Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Nie działają spryskiwacze

Moderator: mimier

martrix
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-17, 16:41
Lokalizacja: śląskie

Nie działają spryskiwacze

Post autor: martrix » 2015-08-17, 16:50

Witam.

Jestem tu nowy, ale liczę na Waszą życzliwość - posiadam Nissana Qashqai-a 1.6 i ostatnio jadąc z wakacji padły mi spryskiwacze. Gdzie może tkwić problem?

Byłem pewien, że bezpieczniki (sprawdziłem większość w kabinie i pod maską - wszystko Ok), płyn jest do pełna ale silniczki chyba nie działają. Dodam, że tuż przed tym jak spryskiwacze przestały kompletnie działać, parę dni wcześniej już pojawił się ten problem, po czym zniknął.
Chyba jest problem z zasilaniem, bo przed awarią zarówno przednie jak i tylne działały bez zarzutu (więc dysze na 100% się nie zatkały).
Może ktoś napisać, który bezpiecznik jest konkretnie od spryskiwaczy, bo nawet w serwisie nie byli mi w stanie powiedzieć (LOL - pozdrawiam MadMobil Rybnik)

Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2015-08-17, 20:02

Co do bezpieczników to się nie wypowiem,bo nie mam schematu,ale czasami na pokrywce od bezpieczników jest opis :wiper.Zazwyczaj bezpiecznik powinien się znajdować w komorze silnika,bo tam jest też przekaźnik,powinien mieć wartość 10A .Być może że u Ciebie szwankuje przełącznik przy kierownicy,skoro już miałeś jakieś objawy wcześniej,albo padła pompka.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”