Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Falowanie obrotów 1.5 DCI

Moderator: mimier

zaq993
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-01, 14:12

Falowanie obrotów 1.5 DCI

Post autor: zaq993 » 2021-03-01, 14:16

Witam,

posiadam Nissana qashqai II, 1.5 DCI 110KM (2015r. 80 tyś przebieg) od niedawna pojawił się problem z wahającymi się obrotami - problem pojawia się wyłącznie na zimnym silniku i jeśli temp otoczenia jest poniżej 5 stopni. 

Samochód oddałem do mechanika, po diagnozie wyszło, że wszystkie ciśnienia są prawidłowe, czujniki działają poprawnie lecz problem nadal nie ustępował.

Jedyne rozwiązanie jakie zadziałało to "oszukanie" komputera zwiększając mu temperaturę paliwa - problem znika. 

Pomocy, co może być przyczyną takich objawów. Autoryzowany serwis rozłożył ręce  

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Falowanie obrotów 1.5 DCI

Post autor: mały v8 » 2021-03-01, 15:11

A czemu oszukali a nie zmienili czujnika temperatury paliwa?...a no i zmień profilaktycznie filtr paliwa, chociaż pewnie w ASO to zrobili.
ObrazekObrazekObrazek

zaq993
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-01, 14:12

Re: Falowanie obrotów 1.5 DCI

Post autor: zaq993 » 2021-03-02, 08:22

Dokładnie tak, filtr paliwa został zmieniony.
Czujnik temp paliwa działa dobrze (sprawdzone) a wahania są, natomiast jak zmienili mu temperaturę z rzeczywistej na wyższą (tylko dla sprawdzenia) to samochód przestał falować. Rozmawiałem z Panem który mieszka w Szwecji ma dokładnie te same problemy i usłyszał identyczną odpowiedz "taka jest przypadłość tego motoru, trzeba dbać o wymianę filtrów, olejów i jeździć dalej" chociaż wydaje mi się to dziwne, że uznają za normalne skoki obrotów w granicach 800-1000.
Dodam też, że wymieniłem komplet świec żarowych ponieważ jedna była spalona ale nic to nie dało.

jano65
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-12-12, 21:48

Re: Falowanie obrotów 1.5 DCI

Post autor: jano65 » 2022-01-19, 21:15

Temp.poniżej zera po odpaleniu zaczynają falować obroty silnika.Lekkie dodanie gazu powoduje objaw jakby wtrysk nie pracował. Dochodzi nawet do zgaszenia silnika. Po rozgrzaniu po kilku minutach wszystko jest w normie. Zastanawia mnie też dziwny w tym czasie zapach spalin.Samochód ma przejechane 90 000 km. Czytam powyższe posty tu i na innym forum i brak rozwiązania problemu. Jedynie na co stawiają to wymiana czujnika temp.paliwa . Czy to coś zmieniło może ktoś podpowie.

Pulsar 2
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-11-27, 11:59

Re: Falowanie obrotów 1.5 DCI

Post autor: Pulsar 2 » 2022-11-27, 12:14

Witam czy temat falowania obrotów rozwiązałeś? W moim przypadku to sam temperatura poniżej 3 stopni zaczną falować im zimniej(temperatu idzie w minus) rano tym dluzej faluje po jakimś czasie jak trochę się przejedzie wszystko ustępuje.... co ciekawe mam 2 pulsara z 1.5 dci i w obydwóch ten sam problem przy paleniu na mrozie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”