Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Wymiana filtra kabinowy, przeciwpyłkowy

Moderatorzy: bonzo, azorek

patbor16
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-09, 17:14
Lokalizacja: Lublin/Poniatowa

[ Terrano II] Wymiana filtra kabinowy, przeciwpyłkowy

Post autor: patbor16 » 2013-12-04, 13:10

Witam , zabrałem się za wymianę filtra kabinowego w moim mavericku , chciałem zobrazować ten proces gdyby ktoś kiedyś również chciał się za to zabrać .Na początku trzeba zacząć od ustalenia gdzie nasz filtr się znajduje :
1)starsze wersję filtr jest w podszybiu obok silniczka wycieraczek (mój przypadek )
2)nowsze auta , znajduje się za schowkiem pasażera
Krok po kroku :
-odkręcamy wycieraczki klucz 14
-zdejmujemy plastikowy panel ,osadzony jest na 3 wkrętach oraz na zatrzaskach od strony silnika (trzeba mocniej szarpnąć )
-odkręcamy metalowy panel po lewej stronie silnika za raz nad silniczkiem wycieraczek (4 wkręty )
- ukazuje nam sie filtr , złożony jest z dwóch elementów (radze wyjmować po jednym z racji strasznie małej ilości miejsca do operowania) .


http://chomikuj.pl/patbor16/Maverick

Zdjęcia poglądowe dodaje przez chomika , sory ale raczkuje na forum i nie mogłem dodać zdjęć bezpośrednio .
Problem wymiany filtra zaczyna sie na zakupie nowego ;( nie mogłem nigdzie dostać takiego modelu filtra ,nawet ASO Warszawa mi nie pomogło twierdząc "nie może Pan mieć tam żadnego filtra ponieważ wg schematu tam nie ma filtra ". po długich poszukiwaniach zakupiłem filtr do nowszego modelu zakładany pod schowkiem . Jest znacznie większy , pozostało przerobić nowy za pomocą nożyczek , izolacji oraz listwy samoprzylepnej używanej do uszczelniania moskitier w domach.Na zdjęciach widać różnice wielkości starego i nowego filtra .Nie zamieściłem zdjęć nowego filtra ponieważ nie ma sie czy chwalić , zero estetyki ani solidności , nie mam tez pojęcia czy wyszło szczelnie ponieważ nie można zobaczyć jak filtr leży w obudowie jedynie na "macanego" można próbować jakoś go dopasować .Z racji , że auto było potrzebne złożyłem wszystko na szybko .
Jeśli ktoś z kolegów namierzył taki filtr będę bardzo wdzięczny .
Bo po co mi filtr który puszcza syf gdzieś na łączeniach , lub w miejscach gdzie nie dopasował sie do obudowy .
Mam nadzieje , że chociaż trochę naświetliłem ten temat.
Moje auto to Maverick z 95r wersja 7 osobowa , 2,7TD 100KM z klimatyzacją.
wymiary filtra
dł.22,5
szer.14
wys.2,5
wymiary pewnie trochę sie różnią od fabrycznych ponieważ filtr był mocno zniszczony .

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2013-12-04, 14:55

No właśnie loteria z tymi filtrami bo jedne mają w podszybiu a inne nie. Witam kolegę z okolicy Lublina.
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

patbor16
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-09, 17:14
Lokalizacja: Lublin/Poniatowa

Post autor: patbor16 » 2013-12-04, 16:54

Witam również .udało mi sie dostać filtr prawie idealny 14x24( chyba). zobaczymy czy uda sie go zainstalować po małych przeróbkach .Jeśli filtr podejdzie podam jego nr oraz kilka fotek cenach chyba 32zł, więc będzie to dość tani zamiennik .

Ale jeśli ktoś znajdzie oryginalny filtr Forda lub Nisana będę zainteresowany zakupem .

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2015-09-02, 20:03

Ją mam Terrano II bez Klimy. W miejscu podszycia mam miejsce na filtr, niestety hnie było.
Czy za wentylatorem jest drugi filtr? (Wentylator wyjalem i umylem bo był cały w syfie).
Mam jeszcze dwa problemy. Jeden do wodą na dywaniku pasażera, leci właśnie z wentylatora.
Drugi to bardzo slab nadmuch. Zastanawia się czy to nie filtr?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”