Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[OC] pytanie w sprawie ubezpieczenia i właściciela samochodu

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

[OC] pytanie w sprawie ubezpieczenia i właściciela samochodu

Post autor: devil1985 » 2011-11-22, 09:09

Witam,

Posiadam Primere 1,6 91 rok lecz w dowodzie mam jako składak 95 rok. Samochód jest zarejestrowany na moich rodziców i mają jakieś zniżki (raczej 60%). Użytkownikiem samochodu jestem ja i moja żona. Poradźcie mi co zrobić aby było dobrze. Ja mam ukończone 26 lat i prawojazdy od 9 lat. Aktualne ubezpieczenie jest w Hestii (ok 480zł rocznie za OC i nw LUB NNW, nie pamiętam teraz). Chciałbym żeby samochód prawnie był mój. Co mam zrobić. Napewno ja bym musiał zostać jednym z właścicieli żeby trochę zniżek dostać za ojca, działa to w ten sposób?

Do tego jaką firmę ubezpieczeniową wybrać, czy zostać w tej Hestii?

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-11-22, 11:22

Ja mam w AXA i sobie chwale.
Mam auto napisane na ojca i na mnie i place 494zl.I bylo by mniej ale mam to na 2 raty. A prawko mam od 2 lat i wiek 21. No i mam 2.0 a nie 1.6.Wiec jak by nie bylo to sie oplaca. To ty gdybys tak samo zrobil to napewno jeszcze mniej bys placil. A tez mam oc,nnwp,nnwk,asistance.
Co do stanu prawnego to jak tata jest wlascicielem a mama wspolwlascicielem to idziesz do urzedu i ja wykreslasz a wpisujesz siebie.
To tyle z mojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
lopez
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-24, 14:26
Lokalizacja: Wisła

Post autor: lopez » 2011-11-24, 16:02

tak się składa że jakiś czas pracowałem w ubezpieczeniach ;) jeśli coś mogę doradzić to stwórz umowę darowizny z ojcem. Do 1000zł jeśli dobrze pamiętam nie płaci się podatku. Działa to w ten sposób że ojciec daruje Ci część samochodu w ten sposób zostaniesz dopisany w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel. Skoro masz 26 lat to nie polecam warty i compensy (duże zwyżki za wiek do 30 roku życia). Polecił bym firmę która nie jest spółka akcyjną w związku z tym ma sporo niższe stawki (sam tam się ubezpieczam ale mam współwłasność z mamą i pomimo młodego wieku i krótkiego prawo jazdy nie płacę nawet 500zł.) Firma nazywa się TUW "TUW" - Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Tam jest zwyżka za wiek do 24 lat i prawo jazdy poniżej 2 lat. Więc obie te zniżki Cię nie obejmują. Stawiam że zapłacisz 300-400zł na rok jednorazowo.

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

Post autor: devil1985 » 2011-11-29, 12:48

A więc zrobiłem tak. Spisałem umowę darowizny z mamą na jej część samochodu na kwotę 900zł, w US dostałem pieczątkę i poszedłem do WK.W US nic nie płaciłem. W WK skreślili mame i dopisali mnie jako wspwaściciela (długopisem). Łącznie 10-15 minut załatwiania. W hestii przy starej składce wyszło 434zł a już z dopisanym mną 504zł jednak zostałem "wystraszony" wzwyżką w razie szkody. W domu mamy 3 samochody i w razie szkody zniżki lecą ze wszystkich!!! Poszedłem więc do agenta ubezpieczeniowego i poszukał kilka ofert. Powiedział że jeśli ubezpiecze samochód w innej firmie to w razie szkody zniżki polecą tylko z jednego a nie z pozostałych z hestii. O dziwo, najlepsze oferty miała aviva i pzu :) Lepsza aviva wg niego. Składka 538zł w tym asistance, nw 50.000 i ochrona zniżek w razie szkody. Mam jeszcze trochę czasu i postaram się dopasować do siebie najlepszą opcję. Jeśli możecie jeszcze jakieś firmy polecić to proszę.

