Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Qashqai] DEMONTAŻ TAPICERKI DRZWI J11

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

[Qashqai] DEMONTAŻ TAPICERKI DRZWI J11

Post autor: JACKO29 » 2016-02-06, 21:11

Jak w temacie,mały opis zdejmowania boczków w J11.Zaczynamy od drzwi tylnych:
Należy tępym nożem podważyć osłonę klamki wewnętrznej w jej środkowej części:
Obrazek
Obrazek
Tutaj pokazałem i drzwi tylne i przednie.
Jest ona w tym miejscu bardzo gietka i łatwo się poddaje.Dalej przesuwamy nóż w prawo lekko podginając.Osłonka wychodzi bez problemu.
Następnie podważamy zespół przycisków,musimy go wyjać ,gdyż jego dolna ,środkowa część osadzona jest w metalowym stelażu i usztywnia przez to boczek.
Obrazek
Podważamy ten element w jego zaokrąglonej części,a następnie podginamy nożem.W końcowej fazie całość należy pociągnąć w kierunku tyłu gdyż przód tego elementu jest wsuwany pod uchwyt.
Po tym demontażu,chwytamy ręką w okolicy głośnika i odciągamy boczek energicznie ku sobie.Oderwany boczek należy uderzyć od dołu ręką,aby wybić go z uszczelki przy oknie.
Analogicznie,jak w drzwiach tylnych ,tak samo postępujemy przy drzwiach przednich z tym,że dodatkowo,należy po zdemontowaniu osłony klamki i zestawu przycisków,zdemontować osłonę uchwytu:
Obrazek
Pod tą osłoną znajduje się dostęp do dwóch śrub stabilizujących boczek:
Obrazek
Widać jedną wykręconą ,a druga jest wskazana wkrętakiem.Po wykręceniu,tak jak w drzwiach tylnych należy lekko uderzyć od dołu aby boczek wyskoczył z uszczelki.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

kubus-261
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-13, 12:42
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kubus-261 » 2016-02-13, 12:59

JACKO29, Dzien dobry mam maly problem z jednym z glosnikow w nissan qashqai 2009r nie wiem jak sie dobrac do srodka zeby nic nie uszkodzic jak dobrze patrzylem to mam wszystkie wkrety pochowane i nie wiem odczego zaczac czy moglbys mi pomoc...?
KUBUS-261

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2016-02-13, 18:31

Kubus,masz link do tematu.Ty masz J10 więc i demontaż tapicerki troszkę się różni.
W podanym temacie masz obrazowo wytłumaczone co i jak.
https://drive.google.com/file/d/0B57YYq ... sp=sharing
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to Sam”