Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

butla nie ładuje się gazem

Moderator: Maniek-ol

Awatar użytkownika
d3ck
wiem o czym pisze
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-25, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

butla nie ładuje się gazem

Post autor: d3ck » 2010-05-02, 13:17

witam
Mam problem z gazem. Ostatnio byłem u blacharza który zdejmował mi tylni zderzak, na którym mam zamontowany zawór gazu. Po wizycie u niego, jakiś tydzień później pojechałem zatankować LPG. Ku mojemu zdziwieniu dystrybutor nie chciał ładować gazu do butli. Pojechałem w takim razie do tego samego blacharza, mówię jaki jest problem. Sprawdził więc zawór - ciśnienie w zaworze jest, wszystko dobrze zamontowane, przynajmniej tak twierdził. Pojechałem drugi raz na stację licząc że coś się przyblokowało. Niestety to samo. Co to może być panowie? na gazie jeżdżę cały czas, wszystko w porządku, ciśnienie w zaworze jest, tylko tankować nie chce...

żyzny

Post autor: żyzny » 2010-05-02, 13:22

Przyczyn może być kilka, np. w wileozaworze ktoś pozakręcał zawory (o ile jest taka opcja), najlepiej podjedź do gaziarza.

Awatar użytkownika
marceli
doświadczony forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 2009-12-09, 08:28
Lokalizacja: Opatów/świętokrz.

Post autor: marceli » 2010-05-02, 14:37

d3ck ten mechanik źle Ci złożył zawór tankowania.
Mój kolega miał to samo co Ty. Niestety nie było mnie przy tym jak On sobie to naprawił ale wiem że rozebrał ten zawór i chyba nie było ,albo było źle założona jakaś sprężynka i śrut co siedzi w zaworze.
Jak masz coś sam pojęcie to próbuj naprawić a jak nie to gaziarz Ci to zrobi.

Awatar użytkownika
d3ck
wiem o czym pisze
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-25, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: d3ck » 2010-05-03, 00:32

właśnie ta sprężynka z kulką niby siedzi dobrze :) we wtorek pojade do gaziarza i napisze co i jak.

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2010-05-03, 08:50

Odkręć korek i naciśnij ta kulkę czymś, sprawdzisz czy gaz psiknie. Jak tak to znaczy, że zawór powinien być sprawny. Inna opcja, że ktoś pozakręcał zawory na butli.
U mnie nie chciało się tankować gdy podgiął mi się pływak w butli.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
klfsolec
fanatyk nissana
Posty: 1247
Rejestracja: 2009-12-04, 22:16
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: klfsolec » 2010-05-03, 11:44

obstawiam źle złożony zawór tankowania miałem to samo wylatywać gaz będzie a jak chcesz tankować nie ma siły bo blokuje
klfsolec KFSI blabla jesteś z Bydgoszczy lub okolic dołącz do https://www.facebook.com/EkipaKujawskaNz

Awatar użytkownika
d3ck
wiem o czym pisze
Posty: 40
Rejestracja: 2009-12-25, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: d3ck » 2010-05-04, 09:05

Truszczu pisze:Odkręć korek i naciśnij ta kulkę czymś, sprawdzisz czy gaz psiknie. Jak tak to znaczy, że zawór powinien być sprawny. Inna opcja, że ktoś pozakręcał zawory na butli.
U mnie nie chciało się tankować gdy podgiął mi się pływak w butli.
Ciśnienie jest.
klfsolec pisze:obstawiam źle złożony zawór tankowania miałem to samo wylatywać gaz będzie a jak chcesz tankować nie ma siły bo blokuje
też to obstawiam, bo kompletnie nie mam zaufania do zakładu, w którym to robiłem. Na szczęście już nigdy więcej :)

[ Dodano: 2010-05-04, 10:05 ]
Do wymiany był zawór tankowania, panowie którzy wcześniej mi demontowali ten zawór po prostu mi go zepsuli. Dzięki za pomoc :-)
P11 97' SR2.0De 131KM | STAG 300-4 | Tomasetto Artic | Magic Jet |

eszi
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-21, 16:44
Lokalizacja: Konstancin City

Post autor: eszi » 2010-06-06, 21:55

Kolego spróbuj jeszcze metody drastycznej. Jeżeli posiadasz gumowy młotek, uderzaj nim w butle lpg, miałem kiedyś problem z tankowaniem, podejrzewałem zawór tankowania, ale o dziwo to pomogło, pływak sie zawiesił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o autach z LPG”