Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] BODY LIFT +2" Terrano II/Maverick

Moderatorzy: bonzo, azorek

patbor16
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-09, 17:14
Lokalizacja: Lublin/Poniatowa

[ Terrano II] BODY LIFT +2" Terrano II/Maverick

Post autor: patbor16 » 2015-04-02, 21:00

Witam kolegów.

Przeprowadziłem body lift w aucie :

Ford Maverick 1995r 2.7TD wersja 7-osobowa.

Opisze w skrócie cały zabieg , wyjaśnię wszelkie wątpliwości oraz mity z tym związane .

Zestaw do liftu wykonany z wałka fi 60 . lepszy był by 80 ładnie by się spasowało ale 60 też daje rade + zestaw szpilek z nakrętkami.

[center]MITY:
[/center]
1)Zabieg spokojnie można wykonać w garażu ,bez podnośnika ,specjalnych narzędzi oraz 5-osobowej ekipy mechaników :D

2)Po odkręceniu wszystkich śrub "buda" nie uciekła w żadnym kierunku .

3)Przy lifcie 2" (50mm) wszystkie przewody hamulcowe,paliwowe ,elektryczne, drążek kierowniczy, oraz lewarki od zmiany biegów i reduktora wystarczają w zupełności bez przeróbek.

4) W moim przypadku nie trzeba było demontować osłony wentylatora .

[center]Narzędzia :[/b][/center]
W skrócie to co raczej każdy ma w domowym garażu (zestaw kluczy , młotki, WD-40 ,szlifierka kątowa , spawarka, lewarki.

Cały proces rozpocząłem od zdemontowani zderzaka( Przód,Tył ) poprawiło to dostęp , widoczność, oraz pole manewrowania .
W moim przypadku nie udało sie dostać szpilek które pasowały by do oryginalnych nakrętek więc wymieniłem wszystkie szpilki na M10 wraz z teflonowymi nakrętkami .
Co za tym idzie trzeba było ciąć ramę oraz podłogę w celu odsłonięcia zgrzanych nakrętek .
Opisze teraz po kolei wszystkie poduszki zaczynając od przodu , do których są ponumerowane zdjęcia .

1) Zero problemu wszystko widać , dostęp idealny :D
Obrazek
2)Znajduje się pod lewą nogą kierowcy (pod bezpiecznikami),śruba ukryta pod plastikową zaślepką
Obrazek
3) Śruba znajduje się na wysokości słupka między drzwiami ,widoczne wytłoczenie .Tu już trzeba ciąć podłogę , aby się do niej dostać .
Obrazek
4) Tak jak w przypadku 2 wystarczy wyjąć plastikową zaślepkę .
Obrazek
5) Ostatnia poduszka , największa ingerencja w budę . Nie ma możliwości dostać sie tam od bagażnika . Dlatego otwór wycięty z zapasem na klucz oraz założenie nakrętki .
Obrazek
Zdjęcia poglądowe wykonane już po montażu dystansów .

[center]Co należy wykonać PRZED podnoszeniem budy .[/center]

1)Zdemontować fotel kierowcy i pasażera w celu podniesienia wykładziny z podłogi.
2)WSZYSTKIE śruby od budy (10szt. wersja long) muszą być odkręcone .
3)Odkręcić mocowanie węzy wspomagania prawa strona (pasażer).

Obrazek
4)Poluzować śruby od drążka wspomagania (przy podnoszeniu wysuną się same o odpowiednią długość ).
Obrazek
5)Sprawdzić czy wentylator minie osłonę (u mnie obeszło sie bez demontażu )
6)Nie demontować orginalnych poduszek , dokładamy tylko dystanse .

[center]ETAP PODNOSZENIA .[/center]

Przed podniesieniem zastąpiłem stare szpilki nowymi zapobiegło to "uciekaniu budy " poza ostatnią która została założona nakrętką do góry .
Ja podnosiłem najpierw przód później tył a na końcu środek , obie strony na raz .
Do podnoszenia użyłem dwóch lewarków do aut osobowych (chyba od lanosa) miały bardo dobrze pasujące wgłębienia do rantów w budzie .
Sam etap podnoszenia i montowania dystansów dla dwóch osób trwał 15min.
Oczywiście wszystko powoli i z wyczuciem , cały czas kontrolując czy coś może sie nie urwało :D

[center]Przeróbki :[/b][/center]

1) Mocowanie zderzaków .
2)Zakres pracy lewarka od reduktora, po lifcie nie mogłem załączyć reduktora .Wystarczyło wyciąć trochę osłonę .

Całkowity czas z poskładaniem auta to dwa popołudnia dla dwóch osób .Na spokojnie przy muzyce bez spinania :)
Mam nadzieje , że trochę rozjaśniłem temat

Jeżeli coś mi uciekło lub popełniłem błąd proszę o uwagę .

Zdjęcia dostępne na chomiku (przetrwają dłużej )
ZDJĘCIA
Nie mam pojęcia czemu nie może załadować mi zdjęć na stronie :-/

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2015-04-03, 16:12

Bardzo fajna instrukcja, na pewno się przyda.
patbor16 pisze:Nie mam pojęcia czemu nie może załadować mi zdjęć na stronie :-/
Tylko tak: viewtopic.php?t=4226

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”