Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Zacinające się wycieraczki - rozwiązanie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

[P/WP11.144] Zacinające się wycieraczki - rozwiązanie

Post autor: vincetti » 2013-01-26, 14:07

Od pewnego czasu zaczęły denerwować mnie wycieraczki czasowe gdyż blokowały się na samym środku szyby. Postaram się opisać rozwiązanie problemu w wersji HOW TO ze zdjęciami. Z góry przepraszam za ich jakość ale pod ręką miałem tylko klucz do świec i takowym zdjęcia robiłem :-P A więc:

Na początku wyjmujemy silniczek wycieraczek z samochodu i wkładamy go np w imadło po czym rozwiercamy nity do okoła kabli:

Obrazek

Następnie po rozwierceniu wszystkich nitów, zanim otworzymy pokrywkę, wybijamy pozostałości nitów na zewnątrz tak aby wióry nie dostały się do środka po czym otwieramy pokrywkę. Ukazuje nam się taki oto widok:

Obrazek

Wyraźnie widać w którym miejscu pracują styki i jak wygląda nasza "czasówka" w środku.
Obrazek

Zajmijmy się teraz stykami, które jak się okaże będą nie tyle zabrudzone co wręcz wytarte. W moim przypadku, styku od czasówki nie było POŁOWY! :shock:
Obrazek

To ten zaznaczony na obrazku śrubokrętem (jeszcze raz przepraszam za jakość :-? )
Odginamy wszystkie styki tak żeby odstawały nieco lepiej (o ok 0,5cm) i miały lepszy styk z płytką. Następnie czyścimy całość płytki szmatką ze smaru do sucha, przejeżdźamy drobnym papierkiem ściernym i nakładamy nowy smar.
Obrazek

Po akcji skręcamy silniczek śrubkami ( nie powiem jakimi, trzeba dopasować, ja akurat miałem na stanie) i GOTOWE!

Obrazek

Dziękuję za uwagę ;-)
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”