Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Terrano 2,7 td nie ma wcale mocy

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Siumik
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-07-24, 07:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Terrano 2,7 td nie ma wcale mocy

Post autor: Siumik » 2011-07-24, 07:44

Na wstępie witam wszystkich!

Jestem posiadaczem Nissana Terrano 2,7 td z 93r i mam z nim problem. Wyszło na to, że po wymianie filtra paliwa terrano zaczęło słabnąć, dławić się. Stopniowo był coraz słabszy i dymił na biało. Dałem gaz do końca to miał 3 tyś obrotów więcej nie dał rady i po chwili zaczęły jeszcze spadać, zadyma z tyłu i koniec... Potem już tylko 2,5 max, następnie 2 tyś. Teraz już wcale nie ma obrotów i nawet już nie chce zapalić. W końcówce jak jeszcze chodził zaczęło coś strasznie głośno metalicznie "tykać" chyba w pompie. I wydaje mi się właśnie, że to pompa padła. Czy mam rację?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2011-07-24, 08:34

Siumik prędzej uszczelka pod głowicą jak na biało kopcił

Awatar użytkownika
Siumik
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-07-24, 07:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Siumik » 2011-07-24, 08:59

Ale przez uszczelkę by go tak zamuliło?

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-07-24, 11:00

Witam,

Na szczęście masz wyłącznie mechaniczną pompę wtryskową więc nie powinno być z nią większych problemów. Proponuję zrobić tak - rozebrałbym i wyczyścił filtr siateczkowy pod śrubą/króćcem wlotowym do pompy wtryskowej. Później zrobiłbym zasilanie bezpośrednie z dodatkowego zbiornika do pompy wtryskowej pomijając oczywiście filtr paliwa. W ten sposób wyeliminujemy wszelkie nieszczelności w filtrze paliwa i pompce ręcznej oraz zapowietrzenie. Jeżeli nie będzie poprawy, spróbowałbym odpowietrzyć układ po stronie wysokiego ciśnienia kolejno na wtryskiwaczach. Jeżeli i to nie pomoże to trzeba będzie zajrzeć do nastawnika dawki w pompie wtryskowej, ale to już bardzo poważna robota i trzeba się naprawdę na tym znać. Wszystko do tego momentu można samemu zrobić.

Awarię uszczelki pod głowicą bardzo szybko można zweryfikować w sposób taki, że odkręcamy korek od chłodnicy na pracującym silniku i obserwujemy czy nie występuje tam mocne gazowanie, oraz jak silnik nie pracuje to po śladach emulsji olejowej na powierzchni płynu. UWAGA - jak silnik i płyn jest gorący to ten korek do chlodnicy odkręcamy przez szmatę, nic się nie powinno wydarzyć w postaci zachlapania i oparzenia.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2011-07-24, 11:27

Siumik pisze:Ale przez uszczelkę by go tak zamuliło?
tak bo to diesel i jak nie ma kompresji to nie dziala

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2011-07-24, 11:46

Witam
Obstawiam wersje Kolegi Piotraa co do uszczelki to po samej wymianie filtra licho jej nie trafi.
Zasadnicze pytanko : jakiej firmy kupiłeś filtr paliwa???
Jeśli FILTRON to można się takiego efektu spodziewać osobiście sam się przewiozłem dwa razy na tych filtrach paliwowych coprawda w Fieście 18.D.
Pierwszy nieszczelność i takie objawy jak u Ciebie (brak mocy i kopcenie na jasno ) zaciągał lewe powietrze ok myślałem , że to przypadek ale drugi robił to samo 8/ .
Po dogłębnej analizie okazało się , że ruki w filtrze wej/wyj były jajowate i szybkozłącze nie doszczelnialo więc cały czas się lekko zapowietrzał. Ot i cala historia może się to komus w przyszłości nada :)