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-11-29, 13:18

devil1985, sprawdz sobie w axa, tam sobie sam obliczysz przez internet. U agenta zawsze bedziesz mial drozej bo on bierze prowizje od tego sobie a tak to ty sam sobie to robisz na stronie. To nic nie kosztuje a zobaczyc mozesz. Zapewne bedzie tez taniej bo masz juz wiek i prawko dluzej.
Obrazek

Awatar użytkownika
lopez
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-24, 14:26
Lokalizacja: Wisła

Post autor: lopez » 2011-11-29, 20:51

devil1985 pisze:Powiedział że jeśli ubezpiecze samochód w innej firmie to w razie szkody zniżki polecą tylko z jednego a nie z pozostałych z hestii.
Agent powiedział Ci nie prawdę. Jako właściciel pojazdu masz obowiązek powiadomić firmę o spowodowaniu szkody. Nie zależnie od firmy. To tak samo jak byś miał 60% zniżki i liczyły by się tylko w jednej firmie w której je uzyskałeś od 0. A skoro pełne zniżki respektuje każda firma taka samo utrata zniżek wiąże się z utratą zniżek w każdej firmie. Podpisując wniosek przy zawarciu umowy podpisujesz oświadczenie że dane w nim podane są prawdą (w tym przypadku o pełnych zniżkach lub braku wypadku) co wiąże się z odpowiedzialnością prawną. Aviva jest tania i dobra. Polecił bym jeszcze sprawdzić w TUW "TUW".

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-11-29, 23:02

Ja moge sie wypowiedziec o avivie tyle ze nie bylem z niej zadowolony.
Tata mial tam astre ubezpieczona i cena jak na pelne znizki nie byla super, umowy nie umieli doslac w odpowiednim terminie i trzeba bylo samemu przekaz wypisywac i isc na poczte zaplacic i wozic to az laskawie przyslali odpowiedni dokument. Na dodatek wysylali umowe ze zlym numerem rej. albo kolejnym razem ze zlym nazwiskiem. Dla mnie ta firma ubezpieczeniowa to same minusy. Przy kontynuacji nawet nie zadzwonili, nie wyslali kwitka do zaplaty. Wszystko samemu trzeba bylo zalatwiac.
A tak jak juz pisalem wczesniej w axa pisza mi sms przed terminem zaplaty i koncem umowy, dokumenty z propozycja ubezpieczenia na kolejny rok wysylaja na maila i dodatkowo jeszcze dosylaja kwitki poczta jak bym chcial na poczcie zaplacic. Wiec same plusy. Wszytko przez telefon idzie zalatwic i szybko. Jak ukradli mi tablice i mialem nowe to jeden telefon i za chwile nowa umowa byla juz na mailu. Sami dali zwrot skladki z poprzedniego auta a sam nawet o tym nie myslalem ze cos dostane jeszcze.
To moje zdanie znasz.
Ja znam to z pozycji klienta a lopez, jako agent ubezpieczeniowy wiec to co innego.
Obrazek

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

Post autor: devil1985 » 2011-11-30, 09:36

Niestety kalkulator avivy coś szwankuje i nie mogę obliczyć. W axa wyszło mi 451zł (OC, zielona karta, AS MIDI, NNWK i P). Jednak w axie nic nie znalazłem na temat ochrony zniżek a na tym by mi jednak zależało. Niby w avivie jest. Ktoś wie coś więcej na ten temat? Nie chcę żeby w przypadku szkody siedli moim rodzicom na pozostałe samochody. Przez 9 lat nie miałem ani jednej szkody ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

Saffira

Post autor: Saffira » 2011-11-30, 11:27


Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2011-11-30, 15:19

Saffira, to jest ok, ale tam są pewne kruczki:

"•Twój samochód nie jest tuningowany (zmiany w silniku, obniżenie zawieszenia, zmiany w układzie wydechowym) i nie ma charakteru sportowego auta."

Almery mi nie chcieli ubezpieczyć mimo że nie zgłaszałem żadnych modyfikacji !!!!
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Saffira

Post autor: Saffira » 2011-11-30, 15:32

może dowiedz sie czemu bo to bezsensu (skoro nie zglaszales)
Infolinia: 801 107 107 tel. 58 555 55 55
albo poczta@youcandrive.pl albo info@youcandrive.pl

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2011-11-30, 23:33

Saffira, tak naprawdę nie mają prawa Ci nie ubezpieczyć samochodu bo to reguluje ustawa o OC, tylko za jakiekolwiek pojazdy które im nie leżą krzyczą chore pieniądze- w moim przypadku ok 2tys. Taką mają politykę- są fajną firmę dla małolitrażowych samochodów, które w ich mniemaniu powodują mniej szkód :-) Tego komentować nie będę.
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
lopez
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-24, 14:26
Lokalizacja: Wisła

