Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[OC] Auto Zastępcze z OC sprawcy

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

[OC] Auto Zastępcze z OC sprawcy

Post autor: Misiek » 2013-11-27, 09:24

Cześć,
Pewnie nie raz przy kolizji wysłuchiwaliście od ubezpieczalni, że nie macie prawa otrzymać samochodu zastępczego, że się nie należy itd.
Przepisy mówią co innego, są nawet firmy które się specjalizują w podobnych sprawach np. http://www.auto-zastepcze.eu/

W pracy (mimo że często samochody są zarejestrowane na os. prywatną) zawsze korzystamy z tego prawa i z podobnej firmy nigdy nie było problemu.

:papa:
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2013-11-27, 10:28

Przy okazji skasowania HB w marcu warsztat do którego sciągnięto zwłoki dał własny wózek zastępczy i dawał do zrozumienia żeby nie oddawać zbyt wczesnie.
Oni sami się rozliczali z ubezpieczalnią sprawcy bez zbędnego obciążania nas.

Awatar użytkownika
Filip_212
stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 2010-03-01, 08:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip_212 » 2013-12-06, 20:36

Od 2 dni jeżdżę zastępczą astrą wziętą z firmy Compense (www.compense.pl).

Jak na razie wszystko jest ok, zobaczymy jak to się dalej potoczy. Istotne jest to, że podpisujemy tam dość przejrzystą umowę, w której biorą na siebie pełną odpowiedzialność w razie braku porozumienia z ubezpieczycielem sprawcy, a to nie zawsze ma miejsce. Jedyną wadą jest limit dzienny kilometrów, ale jakoś da radę to przeżyć ;) Nie chcę przedwcześnie zachwalać, ale póki co jest ok.
Obrazek
Z Nissanem od IX 1995

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2013-12-07, 17:52

Filip_212 pisze: Istotne jest to, że podpisujemy tam dość przejrzystą umowę, w której biorą na siebie pełną odpowiedzialność w razie braku porozumienia z ubezpieczycielem sprawcy.
Własnie głównie o to chodzi. Chociaz z limitem to słabo :-/

Awatar użytkownika
Filip_212
stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 2010-03-01, 08:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip_212 » 2013-12-07, 18:51

180 km/doba to jeszcze nie jest taka tragedia, pod warunkiem, że ktoś nie jest przedstawicielem handlowym albo dojeżdża do pracy do innego miasta ;)

Ja zdecydowałem się na tę firmę, bo najważniejsza była dla mnie uczciwa umowa, bo niektóre inne firmy, w momencie gdy nie może się dogadać z ubezpieczycielem, zrzuca odpowiedzialność finansową na wynajmującego, albo chociaż obarcza go kosztami procesowymi w sytuacji, gdy dojdzie do sprawy sądowej z ubezpieczycielem.
Obrazek
Z Nissanem od IX 1995

Awatar użytkownika
Kwietas
fanatyk nissana
Posty: 1177
Rejestracja: 2010-01-03, 23:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwietas » 2013-12-08, 11:45

Ja też na razie śmigam autem zastępczym. Co ciekawe to firma się tym zajmująca sama do mnie zadzwoniła w tej sprawie, a następnego dnia już miałem furę. Na razie jest OK, ale jestem ciekaw, co ubezpieczyciel powie. ;)

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2015-05-06, 10:18

Jakby kogoś interesowała kwestia auta zastępczego to ja korzystałem z usług http://www.ipanek.pl/ - wszystko załatwili sami, do tego bardzo szybko, a szkodę miałem zrobioną przez ubezpieczonego w Benefii, a więc dość "problematycznej" firmie.
pozdr. Kamil

tomekxxxx
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-07, 22:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tomekxxxx » 2016-05-31, 17:17

Jeśli ktoś będzie potrzebował auta zastępczego proszę o zgłoszenie na

www.odszkodowaniapro.pl

Zawsze podstawiamy auto takie same lub wyższej klasy. Na cały okres likwidacji szkody, nie jak często to bywa na okres 3-7 dni.

Czas podstawienia jest różny zależnie od miejscowość ale nie przekracza 6h od zgłoszenia (chyba że komuś się nie spieszy i jest noc to bd na rano wiadomo... )

Pozdrawiam serdecznie
Tomekxxxx

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”