Pozdrawiam
Krzysiek
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

Awatar użytkownika
Siumik
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-07-24, 07:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Siumik » 2011-07-24, 13:53

piotr323f pisze:Witam,

Na szczęście masz wyłącznie mechaniczną pompę wtryskową więc nie powinno być z nią większych problemów. Proponuję zrobić tak - rozebrałbym i wyczyścił filtr siateczkowy pod śrubą/króćcem wlotowym do pompy wtryskowej. Później zrobiłbym zasilanie bezpośrednie z dodatkowego zbiornika do pompy wtryskowej pomijając oczywiście filtr paliwa. W ten sposób wyeliminujemy wszelkie nieszczelności w filtrze paliwa i pompce ręcznej oraz zapowietrzenie. Jeżeli nie będzie poprawy, spróbowałbym odpowietrzyć układ po stronie wysokiego ciśnienia kolejno na wtryskiwaczach.
To wszystko sprawdzałem.


Jeszcze zaraz pójdę sprawdzić tą uszczelkę.

Dzięki wszystkim na razie za odpowiedzi.


EDIT:

Uszczelka sprawdzona, jest ok.


Stukanie dochodzi z pompy, jutro wydzieram i zawożę do regeneracji. Tam się na tym znają to zobaczą co i jak.

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-07-24, 20:17

Witam ponownie,

Jak masz konkretnego mechanika to bardzo dobrze. Jak bys przypadkiem był przy tej robocie i mógł zrobić parę zdjęć wnętrza, nastawnika lub w ogóle czegokolwiek ze środka byłoby super, jakoś bardzo ciężko znaleźć takie rzeczy.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2011-07-24, 21:09

Ja też podejrzewam że winny jest filtr i nieszczelności pompa raczej tak szybko nie padła a to że pracuje głośno to przez powietrze i brak smarowania.
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2011-07-24, 22:26

Siumik pisze: Stukanie dochodzi z pompy, jutro wydzieram i zawożę do regeneracji. Tam się na tym znają to zobaczą co i jak.
Witam
Widzę, że jednak zdecydowałeś się na regenerację pompy, no coż Twoja wola. Tylko po chwili zastanowienia się czy po każej wymianie filtra trzeba regenerować pompe????
Coś mi tu nie gra i raczej jest to niemożliwe bo jeśli tak jest to ja mojego Terrańca sprzedaje w jasną cholerę zanim wymienię filtr. Ok może z innej beczki , jak spali mi się żarówka stopu to muszę wymienić przewody ,bezpiecznik a może jeszcze pompę hamulcową. Panpwie troszkę na logikę no chba, że kogoś stać na takie zabiegi to już nie wnikam.

Bardzo cenię sobie ludzi , którzy potrafią przyznać się do błędu i przyznać rację tym , którzy starali się pomóc.

Man nadzieję, że opiszesz co tak naprawdę było przyczyną niedomagania silnika, z pwenością przyda się innym.


Pozdrawiam
Krzych

Ps. Sorki trochę mnie chyba poniosło
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

Awatar użytkownika
Siumik
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-07-24, 07:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Siumik » 2011-07-25, 08:19

Nie chodzi o to, że po wymianie filtra, on już przed wymianą był wyraźnie osłabiony i go tak jakby dławiło przy wyższych obrotach, odcinało, potem już z dnia na dzień słabł, słabł, wymieniłem ten filtr, a on dalej słabł, aż teraz ledwo co chodzi wgl, więc nie mówię to, że to po wymianie filtra. Dziś może spróbuję założyć jeszcze na próbę ten stary filtr. Jak nie pomoże to już bd wyjmował pompę.
piotr323f pisze:Jak bys przypadkiem był przy tej robocie i mógł zrobić parę zdjęć wnętrza, nastawnika lub w ogóle czegokolwiek ze środka byłoby super, jakoś bardzo ciężko znaleźć takie rzeczy.
Takiej możliwości chyba nie będę miał :cry:


Oczywiście jak go uzdrowię to napiszę co było.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2011-07-25, 14:17

