Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Naprawa lampy tył FL

Moderator: sergiej

Awatar użytkownika
Suwakovsky
wiem o czym pisze
Posty: 69
Rejestracja: 2015-06-16, 05:24
Lokalizacja: Rzeszów

[N16] Naprawa lampy tył FL

Post autor: Suwakovsky » 2017-12-24, 22:22

Siemanko. Jak wszyscy tu obecni prawdopodobnie wiemy, lampy do naszych almerek w hb po lifcie sa sakruuuucko drogie (jeżeli chcemy te prawidłowe na europę a nie anglika). Ostatnio miałem małą przygodę, z moją lampą (klosz pękł) i postanowiłem to naprawić poprzez wymianę klosza! Dodatkowo jak widać na zdjęciu poniżej odkleiło się to kółeczko od wstecznego(rozpraszacz światła), więc przy okazji je wkleję.
Obrazek

Zakupiłem lampę od N16 przed liftem w dodatku anglika (lampa jest inna od polifta, ale klosz identyczny) -150zł

No i teraz zaczęły się schody nieco. Miałem nadzieję, że lampa jest klejona i przy pomocy opalarki uda mi się rozłożyć klosz, ale okazało się, że lampy są zgrzewane. W ruch poszedł dremel z tarczą (jak do szlifierki). Musiałem odciąć dobry klosz (z zakupionej lampy), najpierw z naddatkiem (+/- zaznaczyłem cięcie na zdjęciu na czerwono)
Obrazek

Po odcięciu w ten sposób klosza, pojawił się spory naddatek który musiałem odciąć już teraz widząc zgrzew plastiku. Wcześniej nie chciałem uszkodzić klosza, a zgrzew był schowany.

Z mojej lampy klosz oddciągnąłem siłowo (podważając płaskim śrubokrętem). Popękał okropnie, ale na tym mi już nie zależało, bo i tak nie da się go naprawić. Na lampie pozostał rant z czerwonego plastiku, który musiałem wspomnianym dremelem i frezem zciąć do czarnego (ten rant zostawiłem na nowym kloszu który będzie wklejany)

Po takim przygotowaniu, jeszcze przeźroczystym silikonem wkleiłem kółeczko od wstecznego (w tym momencie można zawsze zamienić kółeczka, albo pomalować, czy coś podziałać), a następnie na szarym silikonie wkleiłem klosz i zacisnąłem ściskami. Następnego dnia rano delikatnie zdrapałem nadmiar silikonu i wczyściłem klosz. Następnie zamontowałem w aucie podgrzewając opalarką czarną masę uszczelniającą aby stała się bardziej plastyczna.

A tutaj efekty prac.
KOSZTY:
-lampa 150zł (można znaleźć drożej a można i taniej)
-silikon 20zł
Mi to zajęło 5 godzin (całość prac)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”