Strona 1 z 1

wycieki

: 2011-06-02, 13:38
autor: energy259
Dzisiaj grzebiąc zwróciłem uwagę na niepokojące mnie wycieki więc poleciałem po słabej jakości aparat i zrobiłem foty :mrgreen:
co o tym myślicie, samochód jeździ jak jeździł, oliwy nie ubywa. :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 2011-06-02, 14:55
autor: bonzo
Oj tam oj tam zaraz wycieki zapociło sie lekko, obmyj i obserwuj :mrgreen:

: 2011-06-02, 19:14
autor: azm-61
Raczej nic niepokojącego się nie dzieje. Normalna sprawa jak nikt długo nie mył tych elementów. To są typowe objawy dla tego silnika. Obmyj tak jak już doradził poprzednik i obserwuj.

Andrzej

: 2011-06-02, 19:50
autor: energy259
też myślę że nic strasznego nie powinno to oznaczać ale wkleiłem aby się upewnić, z dolotu często coś kapnie jak go przegonie po trasie albo po jakimś błotku.

: 2011-06-02, 20:32
autor: Whitie
Nic to wymyj i poczekaj jak zrobi sie tak samo za miesiąc lub więcej to olej... ja tam sobie myje od czasu do czasu i gitara :)

: 2011-06-03, 11:46
autor: piotr323f
Witam,

Wszystko wygląda na przepuszczającą olej turbosprężarkę. Musisz zacząć od umycia i wyczyszczenia wszystkiego, jakiś środek do mycia silnika i koniecznie pędzelkiem trzeba pomóc. Zobacz co się wewnątrz dolotu dzieje. Jak turbosprężarka przepuszcza olej to nieraz może być tylko delikatny problem z niedrożnym odpowietrzeniem silnika (odmą). Postaraj się aby chociaż nie była zaolejona listwa zasilająca świece żarowe.

Pozdrawiam,

Piotr

: 2011-06-03, 14:24
autor: energy259
dolot rozbierałem już wcześniej wszystko w normie kilka kropelek oleju było.

: 2011-06-03, 20:00
autor: piotr323f
Witam,

Po zdjęciu dokręcanego kołnierza kątowego z kolektora dolotowego jak zaglądałeś do środka to czy na dnie tego kolektora widać było olej? U mnie na łączeniu podobnych elementów był pomiędzy nimi o'ring, dla pewności i tak wszystko złożyłem na silikon. Przewody, te rury gumowe po wyczyszczeniu pozaciskaj opaskami w innym miejscu, na pewno będzie szczelniej, poza tym szkoda tego powietrza z turbosprężarki.

W sumie to możesz to zrobić tylko tak dla swojej ciekawości, bo raczej problemu z tego być nie powinno. Poza tym to lepiej jak olej wydostaje się na zewnątrz niż ma być spalany w silniku, ale sprawdzić odpowietrzenie silnika nie zaszkodzi.

Pozdrawiam,

Piotr

: 2011-06-03, 20:08
autor: Whitie
piotr323f pisze:Poza tym to lepiej jak olej wydostaje się na zewnątrz niż ma być spalany w silniku
- bo "umi" wybuchnąć :-)

: 2011-06-06, 08:35
autor: Dżem
Wie ktoś gdzie można dostać w przystępnej cenie lub z czego dopasować te elastyczne łączniki z dolotu?

: 2011-06-07, 17:47
autor: Whitie
Dżem pisze:Wie ktoś gdzie można dostać w przystępnej cenie lub z czego dopasować te elastyczne łączniki z dolotu?
w takich serwisach gdzie zakuwają węże do hydrauliki np koparek.
W Wawie na Modlińskiej, a u Ciebie to nie wiem :)

: 2011-06-07, 18:04
autor: bonzo