Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ J11] zasilanie z gniazdka zapalniczki

Moderator: mimier

adam1968
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-12, 21:11
Lokalizacja: Ruda Ślaska

[ J11] zasilanie z gniazdka zapalniczki

Post autor: adam1968 » 2016-03-12, 22:10

kupiłem oczywicie Qashqaia dwa dni temy w wersji 1.2 ,kupiłem sobie chyba zaraz rejestrator jazdy Mivue 698 Dual z kamerą tylną i mam dwa pytania:
mam wersję bez stacyjki i po naciśnięciu przycisku stop napięcię na rej. jest wciąż podawane sprawdzone po 20 minutach od zablokowania drzwi.........w inst. pisze że napięcie zanika?
drugie czy ktoś z forumowiczów poprowadził jakiś kabel od "kalpy bagażnika" chodzi mi oczywiście z wykorzystaniem istniejących otworów?
Ostatnio zmieniony 2016-03-13, 16:26 przez adam1968, łącznie zmieniany 1 raz.
Qashqai 1.2 Benzyna

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2016-03-13, 11:31

Adam,jeżeli chcesz przeciągnąć przewody musisz zrobić tak:Zaopatrz się w przewód najlepiej drut w osłonoie 2,5kw około 1m.
Zdejmij plafon z oświetlenia przy przedniej szybie.Bedzie Ci łatwiej przełożyć przewody.Przewód od kamery możesz włożyć w otwór który znajduje się w osłonie czujnika deszczu .Następnie zdejmij uszczelkę drzwi od strony kierowcy,od górnego rogu przy przedniej szybie,aż do środkowego słupka. Zdejmij osłone słupka(jest na spinkach i możesz tylko ja odchylic) Nastepnie przewód przełóż przy słupku,a odcinek przy szybie schowaj pod podsufitkę(jest odstęp pomiędzy nią ,a szybą) Zdejmij osłone bezpieczników i osłonę przewodów pod deską rozdzielczą.Oslona pod deską jest mocowana na wkręt,który trzeba odkręcić i na spinki.Zdejmij osłonę plastikową progu.Przeciągnij przewód kamery poprzez udostępnione miejsca aż do środkowego słupka.Zdejmij osłone progu tylnych drzwi,oraz kwadratowy plastik przy tylnym siedzeniu.Użyj drutu w osłonie aby przeciągnąć przewód kamerki przy słupku.Wybebesz bagażnik.Zdejmij uszczelkę drzwi klapy ,wyjmij z nadwozia gumową rurke osłaniającą przewody.Użyj drutu aby przeciągnąć kabel,aż do wejścia przewodów w nadwozie.Jeżeli nie dasz rady,konieczne będzie dalsze zdjęcie uszczelki tylnych drzwi(do góry) i demontaż częściowy plastików wokoło małej szybki.Przełóż przewód kamery przez otwór w nadwoziu.Odłącz gumową rurkę od klapy i za pomocą drutu,przeciągnij go przez osłonę.Aby zamontować kamerę z tyłu i ukryć przewód,konieczne bedzie również częściowe odczepienie osłon plastikowych klapy. MOGĘ TYLKO ŻYCZYĆ POWODZENIA W MAJSTERKOWANIU :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

adam1968
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-12, 21:11
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Post autor: adam1968 » 2016-03-13, 19:08

dziękuję jeszcze raz :-P pisałem Tu i tam
Qashqai 1.2 Benzyna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”