Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Terrano II 2.7TDI automatic

Moderatorzy: bonzo, azorek

matjas
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-02, 10:57
Lokalizacja: Brzezia Łąka

Terrano II 2.7TDI automatic

Post autor: matjas » 2016-08-02, 11:09

Witajcie.

Kupiłem niedawno nissana jak na terrano w super stanie blacharskim ale oczywiście ma jakieś tam swoje niedomagania.
Silnikowo wydaje mi się, że jest w porządku - spalanie na 200km wyszło niecałe 17l w trasie przy 90-100kmh więc biorąc pod uwagę ATki i automat jest to bardzo fajny wynik.

mam kilka pytań do bardziej zorientowanych forumowiczów:

1. miga kontrolka AIRBAG - auto jest bezwypadkowe;

2. zapocone flansze mocujące intercooler - w zasadzie to trochę bardziej niż zapocone. turbo ładuje, słychać je na wolnych -nie jest zatarte itd... auto nie dymi przy przyspieszaniu - dopiero jak zrobi solidny kickdown i obroty wejdą powyżej 3000rpm za samochodem widać chmurę - nocą w świetle aut za mną.
Przy normalnym przyspieszaniu nic takiego się nie dzieje - to plus niskie spalanie pozwala mi przypuszczać, że silnikowo i układ zasilania, doładowania jest ok;

3. najważniejszy problem który mnie martwi - auto nie odpala od pierwszego pokręcenia kluczykiem - na ciepło robię 3 obroty i stop, daję MINIMALNIE gazu i znowu kręcę i odpala bez problemu.
na zimno zaskakuje na ułamek sekundy już od pierwszego zakręcenia. za drugim zapala ale po chwili gaśnie bez dodania gazu. Po utrzymywaniu go na obrotach 1000rpm przez chwilę już nie gaśnie i chodzi równo.
Przy odpalaniu na zimno jak i ciepło puszcza małą chmurkę siwego dymu i chodzi bezdymnie.

Póki co to wszystkie bolączki jakie go trapią. Da się to odpalanie jakoś skutecznie naprawić???? Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam
matjas

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-08-03, 08:28

AD 1. Ta metoda powinna zadziałać
:arrow: viewtopic.php?t=12960&highlight=kasowa%E6+airbag

AD 2. W śladowych ilościach to normalne w wiekowych dizlach. Zdejmij węże zerknij czy nie ma dużych ilości oleju w dolocie, jak jest zmienił/zregenerował bym turbo. Bo jak leje ostro to może doprowadzić do "rozbiegania" silnika, a wtedy ...wiadomo.

AD 3. Podłącz pod kompa diagnostycznego, pewnie jakiś czujnik temperatury, ew inna pierdoła. Sprawdź podciśnienia, doloty i przepustnice czy nie bierze lewego powietrza.

matjas
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-02, 10:57
Lokalizacja: Brzezia Łąka

Post autor: matjas » 2016-08-04, 07:51

Odpowietrzyłem pompę wtryskową i odpala już ok. Było z tym trochę walki.

Co do kontrolki airbaga to niestety ani jedna metoda ani druga nie zadziałała :( chyba skończy się wizycie w jakimś warsztacie z kompem.

m

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”