Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Elektronika kluczyka

Moderatorzy: bonzo, azorek

Padre
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-15, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

[Terrano] Elektronika kluczyka

Post autor: Padre » 2012-02-01, 13:23

Witam, nie znalazłem takiego tematu, więc nowy temat i pytanie:
czy da się zaprogramować/zarejestrować obcy kluczyk do stacyjki?
Mam tylko jeden kluczyk w pełnym wydaniu (immo+elektronika itd.), pomysł polega na kupieniu kompletu (stacyjka+kluczyk) za ok. 100pln i dokodowaniu kluczyka do stacyjki, którą mam w aucie. Da się tak zrobić?

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-02-01, 22:54

Witam,

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale innego kluczyka raczej nie użyjesz. Na pewno wykorzystasz pilot do centralnego zamka, z immobiliserem może być problem. Na pewno musisz poszukać pewnego warsztatu/serwisu tam Ci na pewno coś doradzą. Też kiedyś wpadłem na taki pomysł, ale dałem sobie spokój. Kluczyki podchodzą od Micry i Primery.

Pozdrawiam,

Piotr

Padre
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-15, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Padre » 2012-02-02, 22:01

Kłaniam się
Koncepcja jest słuszna, bo mi zaproponowali za kompletny kluczyk 400 pln, więc zacząłem kombinować. Skoro można dołożyć nowy kluczyk do istniejących, to czemu nie stary "nowy"? Stąd moje pytanie.
W nowym kluczyku wprogramowuje się wszystko, czemu nie można zastąpić starych danych w starym? Na pewno wg. zasady: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :-(

Pozdrawiam

liternik
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-27, 17:57
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: liternik » 2012-02-03, 08:45

Witam. Nie wiem czy cos wniesie do sprawy ale wczoraj przerabiałem motyw stacyjki. Wymieniałem całą bo uszkodziła się mechanicznie. Dokupiłem druga z kluczykiem ale czujnik immo zostawiłem ze starej boi była różnica w kostkach (wogóle to pochodziła z Mavericka to pewnie dlatego) Przez chwilkę miałem strach w oczach jak po podłaczeniu i przekręceniu kluczyka zaczął migac check (migający check oznacza błąd komunikacji immo).

Na szczęście znalażelm gośćia w sklepiku gdzie dorabia i koduje klucze. W moim przypadku udało mu się przełożyć elektronikę ze starego do nowego ,,starego" kluczyka i jest ok.

Pytałem czy przekładka była konieczna czy nie można było przekodowac kluczyka. Powiedział że ,,zakodować " nowy kluczyk można ale ,,przekodowanie" (w tym przypadku stary ,,nowy") nie jest wykonalne. Wg mnie najlepiej podjedz do jakiegos szpeca co dorabia i koduje kluczyki. Jedno jest pewne ze cos na ten temat przeważnie wiedzą.

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2012-02-03, 08:57

z moich doświadczeń nie terranowych, wynika też że panowie "dorabiacze" potrafią też robić z tymi kluczykami rzeczy o których ASO twierdzi że sa niewykonalne, z całą pewnością potrafią dorobić z surówki kluczyk z immo i odczytując dane z oryginalnego kluczyka, zakodować ten nowy... przerabiałem w 2 autach.

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-03-24, 18:42

Witam,

Kolego "Padre" można się dowiedzieć co mądrego wykombinowałeś w tym temacie? Bo temat jest ogólnie bardzo na czasie.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

zielarz29
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-09, 16:06
Lokalizacja: PODLASIE

Post autor: zielarz29 » 2012-04-01, 11:51

Witam Wszystkich podepnę się pod temat. Dorobienie kluczyka do Suzuki Grand Vitary 2006 bez pilota życzą sobie 300-350 zł a jak jest pilot w kluczyku cena rośnie do 600-650 zł :-( .Większoś dorabiaczy bez problemu zakoduje nowy kluczyk ale zrobienie ze ''starego'' nowego nie chcą sie podjąć. Jak uda się coś zrobić to napisze co wyszło. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-04-01, 13:42

zielarz29 pisze:jak jest pilot w kluczyku cena rośnie do 600-650 zł
Witam,

W Terrano lepiej/taniej kupić stary kluczyk ze sprawnym pilotem do zamka i samemu go zakodować w samochodzie. 300zł to kupa pieniędzy. U tych dorabiaczy to tylko trzeba dorobić transponder do immobilisera.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Padre
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-15, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Padre » 2012-04-03, 19:16

zielarz29 pisze:Witam Wszystkich podepnę się pod temat. Dorobienie kluczyka do Suzuki Grand Vitary 2006 bez pilota życzą sobie 300-350 zł a jak jest pilot w kluczyku cena rośnie do 600-650 zł :-( .Większoś dorabiaczy bez problemu zakoduje nowy kluczyk ale zrobienie ze ''starego'' nowego nie chcą sie podjąć. Jak uda się coś zrobić to napisze co wyszło. Pozdrawiam
Witam Koledzy.
Nie odzywałem się ponieważ temat stacyjki i kombinacja z kluczykami spadły na dalszy plan.
Okazało się, że nie można zaprogramować posiadanego przeze mnie kluczyka, bo "normalnie" stosowana procedura nie działa. Muszę znaleźć "ogarniający" temat warsztat, nie koniecznie serwis, który podepnie Terrano do komputera i zdiagnozuje problem. Natomiast poszukiwania odpowiedniego warsztatu przerwała mi horda półmózgów, która zdewastowała mi samochód wybijając szybę i dziurawiąc koła. To ten gatunek istot cechujących się iloczynem zamiast ilorazem inteligencji.
Korowody z policją i różne formalności związane ze zdarzeniem nieco mnie zaabsorbowały, stąd brak nowin z mojej strony. Na szybę czekam prawie miesiąc i chyba mam marne szanse przed świętami.
To tyle celem wyjaśnienia-usprawiedliwienia.
Pozdrawiam

P.S.
Temat "ogarniętego" warsztatu z "odpowiedzialnym" komputerem dalej aktualny

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2012-04-04, 10:46

Współczuję. AC miałeś? Jest choć cień szansy że znajdą sprawców?
Ponawiercał bym takim kolana i zamontował dzwoneczki na kołki rozporowe.

Padre
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-15, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Padre » 2012-04-05, 08:10

Na szczęście miałem ubezpieczone szyby, bo taki pakiet wykupiłem, ale opony do wyrzucenia. Poprzecinali na bocznej powierzchni i tu nie mam jak skorzystać z ubezpieczenia :-(
Co do sprawców, policja podobno ma paru faworytów ale nie wiadomo co z tego wyjdzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”