
fanatyk nissana
Posty: 692
Rejestracja: 2009-12-09, 11:47
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: NadiR » 2011-01-26, 14:59

Generalnie to nie ilość napisanych postów, ale okres karencji - min. 3 miesiące po rejestracji można sprzedawać, a wcześniej można wystawiać, ale dop. po akceptacji moderatora, czyli ogłoszenie będzie nie widoczne dla innych i oczekiwać na akceptację.

Jeśli moderator widzi, że Pan/Pani X się zarejestr. "wczoraj" i na 2 dzień już sprzedaje wóz tzn., że tylko po to tu przyszła i tyle, więc ogłoszenie wek.

Skoro ktoś chcę czerpać widzę i ją dawać na forum to po co się rejestrować ze sprzedażą auta?

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-26, 15:34

NadiR pisze:Skoro ktoś chcę czerpać widzę i ją dawać na forum to po co się rejestrować ze sprzedażą auta?
czyli, odwracając kota ogonem .. po co "zmuszać" przypadkowych ludzi do rejestracji jeśli chcą tylko sprzedać wóz ?
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
NadiR
fanatyk nissana
Posty: 692
Rejestracja: 2009-12-09, 11:47
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: NadiR » 2011-01-26, 15:41

scubzik pisze:
NadiR pisze:Skoro ktoś chcę czerpać wiedzę i ją dawać na forum to po co się rejestrować ze sprzedażą auta?
czyli, odwracając kota ogonem .. po co "zmuszać" przypadkowych ludzi do rejestracji jeśli chcą tylko sprzedać wóz ?
Nie zmuszać ich w ogóle- nie ma opcji, że się dziś rejestruję i od razu wyst. auto.
Jeśli admin uzna, że ogłoszenie jest ok, wówczas daje akcepta, jeśli nie, usuwa je przed upływem czasu karencji 3 miesiące.
(jeśli dana osoba sensownie się udziela na forum itp. to wówczas może wystawić ogłoszenie, ale po akcepcie moda, to będą m.in warunki zaakceptowania)
Wystarczy, aby zniechęcić przypadkowe osoby.

Chodzi mi to, że jak ktoś chce używać forum i z niego czerpać itp. to nie będzie od razu wystawiał wozu na sprzedaż.

Tak jest na innych forach i to działa i nie ma śmietniku w Giełdzie.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-26, 16:05

No tak .. ale myślę, że warto przemyśleć temat możliwości umieszczania ogłoszeń przez ludzi z "zewnątrz" .. jakby nie było .. warto żeby forumowicze mieli wiedzę co się dzieje na rynku nismo ..Trzeba popatrzeć na to przez pryzmat korzyści dla nas jako użytkowników i ludzi, którzy chcą kupić lub zmienić auto
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarzyn » 2011-01-26, 17:12

scubzik pisze:
NadiR pisze:Skoro ktoś chcę czerpać widzę i ją dawać na forum to po co się rejestrować ze sprzedażą auta?
czyli, odwracając kota ogonem .. po co "zmuszać" przypadkowych ludzi do rejestracji jeśli chcą tylko sprzedać wóz ?
Tak jak pisał NadiR, jeżeli ktoś chce TYLKO sprzedać wóz, to to forum nie jest moim zdaniem miejscem dla niego.

A co do korzyści dla nas, jako użytkowinków- to popatrzmy obiektywnie- w zasadzie to przeglądam wszystkie ogłoszenia i 90% wystawiona przez nowych użytkowników znajduje się również na otomoto/allegro, a reszta to praktycznie ogłoszenia typu "sprzedam primere, kontakt xxx xxx xxx" i trzeba taką osobę upominać o cenę, fotki, opis itp.

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2011-01-26, 19:05

Czasem ktoś się zarejestruje by sprzedać auto, a zostaje, bo kupuje drugiego nissana... a przy okazji poznał forum.
Tak źle i tak niedobrze. Nie może Was denerwować to, że ktoś rejestruje się na forum by sprzedać furkę, wg mnie od strony formalnej jest czysty.
Regulamin tego forum nie zabrania rejestracji w celu sprzedaży auta...

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-26, 19:55

Jarzyn, osobiście uważam .. że forum nie jest zaśmiecane, ani obciążane ogłoszeniami sprzedaży auta... tak jak napisałem.. takie ogłoszenia mogą wisieć np kilka dni ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
sunniak1.6sr
fanatyk nissana
Posty: 820
Rejestracja: 2009-12-07, 23:02
Lokalizacja: Miasto Łódź

Post autor: sunniak1.6sr » 2011-01-26, 20:25

Ja uważam że tych ogłoszeń wcale nie ma aż tak dużo, a jak się widzi konkretną ofertę to się nią interesuje. Z drugiej strony to chyba że stronka ma coraz więcej odwiedzin i ze interesują się nią nie tylko klubowicze , albo potencjalni klubowicze ( obca osoba która znajdzie aukcję i umieszczoną u nas na stronie, oraz kupi samochód prawdopodobnie w klubie już zostanie )

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-26, 21:29

dokładnie to tego zmierzam .. o czym pisze sunniak1.6sr, , czyli kolejny punkt "za" jeśli chodzi dobro klubu i klubowiczów
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2011-01-26, 21:45

