Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

"skaczący" prędkościomierz... :/

Moderatorzy: bonzo, azorek

Beny_85
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-29, 22:36
Lokalizacja: Śrem

"skaczący" prędkościomierz... :/

Post autor: Beny_85 » 2012-03-12, 20:12

Witam. Panowie mam problem, prędkościomierz podczas przyspieszania porusza się skokami a nie płynnie. Podczas zwalniania zostaje w jednym punkcie i spada również skokami. Mieliście taki problem? Czy to jakaś mechaniczna usterka licznika czy raczej elektryczna? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :)

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-03-12, 20:57

Witam,

A z jakiego roku masz auto? Jeżeli masz to (nie)szczęście, że po roku 2000, czyli masz licznik w wersji elektronicznej to jest to raczej usterka mechaniczna. Trzeba delikatnie go przedmuchać i będzie dobrze. Oczywiście trzeba się dostać do samego licznika/wskaźnika. Z obrotomierzem podobna sprawa. Jeżeli masz samochód z przed roku 2000 problem może być inny - uszkodzona/zacierająca się linka lub jej napęd.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

adriand0088

Post autor: adriand0088 » 2012-03-14, 19:29

witam, ja równiez mam problem z predkosciomierzem i prosze o rade kogos doswiadczonego. Wszystko jest w porzadku ale przy predkosci ok 110km/h zaczyna skakac. Najpierw miedzy wartosciami 80-110, pozniej ten uskok jest wiekszy czyli gdzies pomiedzy 40-80 a po chwili kladzie sie na 0 i ani drgnie. Po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu auta wszystko wraca do normy ale nie ukrywam, ze jest to dosc irytujacy problem. Mam terrano II z 2000r. 2.7 TDi w wersji 5-drzwiowej. Dodam, że gdy polozy sie calkowicie to nie nabija rowniez przebiegu.

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-03-14, 20:30

adriand0088 pisze:Dodam, że gdy polozy sie calkowicie to nie nabija rowniez przebiegu.
Witam,

Sam wskaźnik prędkości (zegar) nie ma żadnego wpływu na licznik kilometrów pod względem zależności mechanicznej więc raczej będzie to przyczyna typowo elektroniczna. Można oddać cały licznik do jakiegoś elektronika (nie elektryka) aby sprawdził połączenia ("zimne luty" itp) wewnątrz samego licznika. Jeżeli on jest sprawny trzeba szukać dalej, czyli skąd i jakie sygnały potrzebuje do swojego działania. Najlepiej z serwisówką prześledzić wszystkie połączenia i je sprawdzić.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

adriand0088

Post autor: adriand0088 » 2012-03-14, 21:23

znajomy miał kiedys podobny problem ale polegal on na tym, ze gdy np wjechal w kaluze to licznik przestawal mu dzialac. Wtedy pamietam, ze przyczyna lezala po stronie czujnika predkosci. Czy w moim przypadku rowniez moze byc to ten czujnik? Zapomnialem fachowej nazwy ale mam na mysli nr 4 z tego schematu:

Schemat

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-03-14, 23:49

adriand0088 pisze:znajomy miał kiedys podobny problem ale polegal on na tym, ze gdy np wjechal w kaluze to licznik przestawal mu dzialac. Wtedy pamietam, ze przyczyna lezala po stronie czujnika predkosci. Czy w moim przypadku rowniez moze byc to ten czujnik? Zapomnialem fachowej nazwy ale mam na mysli nr 4 z tego schematu:

Schemat
Oprócz tego czujnika, do licznika dochodzą jeszcze sygnały od głównego ECM. Może to tylko problem z wtyczkami/połączeniami?

Pozdrawiam,

Piotr

Beny_85
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-29, 22:36
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Beny_85 » 2012-03-18, 12:16

Auto mam z 2001r. Teraz ostatnie dni żona jeździła tylko po mieście i wszystko było ok. Nie wiem czy to nie będzie się dziąło tak jak u kolegi po przekroczeniu jakiejś prędkości- wtedy jechłem autostradą 110km/h i później zaczął świrować. Licznik niedawno był demontowany i "regenerowany" żeby przebieg wyświetlał się prawidłowo, drugi raz umarły wszystkie wskaźniki. Nie wiem czy jest on już w stanie agonalnym i nie poszukać innego ale z drugiej strony z drugiej ręki może być jeszcze gorszy... :/
Czyli mówisz Piotr że demontować i przeczyścić? OK zastosuję się do tej wskazówki i dam znać co z tego wyszło.
DZIĘKI za pomoc...

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-03-18, 22:42

Witam,

Z tym licznikiem to sprawa wygląda tak: japoński pomysł, hiszpańskie wykonanie czyli w skrócie na pewno będą problemy. Ja swój chyba 3 razy "naprawiałem", czyli tak w zasadzie to szukałem zimnych lutów itp spraw. Jedynie za pierwszym razem efekt był długotrwały, chyba 2-3 tygodniowy maksymalnie. Teraz dałem sobie już sobie spokój a problem dotyczył braku wyświetlania paru segmentów z wyświetlacza licznika przebiegów dziennych tego co wyświetla dziesiątki kilometrów.

Poza tym na początku było też tak, że nieraz obrotomierz w ogóle przestawał reagować na zmianę obrotów silnika, pomogło u mnie wtedy to delikatne przedmuchanie wskaźnika. Może u Ciebie będzie podobnie. Tylko uważaj, bo sam wskaźnik ma delikatny mechanizm!

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”