Niech moc będzie z Tobą i Good Luck jak mawiają wieczni optymiści z za wielkiej wody 8-)
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
Siumik
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-07-24, 07:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Siumik » 2011-07-31, 09:47

Pompa zregenerowana, auto złożone i już wszystko ok :) Ładnie się wkręca na obroty od początku do końca i na każdym biegu, już nie ma białego dymu, nic nie puka, po prostu wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-07-31, 10:16

Witam,

Jak możesz to dopisz parę szczegółów typu, czy sam wyjmowałeś pompę, jak i czy w ogóle później ustawiałeś początek wtrysku, jaki był zakres regeneracji pompy - czyszczenie nastawnika czy może wymiana czegoś, u kogo to zrobiłeś i ile może kosztować taka przyjemność.

Twoja odpowiedź bardzo się przyda z uwagi na to, że jest to bardzo istotna i ważna naprawa a brak jest konkretów na forum.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
Whitie
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2011-01-24, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Whitie » 2011-08-19, 20:50

I się nie doczekalismy....
...z zawodu jestem...człowiekiem...
508087274

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-08-19, 22:18

Witam,

No cóż tak to już jest, ja już powoli się przyzwyczajam!

Za to polecam ciekawe materiały o pompach VP44 na forum BMW, Opla i innych. Ogólnie to duża awaryjność. Problemy ze sterowaniem elektronicznym w pompie, słynne "tranzystory MOSFET". Problem pojawia się, gdy dochodzi do zużycia mechanicznego zaworu regulacyjnego i zwiększonych w związku z powyższym oporów mechanicznych przy jego sterowaniu. Okazuje się, że te pompy są czułe, na jakość paliwa?

Nie podaję żadnych linków, aby się nie dołować, generalnie to problem istnieje.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2011-08-25, 22:57

Whitie pisze:I się nie doczekalismy....
witam
No i raczej sie nie doczekamy, wparował jak do piekarni po cieple buleczki i zobaczymy go dopiero jak się zaczna nowe probleny. Cóż takie życie 8/

pozdrawiam
Drewniany
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

zakula81
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-22, 17:38
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: zakula81 » 2011-08-28, 08:14

No macie racje koledzy. Doświadczeniami trzeba się dzielić bo po to jest to forum.
Niedawno u mnie kolega pompe regenerowal i uszczelniał. Wyciągał pompe bo sam wole tego nie ruszać, chociaż rączki świerzbiły :) musze teraz tylko ją wyregulować. Ustawić kąt wtrysku. Czekam na swoją kolejkę w warsztacie ale znowu mnie świerzbi aby samemu spróbować :)
Jeśli to komuś pomoże zapłaciłem 450zł za tą akcję. Teraz pytanie, czy zabierać się samemu za ustawienie kąta?
Mieliście z tym styczność?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2015-12-30, 21:36

Witam,
Mam 2,7 tdi i niestety ostatnio nie ma mocy. Pedał jak by ledwo wciśnięty a po wciśnieciu nadal jak by ledwo wciśnięty.
Pompę paliwa wymieniłem i nic.

Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-12-30, 21:43

Spróbuj wyczyścić przepływomierz.
U mnie pomogło kilka razy.
Najprostszy, najszybszy i najtańszy sposób ;)

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2015-12-30, 22:05

Odpinałem swój i zero różnicy. Dalej sie prawidłowo zbierał i check sie nie zapalał ;-)
Ciekawostka co?
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2016-01-02, 09:21

Po braku mocy nie potrafiłem już odpalić.

Komorę silnika nagrzalem akwarelą, przepływomierz przeczyscilem, rzeczywiście był usyfiony, napompowalem paliwa do oporu, wszystko to podczas ładowania akumulatora.
Po 3h udało się odpalić, ale dymu siwego był ogrom.
Do paliwa dolalem 0,5l benzyny oraz 0,2l oleju do dwusuwow. Zrobiłem ok. 100km i obecnie podczas wyciskania pedału gazu jest efekt.

Jednak dalej nie jest tak sprawny jak ostatnio.

