Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Jak opróżnić zbiornik w N15? Jak spuścić paliwo?

Moderator: sergiej

bali_82
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-12-08, 23:41
Lokalizacja: Z nienacka...Wrocław

[N15] Jak opróżnić zbiornik w N15? Jak spuścić paliwo?

Post autor: bali_82 » 2010-04-07, 13:48

Witam!
Mam do rozwiązania problem. Muszę opróżnić zbiornik paliwa w Nissanie N15.
Tak się stało, że auto zostało rozbite i będę je sprzedawał. Nie czarując się nie wierzę, że ktoś mi da więcej kasy za fakt, że w zbiorniku jest pod korek paliwa.
Czy jest to technicznie możliwe? Czy jestem w stanie wsunąć do samego baku wężyk? Czy nie ma po drodze jakiś sitek itp. rzeczy?
Z góry dziękuję za instrukcję jak to trzeba zrobić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szyman
doświadczony forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 2009-12-09, 12:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post autor: Szyman » 2010-04-07, 14:02

a więc tak... pod tylną kanapą masz cały zbiornik, podnosisz kanapę i tam masz dwie rurki, wyjmujesz je, demontujesz pławik, wkładasz jakąś rurkę i odsysasz paliwo stamtąd albo w jakiś inny sposób jak wymyślisz w każdym bądź razie musisz tam dobrać się pod tylną kanapę, łatwy dostęp więc problemu nie będziesz miał ;) przez wlew nie da rady niestety.
Obrazek

jes
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2009-12-09, 19:23
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jes » 2010-04-07, 15:55

Hej!

Jest sprytniejszy sposób.

Zrzucasz tylną kanapę tak jak pisze kolega ściągasz wężyk zasilający - ten po zewnętrznej średnicy, nie powrotny (usytuowany bliżej środka), następnie musisz skombinować trochę wężyka najlepiej o takiej samej średnicy wewnętrznej i zakładasz na wyprowadzenie z którego zdjąłeś węża ori, a drugi koniec umieszczasz w zbiorniku do którego będziesz przelewał. Teraz uwaga - zaznaczasz sobie na złączu elektrycznym +12V i masę, ściągasz wtyczkę i na te piny podajesz napięcie kabelkiem np. z gniazda zapalniczki.
Jeszce dwie sprawy
1. całość musi być tak zmontowana żeby nie bryzgało przy elektryce benzyną - jedna iskra i dup :!:
2. nie podłaczać napięcia pod czujnik poziomu paliwa - jest na tej samej wtyczce po drugiej stronie.

Sposób sprawdzony na wielu autach - nie trzeba rozkręcać pokrywy, unikniesz w ten sposób póżniejszych kłopotów z uszczelnieniem 8-)

bali_82
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-12-08, 23:41
Lokalizacja: Z nienacka...Wrocław

Post autor: bali_82 » 2010-04-07, 16:17

Dzięki a podpowiedzi.
Będę próbował wsunąć wężyk przez wlew - znalazłem schemat i nie powinno być nic po drodze. Jak nie to właśnie myślałem o wykorzystaniu pompy w zbiorniku ;)
Obawiam się tylko tego.... "dup" ;) Szkoda autka ;)

Awatar użytkownika
Szyman
doświadczony forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 2009-12-09, 12:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post autor: Szyman » 2010-04-07, 17:16

hehe no tak jedno dup wystarczy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Varial
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Varial » 2010-04-09, 14:13

Jak nie masz duzo paliwa to obejdzie sie bez demontarzu pod kanapa. Ja w swoim sloneczku spuscilem paliwo przy silniku, krecac kluczykiem na zaplon:) (tak przy okazji to mialem przygode taka ze mi ojciec przypadkowo zatankowal rope do benzyniaka<lol>)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”