Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ J11] Na co zwrócić uwagę przy zakupie QQ plus 2 1.5DCI

Moderator: mimier

krzysio82
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-10, 06:30
Lokalizacja: Piątek

[ J11] Na co zwrócić uwagę przy zakupie QQ plus 2 1.5DCI

Post autor: krzysio82 » 2016-01-09, 17:52

Witajcie
Popełniłem błąd pół roku temu i kupiłem bmw x3 teraz pozbywam się tego auta i chcę kupić nissana qq ale już po liftingu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Silnik jest mi znany, wał, panewki i inne duperelki sobie wymienię i jest to dla mnie najlepszy silnik gdyż benzynowe są dla mnie bez wartości a 2.0dci jest dla mnie denny. Nie wiem jednak jak z resztą? Są jakieś typowe bolączki tego modelu? W rocznikach 11-12 chyba rudej jeszcze nie ma co szukać także chyba to odpada. Z góry dzięki za pomoc.

Poszukuję też zdjęcia płyty podłogowej nissana dysponuje ktoś fotkami z kanału? Dokładniej interesuje mnie, czy lewarek podkłada się pod listwę progową czy też są specjalne podpórki z tworzywa?

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2016-01-09, 22:56

krzysio82 napisał:
Silnik jest mi znany, wał, panewki i inne duperelki sobie wymienię
Pytanie, tylko po co? Problem z obracającymi się panewkami w wersji 1,5dCi (są bez zamków), spowodowany zbyt dużym momentem obrotowym na niższych biegach, został już dawno rozwiązany poprzez zmianę w oprogramowaniu silnika. Dodatkowo wystarczy skrócić interwał pomiędzy wymianami oleju w silniku do max. 15 tys. km (to również było przyczyną przycierania się panewek) + właściwy olej, żeby zapomnieć o problemie.
Nie wiem jak w QQ+2, ale wcześniejsze "kukułki" miały problem z cieknącą maglownicą, przednimi amortyzatorami oraz zgrzytającymi biegami (problemy ze skrzynią to już chyba przypadłość wszystkich Nissanów :sad: ).
Płyta podłogowa jest wzięta z X-trail, więc sugerując się Twoim avatarem - masz odpowiedz.
LPG Lovato Smart

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”