Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Chłodnica z TI 27 do TII27 - uwagi praktyczne na c

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

[Terrano] Chłodnica z TI 27 do TII27 - uwagi praktyczne na c

Post autor: Thespian » 2011-09-13, 17:56

Spotkała mnie konieczność wymiany chłodnicy w moim TII 27TD, jakie są ceny chłodnic do TII wszyscy wiedzą, wszyscy wiedzą też że podobno pasują dużo tańsze z TI

Zaryzykowałem... poniżej kilka uwag dla osób które chcą się zabrać za wymianę chłodnic

1. przychodzi chłodnica... kosztowała 350zł, wygląda nieźle. ładne aluminium, srebrne byłyszczące... mierzymy... i wychodzi że wymiany niemal idealne :)

2. Rura wlotowa i wylotowa idealne :)

3. Korek nie pasuje ni troszeczkę :( ze smutną miną jedziemy do pobliskiego sklepu i kupujemy korek do TI...

3. Wykręcamy starą chłodnicę i z satysfakcją patrzymy na to jak się sypie w palcach... moja była tak licha że wisko wydmuchiwało wyciekający glikol przez grila :) ładny widok...

4. O! wisko rzadko je tak dobrze widać... do czego jest ta śrubka "krzyżakowa" to jakiś koreczek?

5. Próbujemy włożyć nową chłodnicę... dół... nie pasuje... dorabiamy z kawałka tworzywa, drewna czy co tam kto wymyśli przejściówkę która zmieni rozstaw dolnych mocowań, przydadzą nam się do tego gumki ze starej chłodnicy, dystans jest lepszy niż wiercenie nowych otworów bo odda nam te brakujące 3 cm chłodnicy o które ta z TI jest niższa od tej z TII

6. góra... no niby pasuje tylko nie ma się czego trzymać... całe szczęście w plastikowej części zbiornika są takie niby "uszy" przez które chłodnicę elegancko przykręcami do poprzeczki przedniej pod maską (za pośrednictwem kątowniczków...

7. trzyma jak szlag... błyszczy, chłodzi...

8. osłona ze starej chłodnicy nie pasuje :( trzeba zroszkę zainregować w nią pilnikiem brakuje tych 3 czy 4 cm o które ta chłodnica jest niższa... generalnie da się spasować... ale rewelacji nie ma...

Trwało to wszystko ze 4h w warunkach polowych... niby da się, niby pasuje... ale w sumie zabawa wyniosła niecałe 4 stówki... przy cenie dedykowanej do TII ok 500zł zastanawiam się po czasie czy gra jest warta świeczki...
Ostatnio zmieniony 2011-12-15, 08:38 przez Thespian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Whitie
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2011-01-24, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Whitie » 2011-09-16, 17:21

No Panie :) Jak się lubi takie rzeźby i ma trochę narzędzi i dużo chęci to dlaczego nie zaoszczędzić tych 100 czy 150 zł?

Osobiście nie mam takich zdolności i wydałbym więcej ale jak umiesz to tylko pogratulować.

A i na weekend siano zostaje :)
...z zawodu jestem...człowiekiem...
508087274

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2011-09-16, 20:42

No pewno. A o satysfakcji nie wspomnę.
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2011-09-17, 10:57

z narzędziami to bez przesady... potrzebny jest klucz 10 i śrubokręt typu krzyżak... jak ktoś ma wkrętarkę aku żeby coś powiercić to już jest rozpusta :)

A co do wiska to ktoś może wie po co tam jest ta śrubka?

[ Dodano: 2012-06-10, 21:47 ]
Po długim długim czasie jedna wizja przyszła mi do głowy :)

Czy ktoś z kolegów może mi zmierzyć jaka jest odległość w T2 z oryginalną chłodnicą od tylnej scianki chłodnicy do sprężyny wiskozy? Bo zastanawiam się czy trochę tego nie odsunąłem motając mocowania...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”