Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Mocowanie przedniego zderzaka

Moderator: sergiej

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

Mocowanie przedniego zderzaka

Post autor: SnowLady » 2009-12-01, 18:51

Problem polega na tym, że mam opuszczony przedni zderzak tj. trzymają dwa zaczepy bliżej koła, natomiast te bliżej lampy i bezpośrednio pod nią nie... Moje pytanie: czy dam radę sam to zamocować bez kanału i specjalnych narzędzi? Dostęp pod maską jest wg mnie utrudniony. Czy potrzeba zdemontować lampę? (wydaje mi się, że znacznie by to ułatwiło pracę) Jeżeli tak, to na ile jest to skomplikowana operacja i czy potem trzeba jechać na ustawienie świateł? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da rade bez kanału i specjalistycznych narzędzi - wystarczy bodajże klucz 10mm i krzyżak.
Lampy nie trzeba demontować jedynie kierunkowskazy trzeba wyjąć bo tam jest mocowanie. No chyba że masz Almę po lifcie, to cały reflektor trzeba wyjąć.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
W mojej Almerce po lifcie miałem podobny przypadek. Aby się dostać do listwy która trzyma zderzak zdemontowałem lampy i zderzak. Jeżeli masz mocno wygiętą listwę to po wyprostowaniu jej czeka Ciebie ustawienie świateł bo zatrzaski od lamp są na krańcach tej listwy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak (za pomocą czego) mocowany jest zderzak do błotnika (śruba + nakrętka, spinka, plastikowa opaska)?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za pomocą wkręta nad kołem i nieco bardziej z przodu, są tez 2 na samym przedzie ale wątpię żebyś je odkręcił. Ja nie dałem rady (tak są zardzewiałe jak i belka pod chłodnicą), ale nie trzeba ich odkręcać. Zderzak jest na tyle elastyczny że daje się go bez problemu odgiąć na tych 2 wkrętach z przodu auta. Listwa natomiast może być wygięta przez właśnie "czynniki zewnętrzne".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak tą belkę można wyprostować i jak sprawdzić czy jest wygięta? Jak dokładnie ściągnąć przedni zderzak, bo tego doszukać się nie mogę - N16 po liftingu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Narzędzia to: klucz płaski lub oczkowy 8mm/10mm (mocowania reflektora), wkrętak krzyżak (mocowania zderzaka), wkrętak płaski (niekoniecznie, ale do zatrzasków), drewniany klocek i młotek oraz ewentualnie szmata i kombinerki. tą belkę łatwo się prostuje - już to sam przerabiałem - za pomocą kombinerek i szmaty, albo młotka i klocka drewnianego.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak to wszystko zdemontować? - tak po kolei?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpierw demontaż reflektorów, potem odkęcasz kilka wkrętów - 2 w nadkolach, 2 nieco bliżej przodu, kilka zatrzasków od góry z przodu. To tyle tak na szybko. Żadnych cudów nie ma raczej więc reszty się możesz domyślić odkręcając to co opisałem powyżej. Na prawdę nic prostszego. A i na koniec trzeba będzie trochę szarpnąć bo pod reflektorami są zatrzaski które trzymają zderzak, a 2 śrub na samym przedzie pod autem raczej nie uda ci się wykręcić, ale to nie przeszkadza - i bez ich odkręcania można zdjąć zderzak.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A czy te atrapy grilla z przodu także trzeba ściągnąć, pod nimi są zatrzaski?
A żeby lampy ściągnąć trzeba jakieś kable wykręcić, czy to jest na szybko-złączki, czy w ogóle nie trzeba tego odczepiać od kabli?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grille trzeba zdjąć bo są pod nimi dwa zatrzaski.
Kable są na wtyki i trzeba je raczej rozpiąć. Przydać się może płaski wkrętak.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”