Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Qashqai] OŚWIETLENIE NÓG I PROGÓW J11

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

[Qashqai] OŚWIETLENIE NÓG I PROGÓW J11

Post autor: JACKO29 » 2016-02-06, 21:28

Jako ,że w J11 nikt tak kompleksowo tematu nie podjął,zakładam nowy z poradami co i jak dla chcących się pomeczyć...dosłownie,bo łatwo nie jest.
Zaczynamy od materiałów.Ja zakupiłem ledy na taśmie 8x30cm,białe zimne.Listwa 2mm gruba.Z przewodem na 1.5m
W przedniej części kabiny ,pod schowkiem jest rowek długi akurat na taką listwę,przetarcie tamponem umaczanym w białej benzynie i przyklejone.Tak samo postępujemy z miejscem pod kierownicą,jest też taki wolny kawałek miejsca na przyklejenie.
Z tyłu pod siedzeniami,musiałem zastosować,kawałek płytki szer 3cm z poliwęglanu do której przykleiłem tą taśmę,a płytkę,przypiąłem trytkami pod fotelem.To była łatwa część pracy,teraz zaczynają się schody :D Jako,że robiłem również oświetlenie progów,a raczej terenu do wysiadania.Takie same taśmy podklejałem pod drzwiami,na elementach metalowych,dla tego też trzeba zastosować demontaż boczków drzwi z tematu:
viewtopic.php?p=411433#411433
Napięcie( + i -) wziąłem z lampy oświetlenia wnętrza,widać w środku dwie białe szybkozlączki:
Obrazek
Po lewej jest minus,po prawej plus.

Tak wygląda podklejona taśma pod drzwiami:
Obrazek
Po zdjęciu boczków,przystępujemy do przeprowadzania przewodów przez drzwi:
Obrazek
Jak widać trzeba było odkleić folie zabezpieczającą płat od środka,wyciągamy gietką osłonę przewodów z drzwi i wyciągamy przewód na zewnątrz,ale tak,aby we wnętrzu drzwi nie powodował ocierania,bądź haczenia o opuszczaną szybę!!!
Teraz wyjety przewód przeprowadzamy przez gumową osłonkę:
Obrazek
A następnie wprowadzamy w słupek:
Obrazek
W tym celu musimy odgiąć wewnętrzną osłonę słupka,aby przewód wciągnąć za pomocą miękkiego drutu i przeciągnąć go w dół do progu,omijając pas i bęben pasa.Następnie demontujemy uszczelki drzwi i osłony progów,abyśmy mogli przeciągnąć dalej przewody:
Obrazek
Przewody pod fotelem zostały obcięte na krótko i założona jest szybkozłączka.A same przewody umieściłem w rurce osłaniajacej inne przewody,jest sprężysta ,skrętna,można ją rozłożyć i wróci do poprzedniej formy.Resztę przewodów puściłem pod dywanikiem do progu.Przewód z drzwi,należy rozdzielić i masę połączyć z czujnikiem otwarcia drzwi:
Obrazek
Tu już wyjęty,nie rozcinałem przewodu,lecz zdejmowałem 5mm izolacji i lutowałem z drugim przewodem.
Przewody od lampki oświetlenia wnętrza puściłem za podsufitką(bezproblemowo)a następnie za osłoną słupka,tu trzeba było lekko odgiąć oslonę,aby widzieć co się robi.Do przewodów podpięte są szybkozłączki,a kilka przewodów wyciągnietych przy progach (4 plusowe i 2 minusowe) połączyć w dwa - i + i za pomocą szybkozłączki wpinać w instalację.
Oświetlenie działa po odblokowaniu z kluczyka,dziala z przycisku wewnątrz.Drzwi podświetlają się osobno dzięki sterowaniu masą z czujnika otwarcia.
Całość zajęła mi cztery dni po dwie trzy godziny.
A efekt jest taki:
Obrazek
:D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-02-07, 13:10

JACKO29, znany sposób podświetlenia drzwi, znany.
Ale powiedz mi proszę, jak długo już z tym jeździsz? Nie odpada Ci ta taśma LED? :->
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2016-02-07, 17:49

Jak na razie za krótko,żebym mógł coś więcej powiedzieć.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-02-07, 19:11

JACKO29, to zwracaj szczególną uwagę na to teraz - testowałem metodę przyczepienia zarówno do tapicerki, jak i do blachy - blacha wytrzymuje dłużej, ale rewelacji i tak nie było... Szukam jakiegoś lepszego rozwiązania przyczepienia tego... :P
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2016-02-07, 19:33

Jak się będzie odklejać to tylko cyjanopan zostanie.A później w razie czego usunięcie acetonem,oby nie z lakierem :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Jasiek
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-07-27, 19:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Qashqai] OŚWIETLENIE NÓG I PROGÓW J11

Post autor: Jasiek » 2018-04-24, 19:16

Cyjanopan? :) łoooo panie a kto panu to tak spuer...ł :D
Jacko taśma akrylowa dwustronna 3M to i teściowa sie na niej utrzyma :)
Boję się otworzyć lodówkę. Android też tam jest.
Android rządzi :)

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: [Qashqai] OŚWIETLENIE NÓG I PROGÓW J11

Post autor: bandito » 2018-04-24, 20:37

Panowie ja montowałem na masę uszczelniającą dirko i nawet problem jest to oderwać;-) bo tak trzyma

John
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-17, 13:31

Re: [Qashqai] OŚWIETLENIE NÓG I PROGÓW J11

Post autor: John » 2019-03-17, 13:36

Witam.
Mam pytanko ,czy można podłączyć te podświetlanie na nogi, pod oryginalne oswietlenie te przy biegach?
Przy okazji była by możliwość regulacji jasności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to Sam”