Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

UBEZPIECZENIA -warto przeczytać

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

Awatar użytkownika
Berry
stały bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 2010-11-06, 07:52
Lokalizacja: ZWC

UBEZPIECZENIA -warto przeczytać

Post autor: Berry » 2013-04-29, 06:54

Witam
Jako że nasze prawo znowu znalazło lukę, jak zarobić na kierowcach, pisze ten post bo widzę że dalej dużo ludzi nie wie, zresztą ja też jestem tym szczęśliwcem.

Kiedyś polisa automatycznie przedłużała się po okresie 1 roku, teraz już niestety nie. Wszyscy którzy czekają na przeliczenie składki mogą się przeliczyć
Do końca jakoś Października niektóre fundusze mimo wszystko wysyłały przedłużenia jednak od teraz już nie(HESTIA chyba walczyła najdłużej).
Więc tym którym kończy się OC szybciutko do ubezpieczalni, bo fundusz gwarancyjny już czeka z wysłaniem kwiteczków z karami do was na kwoty :

3 tys. zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu trwa powyżej 14 dni;
1,5 tys. zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu wynosi od 4 do 14 dni;
600 zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu wynosi do 3 dni.

Dlaczego tak? nazywają to " Koniec z podwójną pułapką ", nowy nabywca może nie wiedzieć że ma polisę...jest ktoś kto nie pyta o nią przy zakupie???!
Jako że Państwo chce nam pomóc, nie chce abyśmy płacili za dwa ubezpieczenia OC, to zlikwidowało ten przywilej dla ludzi którym się zapominało, czyli bardzo dużej liczbie osób i przypierdzieli im nawet wielokrotność takiej kwoty ubezpieczenia OC, skur...

Punto HGT
Bravo HGT
Bravo JTD
Swift GTI - sprzedany ;(
była - Almera GTI
Toyota 4Runner 236-hp, 4.0-liter V-6

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-04-29, 06:57

Czytałem już gdzieś o tym, jednak mądre firmy dalej dzwonią i się przypominają :) W końcu to ich kasa, a jak się nie przypomną to wku*****y pójdzie gdzie indziej

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2013-05-01, 21:00

wystarczy podać swoje dane w dowolnym kalkulatorze OC a co roku wszystkie firmy wydzwaniają z ofertami. Przyznam się, że gdyby nie to zapomniałbym o OC w tym roku. Bo po co pamiętać o wydaniu kasy na samochód którym się nie jeździ... Liberty wysyła mi sms o zbliżającym się terminie, pozostałe firmy dzwonią więc zapomnieć trudno...
Aczkolwiek zgadzam się, że zmiana przepisów jest skonstruowana tak, żeby wyciągnąć od nas kasę...
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
Andrzejek_21
aktywny forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 2011-01-18, 20:48
Lokalizacja: Warszawa - SM

Post autor: Andrzejek_21 » 2013-05-05, 14:57

Sądzę że nie jednej osobie się przyda. Można by takie rzeczy na "Fan Page" wrzucać a później udostępniać.
Andrzejek_21
JędruŚ.-.SM

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarzyn » 2013-05-06, 13:56

Teraz polisa NIE przedłuża się tylko w wypadku, gdy kupiłeś od kogoś samochód z ważną polisą i ma to sens.
Jak sam zawierasz nową umowę OC, to ona JEST automatycznie przedłużana po roku, jak nie wypowiesz jej najpóźniej dzień przed końcem.

(ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz. 1152, z późn. zm), artykuły od 30.)

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2014-04-24, 13:44

Gdyby ktoś miał więcej pytań to niech dzwoni do mnie:)
wszystko wyjaśnię i pokieruje ewentualnie gdzie trzeba, sam kiedyś odbierałem wszystko nieco inaczej a douczenie się w terminach, przepisach i regulacjach otwiera czasem oczy:)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”