Teraz się zastanawia czy to nie wina paliwa, bo było jeszcze letnie, a przyszły mrozy.

Teraz dalej mam problem z odpaleniem.

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2016-01-04, 10:05

Pierwsze odkręć i oczyść filtr paliwowy w śrubie przewodu paliwowego pompy wtryskowej, a potem ewentualnie szukaj innych przyczyn.
Pompę paliwa wymieniłem i nic.
Co konkretnie miałeś na myśli? Doprecyzuj to określenie.
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2016-01-12, 14:29

Nie pompę a filtr paliwa.
Od sylwestra odpala tylko na moto starcie i to za 10 tym razem. Do tego kopci na niebiesko.
Mocy nadal nie ma. A jak już jedzie to przerywa. Do poki się nie nagrzeje to ledwo wejdzie na 2 tyś. obrotów, a o podjechaniu nie ma mowy gdy jest zimny.
Mocherzy wszędzie tygodniowe kolejki mają.

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2016-01-12, 14:50

pieron pisze:Nie pompę a filtr paliwa.
No właśnie jest to znaczna różnica.
Pompa paliwa mieści się w pompie wtryskowej więc nie mogłeś jej wymieniać dlatego zwróciłem na to uwagę.
Powtórzę jeszcze raz podstawowe pytanie czy oczyściłeś filtr w śrubie przewodu paliwowego na pompie wtryskowej. To nie jest skomplikowana czynności jeśli ktoś ma odrobinę chęci i podstawowe umiejętności to może zrobić to sam zaoszczędzając kilka złotych.
Jeśli nie wiesz jak to zrobić to napisz do mnie na pw podając swój adres poczty wtedy podpowiem. Na forum jest już opis jak to się robi bo kiedyś to opisywałem więc nie będę tutaj powielał tych informacji. Poza tym nie mam jak tu wstawić zdjęć, a do konkretnego opisu są zalecane.
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2016-01-12, 20:07

Dzięki :)

myśliwy79
wiem o czym pisze
Posty: 63
Rejestracja: 2012-01-29, 14:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: myśliwy79 » 2016-01-13, 00:48

A zabrudzony (zaklejony) przepływomierz nie będzie miał nic z tym wspólnego.....
Taka mała sugestia, choć nie wiem czy w Twoim modelu jest.....

Awatar użytkownika
pieron
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-30, 16:51
Lokalizacja: Ruda śl.

Post autor: pieron » 2016-01-14, 12:28

Jak ustała zima to wszystko wróciło do normy. Czy to możliwe, że paliwo przed sylwestrem co zatankowałem było letnie, do tego przyszły mrozy i pozatykały przewody i dlatego nie było mocy(a jak zatkało to już nic nie pomogło)?
Obecnie jeździ bez problemu, wszystko gra.

Wielkie dzięki AZM-61

Aksamit
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-12, 18:14
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Aksamit » 2016-10-13, 11:41

Witam podlacze sie pod temat gdy dotyczy tego samego prawdopodobnie. A mianowicie nissan terrano II 2,7 tdi 99r. Idzie zima wiec postanowilen wymienic filtry w tym paliwa auto do czasu wymiany pracowalo ok czasami zdazylo sie ze stojac w korku przestawiajac sie co pare metrow tak jak by nie pracowal na jednym tloku ale lekko gazu dodalen i ustalo. Po wymianie filtra odpala normalnie nie kopci praca na wolnych obrotach prawidlowa lecz auto strasznie tempe z ledwoscia osiagam 100km/h ten zaworek na pompie czyscilem ok 3 atmosfer przylozylem i jest szczelny potrzasajac slychac ze lata. Czy nastawnik w pompie turbo ? Przeplywke wyczyscilem jezeli ma ktos wartosci by zmierzyc to poprosze. Dodam ze czy podlaczona czy nie to nie ma zadnego efektu. Sory za pisownie ;) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-10-13, 12:11 przez Aksamit, łącznie zmieniany 1 raz.
Aksamit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”