Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Navara D40] DAYLIGHTS

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

[Navara D40] DAYLIGHTS

Post autor: azorek » 2009-11-30, 12:11

Poniżej fotograficzna instrukcja jak domowym sposobem przekonać Navarę, żeby w trybie auto zapalała światła mijania również w dzień.

Rozwiązanie to (przynajmniej z mojego punktu widzenia) ma same zalety:
- nie trzeba pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł mijania których stosowanie jest obowiązkowe przez całą dobę
- po włączeniu zapłonu światła same się zapalają, po wyłączeniu gasną
- w każdej chwili można włączyć lub wyłączyć światła przekręcając gałkę w odpowiednią pozycję
- zastosowane rozwiązanie jest odwracalne (niczego nie niszczymy)
- rozwiązanie nie ma wpływu na działanie czujnika wycieraczek (do sprawdzenia)

Oto jak przeprowadzić modyfikację.
Potrzebne narzędzia: płaski śrubokręt, nożyczki, taśma klejąca, kartonik, ręce które się nie trzęsą ;)


Krok 1:
Zdejmujemy obudowę (powinno się dać nawet bez śrubokręta), jest tylko nałożona na wcisk na czujnik
Obrazek

Krok 2:
Odczepiamy blaszkę z obu stron lekko naciskając od spodu i odchylając u góry
Obrazek

Krok 3:
Odpinamy zatrzaski podważając lekko na końcach śrubokrętem, ale delikatnie bo są plastikowe; są 3 takie zatrzaski rozmieszczone symetrycznie na obwodzie czujnika. Kabelka jeszcze nie odpinamy żeby czujnik nam nie spadł po wyczepieniu.
Obrazek

Krok 4:
Odpinamy kabelek i wyjmujemy czujnik (jest to czujnik oświetlenia i wycieraczek w jednym)
Obrazek

Krok 5:
Możemy też zajrzeć do środka i zobaczyć którędy do czujnika wpada światło
Obrazek

Krok 6:
Wycinamy z kawałka kartoniku pasek który formujemy w taki sposób, aby zasłonił czujnik ale go nie dotykał od góry (bo to zapewne delikatna powierzchnia).
Obrazek

Krok 7:
Naklejamy kawałek taśmy tak, aby wszystko się razem trzymało i zablokowało dostęp światła do czujnika (ja miałem wąską taśmę, więc użyłem dwóch kawałków)
Obrazek

Krok 8:
Montujemy wszystko z powrotem, czyli podpinamy kabelek, wciskamy w zatrzaski, zakładamy blaszki i nakładamy obudowę.

GOTOWE!
Teraz przełączamy gałkę od świateł w pozycję AUTO i możemy się cieszyć z zaoszczędzonych funduszy i dobrego samopoczucia :)
Testowałem w ostrym słońcu i światła cały czas pozostawały zapalone, więc wydaje się że wszystko działa zgodnie z zamierzeniami.

Uwaga: Oczywiście nie daję żadnej gwarancji i każdy wykonuje to na swoją odpowiedzialność.

Podziękowania dla jacerek10 za pomysł, ja tylko to wykonałem za jego radami!

źródło NKP

___________________________________________________________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”