Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Drgania kierownicy

Moderator: mimier

woshiaini1
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-06-12, 20:28
Lokalizacja: Kraków

Drgania kierownicy

Post autor: woshiaini1 » 2019-11-14, 10:21

Witam Forumowiczów.
Znalazłem kilka wątków podobnych, ale problem dalej istnieje, stąd zakładam nowy temat.
W moim QQ zauważyłem kilka tygodni temu drgania kierownicy. Są wyczuwalne (czasem nawet widać drżenie) na postoju, w czasie jazdy po wysprzęgleniu i po naciśnieciu sprzęgła przy włączonym biegu. Znikają w czasie jazdy. Gdy ruszam rano i silnik jest zimny drgania są większe, po przejechaniu kilkunastu km nieco mniejsze. Zuważyłem również, że gdy auto stoi pochylone do przodu drgania są dużo bardziej wyczuwalne.

W sieci znalazłem wiele informacji co może być powodem, ale wolałbym uniknąć wymiany połowy auta, choć wszystkie wydaje mi się elementy eksploatacyjne zawiszenia i nie tylko wymieniam na bieżąco. Nie ma problemów z obrotami silnika, sprzęgło ciągnie i pracuje bez zarzutu. Auto ma 9 lat i przejechane 80 tys. Wizualna ocena poduszek nic oczywiście nie daje. Do tej pory wymieniałem tylko jedną, tuż przy prawym kielichu (przy filtrze paliwa).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, może ktoś z Was miał coś podobnego i rozwiązał problem nie wymieniając całego auta.
Pozdrawiam LW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”