Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Qashqai] Drgania podczas przyśpieszania

Moderator: mimier

plaskota
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-21, 09:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[Qashqai] Drgania podczas przyśpieszania

Post autor: plaskota » 2014-04-21, 09:46

Witam. Mam problem. Podczas przyśpieszania samochód dostaje wibracji (wyczuwalne drgania). Dzieje się to niezależnie od prędkości, ale tylko wtedy kiedy samochód przyśpiesza. Z tym że nie zawsze. Czasami drgania są wyczuwalne mniej, czasami bardziej, a czasami nie ma ich wcale. Problem zaczął się po wymianie klocków i tarcz oraz gum na stabilizatorze. Drgania ustają w momencie zdjęcia nogi z gazu lub gdy samochód osiągnie zadaną prędkość (przestanie przyśpieszać). Mechanicy w mojej miejscowości rozkładają ręce. Wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem bo to wskazali jako przyczynę. Trochę ustało, ale to tylko półśrodek, bo drży dalej tylko nowe poduszki bardziej wytłumiają. Mówili coś o półosi, nawet o dwu masie. Proszę o radę kogoś kto spotkał się już z takim problemem, bo elementy o których pisałem powyżej to nie są tanie rzeczy. Wizyta w serwisie pewnie by usunęła problem (po prostu wymienili by mi wszystko, ale pytanie - czy jest taka potrzeba)
QQ 1,5 dci 2007r.

OSKAR
Ostatnio zmieniony 2015-01-18, 00:31 przez plaskota, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2014-04-21, 09:54

U moim Volvo V70 pomogła wymiana lewej półosi. Miałem identyczne objawy ale dobrego mechanika, który od razu wskazał przyczynę nie każąc mi wymieniać połowy części w zawieszeniu.

plaskota
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-21, 09:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: plaskota » 2014-04-21, 19:35

Też skłaniam się w kierunku półosi. Mam tam jedną krótszą i jedną dłuższą z podporą i łożyskiem. Podobno częstym uszkodzeniom ulegają właśnie te łożyska. Myślę jeszcze to łożysko wymienić. Generalnie niewymienialne i występuje w całości, ale podobno da się "wydłubać" i wymienić samo łożysko. Jak ktoś miał podobny przypadek, to jeszcze raz proszę o radę.

[ Dodano: 2014-05-02, 13:52 ]
Półoś wymieniona, wszystko ok

ccriss
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-01-16, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Przegub i drgania przy przyspieszaniu

Post autor: ccriss » 2014-08-11, 11:31

Miałem dokładnie to samo. Zaczynało się przy przyspieszaniu powyżej 60km/h. Potem noga z gazu i nie ma objawów. Znowu gaz i trzęsienie. Efekt większy przy gazowaniu w skręcie w jedną stronę. Przyczyną był przegub. Po objawach był to pierwszy strzał machanika i od razu trafny. Z osłony przegubu uciekł smar i było troche sucho. po uzupełnieniu smaru efekt prawie zaniknął ale go delikatnie czuję. Poczekam jednak na wymiane przegubu bo da się żyć.

Awatar użytkownika
mrówa
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2010-09-12, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrówa » 2015-01-18, 00:08

Miałem podobny kłopot ...
ASO poinformowało o wymianie wahacza na gwarancji ... 1-sza próba Zonk
Problem nie znikał do wymiany przegubu na gwarancji ... 2-ga próba trafiona


:lol: Ale ja mam około 20tyś km przebiegu !!
NISSAN Qashqai 1.6 NIGDY WIĘCEJ :)
LEXUS 450LX PAMIETA SPOTY NKP :)
Chairman Cm600S, EGZOTYK :)
Suzuki Swift 1.3 GTi KJS, WARIAT:)
HONDA VFR 800 , SZLIFIERKA :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”