Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Sterownik szyb u kierowcy awaria + tempomat

Moderator: mimier

Juklas
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-03, 16:57

Sterownik szyb u kierowcy awaria + tempomat

Post autor: Juklas » 2018-09-03, 17:20

Witam, samochód Qashqai+2 2009. Mam następujący problem:
1. sterownik szyb od strony kierowcy nie otwiera szyb z prawej strony, te z lewej ( kierowcy i pasażera z tyłu dzialaja bez zarzutu). Jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za prawą stronę? Czy jest tylko uniwersalny do tego sterownika? Sterowniki po prawej stronie działają normalnie ( chociaż ten z tyłu chyba już umarł bo raz szybę obniżyłem i nie mogła się podnieść, a że padał deszcz to siłownikowi trochę pomogłem i poszła do góry, ale już się nie obniża).
Edit: blokada nie jest włączona, a przynajmniej tak mi się wydaje bo guzik jest w górze a nie wciśnięty.
2. Tempomat nie działa kompletnie, kontrolka ktora powinna się palić przy włączonym tempomacie się nie pokazuje, jak się mocniej naciśnie cancel albo on/off to uruchamia się klakson????? Coś jest nie halo.
Samochód kupiony stosunkowo niedawno i dopiero teraz to sprawdziłem.
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 19:41 przez Juklas, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin7811
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-08-27, 10:54

Re: Sterownik szyb u kierowcy awaria

Post autor: marcin7811 » 2018-09-03, 19:03

A spróbuj kolego wymontować cały sterownik wypnij kostki o pobaw się kabelkiem zwierając styki, będziesz wtedy widział czy zamyka i otwiera. Jeżeli będzie działać to tne przełącznik w drzwiach szwankuje

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sterownik szyb u kierowcy awaria + tempomat

Post autor: mały v8 » 2018-09-05, 10:26

Z szybami to masz do oblutowania druk w panelu starowania , częsta przypadłość w Nissanach, serwis RTV ogarnie Ci to od ręki. Natomiast z tempomatem masz trafioną taśmę w zwijaku pod kierownicą. Na allegro reklamują się firmy które to regenerują wysyłkowo załatwisz w 3 dni.
ObrazekObrazekObrazek

Juklas
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-03, 16:57

Re: Sterownik szyb u kierowcy awaria + tempomat

Post autor: Juklas » 2018-09-11, 21:51

Witam, dziękuję za odpowiedzi. @mały v8, czy mógłbyś coś jaśniej? Ja nie do końca rozumiem co tam do oblutowania miałoby być byłem u mechanika, mówił że cały panel jest do wymiany, a panel jedyny na allegro 200 zł... Co do tej taśmy, mógłbyś dać jakieś namiary allegrowe? Bo nie wiem nawet jak tego szukać. To jest proste w demontażu? Nie chciałbym narobić sobie dodatkowych wydatków :)
EDIT: chodzi o coś takiego? https://www.youtube.com/watch?v=lX1ahhK_JZE i o tą część ?? https://allegro.pl/kategoria/czesci-sam ... t-1-3-0802

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sterownik szyb u kierowcy awaria + tempomat

Post autor: mały v8 » 2018-09-12, 07:48

Tak o tą taśmę pod kierownicą chodzi, tylko musisz starą wyjąć na wzór żeby się wszystkie numery zgadzały , bo ona też odpowiada za odpalenie poduszki, a czy sam zmienisz to nie wiem. Na pewno trzeba odpiąć akumulator, a przynajmniej wyjąć klucz ze stacyjki, nie można tak sobie kręcić na pałę jak ten typ z filmu, bo taśma ma policzone obroty w lewo i prawo, jak przychodzi z regeneracji jest ustawiona i zaplombowana centralnie na środku, jak nie założysz jej w pozycji na "zero" na prostych kołach to zwyczajnie się urwie. A panel starowania szybami jest jak najbardziej do oblutowania, ale jak nie chcesz w nim grzebać zawsze możesz zmienić.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”