Post autor: lopez » 2011-11-30, 23:56

homik123456 pisze:Sami dali zwrot skladki z poprzedniego auta a sam nawet o tym nie myslalem ze cos dostane jeszcze.
To moje zdanie znasz.
Ja znam to z pozycji klienta a lopez, jako agent ubezpieczeniowy wiec to co innego.
Szczerze Ci powiem ja jako pracownik w biurze wszystko wystawiałem na poczekaniu ;) jak działa ich system "direct" czyli przez telefon czy internet nie mam pojęcia :) Wiem że od jakiegoś czasu są dość tani w porównaniu z niektórymi firmami ale prawda jest taka że dla każdego będzie tanie coś innego. Czynników jest wiele zaczynając od wieku długości prawo jazdy czy zniżek a kończąc na woj. w którym mieszka, ilości mieszkańców miasta/wsi itd. Ile firmy tyle różnych dodatkowych zniżek i zwyżek - niestety. Nie każdy ubezpieczyciel przysyła przypomnienie o zapłacie ;) temu ja bym wolał korzystać z jakiegoś agenta który mi wszystko wystawia na miejscu i dzwoni z przypomnieniem jak mi się kończy ubezpieczenie ;)
Misiek - dokładnie tak to wygląda. Stawki są najczęściej zależne od wieku i pojemności samochodu... z Reguły powyżej 2.0 zaczynają się już na prawdę duże kwoty. Wiadomo im droższe auto tym większe muszą płacić odszkodowania w razie wypadku itp dlatego stawki są spore - ale to powinno raczej dotyczyć AC a nie OC. Ustawa co do OC jest jednakowa która dotyczy wszystkich firm chyba że nie które firmy po prostu coś sobie dokładają pytanie - po co?

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-12-01, 00:01

wlasnie powinno byc w AC tak a nie w OC ze jak drogie auto i z duzym silnikiem to duzo kasy placic. Bo jak gdzies walne to poszkodowany dostanie z mojego OC a np on ma malucha. A w sytuacji odwrotnej ze ma malucha i malo placi i walnie w drogie auto to tez tamten dostanie z jego oc wiec nie ma tu sesnsu w tym co robia. Ale coz zrobic.
Protestowac nie mozna bo jak bez by sie jezdzilo to drozej moglo by wyjsc:-)
Obrazek

Awatar użytkownika
lopez
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-24, 14:26
Lokalizacja: Wisła

Post autor: lopez » 2011-12-01, 17:03

to fakt ale zawsze można szukać normalnego ubezpieczyciela ;) im nowsza i firma z większymi bajerami typu link 4 itp tym więcej różnego rodzaju haczyków... Ja się ubezpieczam w TUW "TUW" od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony z niego ;) jak mi wichura dom uszkodziła to szybko był szkodowiec. Z samochodem przy AC też nie miałem żadnych problemów więc ogólnie polecam ;) wypłacają szybko i dobrze i ogólnie są tani :)

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

Post autor: devil1985 » 2011-12-05, 13:34

Decyzja zapadła. Aviva - dali mi ochrone znizek w razie czego ale... na pytanie czy ochrona znizek bedzie dotyczyla pozostalych pojazdow wlasciciela w hestii nie dostalem zadnej odpowiedzi. Ale na chlopski rozum raczej ta ochrona powinna dzialac wylacznie w avivie, hmm...

Awatar użytkownika
lopez
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-11-24, 14:26
Lokalizacja: Wisła

Post autor: lopez » 2011-12-05, 16:49

stawiam że chodzi tylko o avive... ale stawiam że za ochronę zniżek wyszło Ci tyle co byś stracił w razie stłuczki chociaż nie założę się... Przy małej pojemności 10% to nie jest dużo.

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

Post autor: devil1985 » 2011-12-07, 12:33

Cena wyjściowa za oc była 531zł w tym 47zł za ochronę zniżek. Ostatecznie dostałem rabat i wyszło 498zł a jak zapłace kartą kredytową to jeszcze 4% mniej. Wszystko i tak wyjdzie w praniu więc się zobaczy. Dzikuję wszystkim za pomoc. Jeśli nic więcej to można zamknąć temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”