Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny/100NX] Uszczelniacz na wale - wymiana

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

[Sunny/100NX] Uszczelniacz na wale - wymiana

Post autor: mimier » 2009-12-14, 01:36

Jak to wszystko rozkręcić, żeby się dostać do uszczelniacza? Przeglądałem instrukcję i jest tam śruba. Tylko czy można ją tak wykręcać? Nic tam w środku nie wyleci?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odkręcasz tą śrube, ja musialem u siebie rozrusznik wykrecic zeby wal zblokować bo śruba nie chciala sie ruszyć, nastepnie ściągasz kolo pasowe i wyjmujesz uszczelniacz, martwic sie nie musisz bo nic ze srodka nie wyleci, wkladasz nowy uszczelniacz i robisz wszystko w odwrotnej kolejnosci

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

No, ja też już wymieniłem uszczelniacz. Naszarpałem się tylko z tą diabelną śrubą, ale po godzinie nieudanych prób odkręcenia wpadłem na sposób, który pomógł - może komuś się kiedyś przyda. Klucz założyłem na śrubę i zablokowałem go nieruchomo opierając o zwrotnicę. Po tym na momencik włączyłem rozrusznik i śruba puściła natychmiast bez zająknięcia. Polecam tę metodę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale tak można łatwo rozwalic rozrusznik, nie jestem pewien czy to dobry sposób...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

U siebie i jak zmieniałem rozrząd i w kilku innych samochodach identycznie odkręcałem- więc polecam bo to sposób używany przez wielu mechaników.

źródło: NKP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”