Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Elektryczne szyby z tyłu ciężko się domykają

Moderator: mimier

Ernest80
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-09-06, 18:11

Elektryczne szyby z tyłu ciężko się domykają

Post autor: Ernest80 » 2023-12-22, 07:48

Witam.
Jak w temacie: elektryczne szyby (obydwie) bardzo wolno, z dużym oporem i baaardzo powoli się domykają - z ryzykiem, że się nie zasuną do końca. Co może być przyczyną. Wyeliminowałem słaby akumulator - szyny zasuwam na uruchomionym silniku, a przednie osuwają się i zasuwają prawidłowo. Nie sądzę również, aby szyba wypadła z prowadnicy albo stało się coś z mechanizmem - mało prawdopodobne, aby po obu stronach na raz takie coś się zdarzyło.
Może ktoś miał teki problem. Bardzo proszę o rady i jakieś sugestie

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Elektryczne szyby z tyłu ciężko się domykają

Post autor: mały v8 » 2023-12-22, 09:52

Trzeba zdjąć boczek , posmarować podnośnik, a gumy w szynach spryskać smarem silikonowym. Na moje oko zwyczajnie zastały się z braku użytkowania. Jak się będziesz "bawił" podnoś i opuszczaj szyby pojedynczo, nie po dwie na raz, bo w nissanach są słabe przełączniki, żeby się nic nie przegrzało.
ObrazekObrazekObrazek

Ernest80
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-09-06, 18:11

Re: Elektryczne szyby z tyłu ciężko się domykają

Post autor: Ernest80 » 2023-12-22, 14:44

mały v8 pisze:
2023-12-22, 09:52
Trzeba zdjąć boczek , posmarować podnośnik, a gumy w szynach spryskać smarem silikonowym. Na moje oko zwyczajnie zastały się z braku użytkowania. Jak się będziesz "bawił" podnoś i opuszczaj szyby pojedynczo, nie po dwie na raz, bo w nissanach są słabe przełączniki, żeby się nic nie przegrzało.
Ok. Dzięki za sugestię. Postaram się w pierwszej kolejności ogarnąć to co napisałeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”