Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Terrano II 2.7 TDI nietypowy problem

Moderatorzy: bonzo, azorek

Speed390
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-30, 23:32
Lokalizacja: Płońsk

Terrano II 2.7 TDI nietypowy problem

Post autor: Speed390 » 2018-01-31, 00:21

Witam Wszystkich jestem tu nowy.
Proszę o wyrozumiałość.

Auto Nissan Terrano II R20 2.7 TDI.
Problem:
Nissan Jest po wymianie pompy wtryskowej, na starej pompie jeździł bo jeździł rozpędzenie się do 100 to nie lada wyczyn był.. otóż na drugiej pompie jest to samo a przy tym Falują obroty na biegu jałowym tzn tak jak by chodził na 3 cylindry aż gałka od biegów drży i cała karoseria.. obroty utrzymują się w zakresie 700/800 rpm po delikatym dodaniu gazu auto się wkręca z jednym szarpnieciem(zakuleniem) silnika nawet do 5000 rpm. Czyszczony był czujnik położenia wału. Wymieniony Przepływomierz na Nowy ( instalacja BOSCH) regenerowane wtryski wszystkie 4. i na końcu zmieniona pompa paliwa bez rezultatów. Auto odpala od strzału. Błędy jakie Tyranek ma to 12 i 13. czujnik temperatury i przepływomierz. lecz na starym przepływomierzu jak i na nowym Sprawdzenie przepływomierza konczy się na 1V na jałowym i po dodaniu gazu. Silnik nie posiada EGR.
Może ma ktoś schemat Jak powinien być ustawiony rozrząd na kołach?
nie mam już siły i kończą mi się pieniążki na ten samochód.. :(
regulowane również były zawory.
czyszczony również był nastawnik HDK rozruszany pierscień w pompie
szczelnośc układu paliwowego sprawdzana nawet bezpośrednio z bańki podłączony ciągle to samo się dzieje turbo się włącza bo słychać jest. wymieniane wszystkie sparciałe przewody gumowe, filtry, siateczki na srubie dopływu paliwa.
dziś jeszcze do tego przestał działać pedał gazu. Auto odpala jednak zero reakcji na wciśnięcie pedału gazu czyli 800 rpm wciskam gaz i jest 800 rpm... POMOCY.
Pedał gazu sprawdzał wczesniej elektryk i były zimne luty wieć poprawił i wszystko działało do dziś..
Kostka Stacyjki Również wymieniona..
Paliwo i zbiornik czysciutkie..
Mixol Dolany do Paliwa..
Przeczytałem całe Manuale Terrano i wszystkie fora lecz nie potrafie znaleść odpowiedzi..
dziękuję za zainteresowanie tematem..

szakal1990
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-30, 15:27
Lokalizacja: WLKP

Post autor: szakal1990 » 2018-02-05, 19:16

Widzę, że wszyscy aż się rwą do pomocy. Tutaj masz link do rozrząd z autodaty
http://pokazywarka.pl/ite3cc/
Jeżeli masz komputer BOSCH z końcówką 550 to podam Ci piny do sprawdzenia. Jednak nie rozumiem dlaczego w zregenerowanej pompie ruszaliści nastawnik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”