Ja uważam że powinno zostać tak jak jest tylko nowe posty na giełdzie powinny być widoczne dopiero po akceptacji przez moderatora. I powinno to dotyczyć wszystkich użytkowników nowych i starych. Ogłoszenie nie jest zgodne z obowiązującymi zasadami jest niewidoczne. :)
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-27, 09:04

viewtopic.php?p=116958&sid=4926c4371f7f ... d02#116958
tu macie kolejny przykład ..

wg. mnie sam temat ogłoszenia fajny .. ale niefajne jest to że trzeba "zmuszać" ludzi to zbędnej rejestracji..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-01-27, 10:11

Dramatyzujecie
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-27, 10:15

bonzo pisze:Dramatyzujecie
??

no raczej nieszczególnie .. jest temat , to go poruszamy ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
sunniak1.6sr
fanatyk nissana
Posty: 820
Rejestracja: 2009-12-07, 23:02
Lokalizacja: Miasto Łódź

Post autor: sunniak1.6sr » 2011-01-27, 14:25

Ten dział został stworzony aby poprawić funkcjonowanie forum , a więc nie dramatyzujemy tylko wyrażamy nasze opinie i spostrzeżenia po to aby "działo" się lepiej :)

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-01-27, 15:53

Jakoś nie mogę zrozumieć w czym ma pomóc w działaniu forum to że jeden z drugim sie nie zarejestruje i nie da ogłoszenia.
Jeżeli było by to jakimś zagrożeniem co do działania forum admin na pewno by interweniował.
Pewnie ze trafiają sie tacy co traktują forum jak słup ogłoszeniowy nie stosują sie do regulaminu ale takie ogłoszenia sa usuwane.
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-27, 16:01

bonzo pisze:Jakoś nie mogę zrozumieć w czym ma pomóc w działaniu forum to że jeden z drugim sie nie zarejestruje i nie da ogłoszenia.
coś chyba kiepsko z czytaniem ze zrozumieniem heheheh :))

o to chodzi żeby się niepotrzebnie nie rejestrować, ale żeby była możliwość aby "GOŚĆ" (osoba spoza klubu) mogła umieścić ogloszenie o sprzedaży (wyłącznie Nismo, Infinity, Datsun) poprzez specjalny formularz, bez konieczności zbędnej rejestracji
A działanie na "plus" to korzyści wynikające z tego, że takie ogłoszenie trafi bezpośrednio do nas, będzie je można ocenić, a poza tym forumowicze będą mogli dogadywać się nawzajem np. na obejrzenie auta jeśli ktoś będzie miał bliżej.

Prościej nie umiem napisać ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-01-27, 16:16

scubzik pisze:Prościej nie umiem napisać ..
zastosuj pismo obrazkowe
scubzik pisze:o to chodzi żeby się niepotrzebnie nie rejestrować, ale żeby była możliwość aby "GOŚĆ" (osoba spoza klubu) mogła umieścić ogloszenie o sprzedaży (wyłącznie Nismo, Infinity, Datsun) poprzez specjalny formularz, bez konieczności zbędnej rejestracji
a to dla Ciebie jakis problem ze ktoś sie musi rejestrować ogłoszenie przecież będzie to samo
scubzik pisze:A działanie na "plus" to korzyści wynikające z tego, że takie ogłoszenie trafi bezpośrednio do nas,
a teraz gdzie trafia??
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-27, 16:27

bonzo pisze:zastosuj pismo obrazkowe


jak sobie Marysieńka życzy: <faja> :shoot:
bonzo pisze:a to dla Ciebie jakis problem ze ktoś sie musi rejestrować ogłoszenie
<idiota> no przecież od tego zaczął się temat że "przeszkadza"
bonzo pisze:a teraz gdzie trafia??


bez koment...
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarzyn » 2011-01-27, 16:50

Eeeej misie pysie nie kłócić się, bo na mnie będzie, bo temat założyłem... :-P

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-01-27, 16:53

Jarzyn pisze:Eeeej misie pysie nie kłócić się, bo na mnie będzie, bo temat założyłem... :-P
zgadza się :)

ale do rzeczy .. może uporządkujmy "pomysły" i wszystkie "za" i "przeciw"
?
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2011-01-27, 17:00

bonzo pisze:a to dla Ciebie jakis problem ze ktoś sie musi rejestrować
hehe, dobre, a to nam się zarzuca, że niedokładnie czytamy :) bonzo proponuję zacząć czytanie całego tematu od początku. :)

Jarzyn, dobrze, ża założyłeś temat :) dzięki temu powstało kilka fajnych pomysłów na rozwiązanie problemu :)

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-01-27, 17:17

scubzik pisze: bonzo napisał/a:
a to dla Ciebie jakis problem ze ktoś sie musi rejestrować ogłoszenie


<idiota> no przecież od tego zaczął się temat że "przeszkadza"
a w czym Ci to przeszkadza :?:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2011-01-27, 17:21

bonzo pisze:a w czym Ci to przeszkadza
czy to scubzik zaczął ten temat czy jarzyn?

komu to przeszkadzało? to są pytania do bonzo :)

Drogi bonzo wg mnie to scubzik znalazł rozwiązanie na problem... Ty na prawdę nie czytasz ze zrozumieniem :P albo nie czytasz w ogóle :D

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-01-27, 19:02

No dobra scubzik padł ofiara mojej nieuwagi niech wam będzie czytam nieuważnie :mrgreen:
Dla mnie to beż różnicy czy ogłoszenie będzie dawał gość czy nowo zarejestrowany specjalnie na tą okazje forumowicz nie ma tego tyle żeby nie szło tego ogarnąć
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Administracja Forum”