Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[INNE] Wbicie LPG do dowodu oraz wspolwlascicielstwo.

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

Popekx

[INNE] Wbicie LPG do dowodu oraz wspolwlascicielstwo.

Post autor: Popekx » 2010-04-29, 17:41

Najpierw do modow. Nie wiedzialem, gdzie temat umiescic, a ten wydawal sie najblizszy.

Dzis wywalono mnie z przegladu, bo nie mam wbitej do dowodu adnotacji, ze zalozylem LPG. Troche to dziwne, bo kiedys to robilo sie za 1 razem na przegladzie. Ale ok, musze jutro pojechac do starostwa, ale pojawia sie problem.

Samochod stoi formalnie na mojego ojca. Czy wystarczy zwykle upowaznienie z podpisem ojca na mnie, bym mogl zalatwic sprawe wbicia tej adnotacji do dowodu?

Druga sprawa, chce zalatwic wspolwlascicielstwo - czy sam dam rade przy pomocy upowaznienia to zalatwic? Na tym az tak mi nie zalezy, chce zalatwic dwie pieczenie na jednym ogniu, ale tu sie nie spieszy.

Zalezy mi na wbiciu gazu do dowodu, bo nie moge przejsc przegladu, a wiec formalnie jezdzic.

Awatar użytkownika
marceli
doświadczony forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 2009-12-09, 08:28
Lokalizacja: Opatów/świętokrz.

Post autor: marceli » 2010-04-29, 20:00

Ale jak założyłeś to trzeba było iśc do starostwa i zgłosic to. Wbili by w dowód i po problemie.
Do współwłascicielstwa musisz być z ojcem.

Do wbicia to nie wiem ale myślę że bez jego obecności przejdzie.
Tylko fv z montażu gazu i homologacja butli.

Popekx

Post autor: Popekx » 2010-04-29, 20:41

Tak, tak, wezme, dzieki :)
Ja celowo po montazu ne wbilem, bo kiedys bylo tak, ze po montazu jechalo sie na przeglad, dostawalo sie zaswiadczenie i z tym do urzedu sie jechalo.

Awatar użytkownika
johny_fellow
fanatyk nissana
Posty: 1837
Rejestracja: 2009-12-07, 12:57
Lokalizacja: CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: johny_fellow » 2010-04-30, 08:51

Popekx pisze:Dzis wywalono mnie z przegladu, bo nie mam wbitej do dowodu adnotacji, ze zalozylem LPG. Troche to dziwne, bo kiedys to robilo sie za 1 razem na przegladzie. Ale ok, musze jutro pojechac do starostwa, ale pojawia sie problem.
Ja zakładałem LPG ok. 2 lata temu i dygałem do Starostwa wbić to w dowód.
Popekx pisze:Samochod stoi formalnie na mojego ojca. Czy wystarczy zwykle upowaznienie z podpisem ojca na mnie, bym mogl zalatwic sprawe wbicia tej adnotacji do dowodu?
Możesz to zrobić z upoważnieniem ale w starostwie skasują za to 17zł.
Popekx pisze:Druga sprawa, chce zalatwic wspolwlascicielstwo - czy sam dam rade przy pomocy upowaznienia to zalatwic? Na tym az tak mi nie zalezy, chce zalatwic dwie pieczenie na jednym ogniu, ale tu sie nie spieszy.
Najlepiej to załatwić darowizną. Musisz później pójść z ojcem do Skarbówki i Starostwa, po wszystkie wpisy i pieczątki.
Znowu z NISSANem :cool:

Były:
- Micra K11, 2001 r., CG10DE;
- 100 NX B13, 1992 r., GA16DS;
- Primera P11, 1996 r., SR20DE;
- MAXIMA A33 QX, 2001 r., VQ30DEK.

http://www.agent-pzu.lukasz-ufnal.pl

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2010-04-30, 09:09

Ja jak dopisywałem brata to musiałem podarować mu cześć auta o wartości 100zł i wypełnić specjalny papierek ( nie był on wpisany na umowę kupna-sprzedaży).
Z upoważnieniem można prawie wszystko w wydziale komunikacji, tylko też na tym papierku, że przekazujesz cześć auta musi się ktoś (w tym wypadku tata) podpisać.
Tylko, że ja nie pamiętam, żebym za to jakoś dodatkowo płacił.

Co do LPG to musisz mieć fakturę montażu i homologacje wszelkie i w przeciągu 1 miesiąc od założenia zgłosić się do wydziału komunikacji gdzie bezpłatnie wbiją LPG.
A na stacji diagnostyczną na pierwszy przegląd po założeniu LPG trzeba z papierem z homologacją na butlę pojechać.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”