Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Blacharskie problemy

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Blacharskie problemy

Post autor: Thespian » 2011-07-01, 18:24

Witam,

Mam pytanie/prośbę do was, wielu z was dysponuje potężną dokumentacją fotograficzną na wpół rozebranych tyranów, mam spory problem z tylnymi mocowaniami budy do ramy... jak to w tym modelu zjada je korozja i w sumie nie bardzo widzę sens w ich łataniu... chyba to jakoś bardziej kompleksowo zoperuję

Bardzo pomogły by mi fotki tych mocowań w stanie "sprawnym" i krótki opis techniczny tego miejsca (wymiar gumy, długość i rozmiar śruby itp)

Czy ktoś z was może już przerabiał taką zabawę?

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2011-07-01, 20:55

Kolego!

Ja ramę i wszystkie mocowania mam jeszcze zdrowe i całe więc chętnie Tobie pomogę choć mam teraz mnóstwo różnych prac przy domu. Najlepiej będzie jeśli zrobisz zdjęcia elementów które przerdzewiały, a ja wprowadzę swój samochód na kanał i też zrobię zdjęcia tych samych elementów, a także pomierzę wszystko co Tobie potrzebne.
Nie mam za wiele dokumentacji zdjęciowej choć przeprowadzałem kapitalny remont mojego Mavericka. Szkoda bo większość elementów wtedy była odsłonięta i teraz by się takie zdjęcia przydały.
Mój adres poczty już masz więc prześlij zdjęcia z krótkim opisem. Część zdjęć możesz i tu zamieścić aby inni koledzy też wiedzieli co mają lub też czego już nie mają pod spodem.

Andrzej
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2011-07-03, 17:58

Wielkie dzięki kolego, postaram się to obfocić jak tylko pogoda pozwoli się położyć pod autem...

No i auto muszę jeszcze odebrać z warsztatu bo oddałem je na wymianę sprzęgła...

W sumie to pooglądałem sobie w weekend budę z tyrana na szrocie od dołu i z góry... i wydaje mi się że najprostszym rozwiązaniem będzie wymiana kawałka podłogi z tymi mocowaniami i dołożenie wzmocnień od spodu... na moje oko nie ma większego problemu żeby to zrobić "od góry" tj z bagażnika auta bez zdejmowania całej budy...

Pozdrawiam i obiecuję się odezwać z dokumentacją fotograficzną

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-07-03, 22:47

Witam,

Napisz kolego przy okazji jakie wybrałeś sprzęgło i ile obecnie kosztuje jego wymiana przez mechanika. Warto takie informacje zamieścić w dziale "[Terrano] Części zamienne", na pewno się przydadzą.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”