Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Zmiana tapicerki drzwi, pokrywa tylnej klapy

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

[K11] Zmiana tapicerki drzwi, pokrywa tylnej klapy

Post autor: Szymeq » 2010-01-18, 09:45

Postanowiłem zmienić nieco ciemno zielony kolor tapicerki drzwi na inny - u mnie wnętrzę bedzie niebiesko- szaro- czarne.
Chciałem tu zamieścić sposób i opisać dla chetnych jak zabrać się za zmiane tapicerki drzwi.
Będzie nam potrzebne:
- browar 8-)
- materiał zewnętrzny - u mnie niebieski skay,
- materiał podkładowy ( ja zastosowałem najtańszy polar - kupiony na metry w sklepie ), dzięki niemu boczek jest mięki - lepszy efekt wizualny.
- zszywacz ( sprawny bo pierwszy bardziej mnie wkurzał niz zszywał :-? ),
- zszywki o głębokości szycia 4 mm - popularny typ to A53 4mm, dłuższe wystają po drugiej stronie np. zwykłe do papieru.
- nóż tapicerski,
- nożyczki,
- śrubokręt krzyżakowy,
- cienki śrubokręt lub szpikulec - do otworów.

Na początek demontujemy poszycie drzwi przednich. Zrywamy do góry przykrywkę rączki podkłokietnika na drzwiach, wymjujemy kostkę od elektrzycznych szyb ( należy podważyć cienkim śrubokrętem zapinkę). Następnie krzyżakowym śrubokrętem odkręcamy 3 śruby trzymające boczek z drzwiami- jedna pod spodem rączki od strony lusterka a 2 są pod przykrywką. Zdejmujemy osłonkę klamki- trzeba ja przesunąć do tyłu- od lusterka w stronę zamka drzwi. Jest na wcisk. Następnie energicznie wyszarpujemy do siebie boczek z zapinek 10 szt po obwodzie. Teraz boczek należy podnieść do góry aby wysunąć go z prowadnicy przy szybie. Boczek bierzemy na warsztat - Możemy popić browarka :-D .

Krzyżakiem odkręcamy wszystkie wkręty znajdujące się na odwrocie boczka oraz wypinamy spinki poprzez przesuniecie ich w większe oczko i wyciągnięcie do góry.

Obrazek

Wszystkie te plastki odkładamy w bezpieczne miejsce - browarek ;-)

Obrazek

i otrzymujemy gotowy boczek do dalszych prac

Obrazek

Następnie przystępujemy do łyka browarka a po tym mocujemy podkład - u mnie był to polar i niestety nie udało mi się dostać odpowiedniej szerokości więc musiałem sztukować.

Obrazek

Przystępujemy do mocowania na zszywki pamiętająć aby materiał naciągać - nie za mocno ale by nie zwisał ani sie nie zawijał czy marszczył.

Obrazek

Nadmiar materiału należy odciąć, pamietając aby nie zakrywać żadnego otworu . Ewentualnie należy usunąć nadmiar/ wyciąc otwór. Oczywiście nie zapominamy o browarku

Obrazek

I otrzymujemy taki efekt - u mnie brakło nieco więc musiałem sztukować.
Należy wyciąć otwór na głośnik, na klamke oraz pod wiązkę przewodów do szyb. Reszty otworów nie ma potrzeby wycinania - wygłuszy to nieco drzwi. Wycinająć otwory, materiał należy ponacinać tak aby nadmiar dał się wywinąć na drugą strone i tam należy przymocować.

Obrazek

Analogicznie postępujemy z materiałem wykończeniowym. Browarek. Następnie należy ostrożnie podziurawić oba materiały w miejscach gdzie bedziemy przykręcać wszystkie plastiki aby śruby łatwiej się wkręcały oraz tam gdzie sa kołki ustalające położenie Zauważycie 3 szt wystające wyżej - bez wkrętów. Wkładamy spinki. Wygląda to tak od spodu.

Obrazek

A tak wygląda prawie gotowy boczek

Obrazek

Składamy boczek na drzwi. Najpierw należy wsunąć górę boczka w prowadnicę przy szybie i docisnąć boczek w dół. Jak zacznie ładnie zwisać klepiemy dośc mocno w miejscach gdzie są spinki. Przykręcamy te 3 śruby - śruby ładnie przechodzą przez materiał więc nie ma potrzeby wcześniejszego wycinania otworów. Znów browarek. Przykładamy nakładkę na uchwyt boczka i dość mocno dociskamy w dół. Wchodzi nieco ciaśniej bo jest grubszy boczek.
U siebie musiałem podciąć plastik osłaniający klamkę gdyż grubość boczka sie zmieniła i klamka nie kładła się w otwór.

Obrazek

Następnie wciskamy ten plastik we właściwy otwór i popijając browarka cieszymy się wyglądem nowgo boczka drzwi.

Obrazek

Wszystko jest zrobione tak, że można zdemontować i powrócić do fabrycznej tapicerki.

Powodzenia. :papa:

[ Dodano: 2010-01-18, 12:42 ]
Jeszcze bawiłem się z ta metalowa osłoną tylnej pokrywy.
Zrobiłem to bez materiału podkładowego - sam materiał wykończeniowy.
Na początku odtłuściłem całą blachę benzyna ekstrakcyjną i posmarowałem ją butaprenem - tak samo przycięty materiał. Po 10 minutach złożyłem wszystko i ścisnołem. Następnie dociskałem gumowym wałkiem aby uzyskać przetłoczenia - jednak butapren schnie dość długo i efekt nie był zadowalający - przetłoczenia są mało widoczne. Od spodu materiał kleiłem cjanopanem .. kawałek po kawałeczku dociskając i trzymając - monotonna robota 8-) tak samo wycięcie na uchwyt klapy.

Obrazek

Następnie założyłem nowe kołki "grzybki " o średnicy 6 mm

Obrazek

Zamontowane na klapie.

Obrazek

na razie to tyle - teraz po tych "treningach" czas zabrać się za zabudowę bagarka :cool:
Ostatnio zmieniony 2010-10-29, 02:53 przez Szymeq, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nissanem od 2005 roku :)

Mariusz.b86
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2009-12-12, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz.b86 » 2014-11-07, 23:27

Trzeba wymontować wentylator i resztę plastików i złożyć wszystko z powrotem z odpowiednim plastikiem z plastikiem na filtr kabinowy. Wszystko jest poskręcane na śruby i niekiedy nakrętki 10. Tak było czasem filtr kabinowy był czasem nie nie wiem od czego to zależało.

[ Dodano: 2014-11-07, 23:32 ]
Ale w przede wszystkim zajrzyj do regulaminu i stwórz nowy temat. A to proszę usunąć :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”