Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Qashqai] Hałaśliwe zawieszenie tył?

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
mrówa
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2010-09-12, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Qashqai] Hałaśliwe zawieszenie tył?

Post autor: mrówa » 2015-01-17, 23:54

W grudniu 2013r zakupiliśmy Kaszaka , odbiór już 2014r. Auto dla Żonki do pokonywania krótkich tras ...
Auto kupione w NISSANIE przy Górczewskiej !
Jest to kaszak I-generacji z końca produkcji...
Silnik 1.6 2wd
Auto ma dopiero ok 20 tyś km ...

Ostatnio wziąłem go i jechałem po szutrowej nawierzchni , z nierównościami ...
Odkryłem że przy prędkościach 60km i więcej strasznie hałasuje tylne zawieszenie !! Jak by belka czy coś ...

Odwiedziny ASO 4 dni , nie stwierdzono usterki ...
Jadę na SKP luzy nie znalezione , lecz stwierdzone na płytach wibracyjnych tzw. cytuje ,,obce odgłosy ,,
Kolejna wizyta ASO i stwierdzenie ,, ten typ tak ma ,, !!

I teraz pytanie do was ?? Czy macie podobne problemy ??
Jeśli nie to ...
Zastanawiam się nad pomocą znajomego rzeczoznawcy motoryzacyjnego ...
Ostatnio zmieniony 2015-01-18, 00:31 przez mrówa, łącznie zmieniany 1 raz.
NISSAN Qashqai 1.6 NIGDY WIĘCEJ :)
LEXUS 450LX PAMIETA SPOTY NKP :)
Chairman Cm600S, EGZOTYK :)
Suzuki Swift 1.3 GTi KJS, WARIAT:)
HONDA VFR 800 , SZLIFIERKA :)

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2015-01-23, 15:32

A może amortyzatory?Spotkałem się gdzieś z przypadkiem,gdy amortyzatory były wymienione,mimo że nie wykazywały cech zużycia.Powodem było stwierdzenie właśnie dziwnych stuków,hałasu podczas pokonywania małych czestych nierówności.Amortyzatory montowane oryginalnie miały delikatne luzy osiowe na tłoczkach.Tłumienie było prawidlowe,ale tak ajk pisałem na nierównościach dochodził z blizej nieokreślonego miejsca hałas.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2015-01-23, 15:41

Na moje to dzisiejsze auta tak mają wystarczy popatrzeć na gumy wahaczy które w 3/4 obwodu sa puste jak to ma tłumić strzały w koła jadąc po dziurach, no niema opcji musi coś walić :-/
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2015-01-23, 20:09

Może wystarczy posprzątać bagażnik? Lewarek przymocować? :) (czasem to takie oczywiste, że to pomijamy)
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
mrówa
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2010-09-12, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrówa » 2015-04-24, 16:58

Więc tak , wywaliłem WSZYSTKO z bagażnika i to co było ruchome ... problem nie znikał :-| kolejna wizyta w serwisie po zimie i wymiana opon . Nagle :idea: :idea: :idea: pracownik zwraca uwagę na nierównie startą oponę :!: :!: :!:
Sprawdzenie zbieżności ZONK :-o
Okazało się że jedna z tulei mocujących belki , tak jakby odkleiła się od otaczającej ją gumy , z każdym kilometrem ocierając i powiększając otwór w gumie ....
Usterka usunięta bezpłatnie , nawet dwie oponki zostały wymienione na nowe :-)
NISSAN Qashqai 1.6 NIGDY WIĘCEJ :)
LEXUS 450LX PAMIETA SPOTY NKP :)
Chairman Cm600S, EGZOTYK :)
Suzuki Swift 1.3 GTi KJS, WARIAT:)
HONDA VFR 800 , SZLIFIERKA :)

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2015-04-24, 18:31

czasami samodzielna wymiana kół zimowych na letnie daje inne spojrzenie na zawieszenie.
Można czasami wyłapać odklejające sie tuleje.Tak miałem w NOTE przed końcem gwarancji i wahacze poszły do wymiany.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Lion_I
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-01, 23:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lion_I » 2016-07-01, 23:23

Witam forumowiczów

Z problemem hałaśliwego zawieszenia i ja się borykam w swoim nissanie qashkai j11 z 2014r. Pisałem o tym na innym forum ale podzielę się informacjami również i tu, bo jak, bo widzę, jest nas niezadowolonych więcej.

Zakupiona za niemałe pieniądze Tecna 1.6 DCI z automatem od dwóch lat brzęczy przy dodawaniu gazu w okolicy kolumny kierowniczej, a serwis przy każdej wizycie (a dodam, że często bywam w serwisie), zagląda, słucha i rozkłada ręce.

Ten Nissan to porażka. Jak nie brzęczy to skrzypi jak stara wersalka, a jak już to poprawili to znowu łomocze zawieszenie, a serwis zapewnia, że to "naturalne odgłosy pracy zawieszenia". Ja przecież nie kupowałem taczki !!!!

Skrzypiało przy ruchach kierownicą i przy przemieszczaniu się po nierównościach - posmarowali - nie pomogło, - wymienili gumową uszczelkę grodzi - nie pomogło, - wymienili górne łożyska amortyzatorów - na razie spokój.

Łomocze w zawieszeniu - szukali dokręcali, jeździli testowali - jak łomotało tak łomocze. Po wielkich trudach i moich staraniach - wymienili amortyzatory przednie - nie pomogło - dalej łomocze, przy drugim rocznym przeglądzie zauważyli na drążku stabilizatora jakieś poluzowane i przemieszczające się tuleje i dumni z siebie spodziewając się poprawy sytuacji wymienili cały drążek - nie pomogło - dalej łomocze. Samochód oddali z dozą nieśmiałości sugerując, że to nie terenówka i przy jeździe po normalnych drogach nic nie słychać. A jak coś słychać to są to normalne odgłosy pracy zawieszenia w ekstremalnych warunkach. Tylko fakt jest taki, że stuki i łomotanie słychać przy normalnych warunkach eksploatacji na naszych drogach. Nie jest potrzebny żaden tor terenowy.

Dodam, że moje spostrzeżenia potwierdził powołany niezależny rzeczoznawca. Napisałem więc do Nissan Polska ... a oto co otrzymałem w odpowiedzi:

Po przeanalizowaniu Pana reklamacji zgłoszonej do Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w Budapeszcie z dnia 22 czerwca 2016 roku poniżej przedstawiamy nasze stanowisko.

Odnosząc się do Pana uwag związanych z dziwnymi odgłosami zawieszenia pragniemy poinformować, że skosultowaliśmy sprawę z Autoryzowanym Serwisem Nissan Wasilewski i Syn oraz z Działem Technicznym firmy Nissan. Pojazd był testowany wielokrotnie pod względem zgłaszanych przez Pana uwag. Auto było badane porównawczo z innymi egemplarzami takiego samego modelu i wersji. Ponadto wszelkie naprawy były konsultowane z inżynierami Działu Technicznego firmy Nissan.

Odgłosy przedniego zawieszenia występują w ściśle określonych i skrajnych warunkach. Są to naturalne odgłosy pracy zawieszenia dla tego modelu silnikowego i z automatyczną skrzynią biegów. Pana auto jest sprawne technicznie.


Czy ma może ktoś pomysł co może być przyczyną tego łomotania ? JACKO 29 wymienił u siebie łącznik kolumny kierowniczej, może to i u mnie pomoże choć nie odczuwam bezpośrednio na kierownicy tego łomotania a raczej gdzieś niesie się po podłodze.

Nigdy więcej NISSAN !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”