Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[TerranoII] - Coś mi nie gra przy wahaczu

Moderatorzy: bonzo, azorek

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

[TerranoII] - Coś mi nie gra przy wahaczu

Post autor: Sami88 » 2016-02-06, 19:56

Witam, nie wiem czy ktoś będzie wiedział o co tu chodzi. Lecz rozebrałem dziś drugie koło w celu wymian tulei itd. Po zdjęciu górnego wahacza z ośki wyleciało mi sporo podkładek. Które zapewne służą za dystans. Co też mnie troszkę zdenerwowało. Jeśli chodzi o stronę pasażera, to wszystko jest ok, wahacz górny ma po jednej podkładce. Natomiast druga strona ma tych podkładek sporo tak z 10 mm ośka górnego wahacza jest odsunięta. Z tego co wiem to ta strona, przedni błotnik od strony kierowcy miała incydent i błotnik był robiony. Pytanie co tu jest do wymiany ? Nie spostrzegłem jakiejś usterki górnego wahacza, aby był jakoś zdeformowany by potrzebne były te dystanse. Ale coś tu nie gra, bo wahacz nie powinien być tak odsunięty od ramy. Jako iż wahacze absorbują przy uderzeniu najwięcej energii, mogło dojść do lekkiej deformacji. Teraz nie wiem co jest do wymiany, rama raczej nie wykazuje uszkodzeń względem drugiej strony. Natomiast coś mi tu nie gra z wahaczem. Ktoś miał podobną przypadłość ? Biorąc pod uwagę usterki które poprawiałem po poprzednim właścicielu, nie zdziwiłbym się jeśli te wahacze po kolizji nie były wogóle wymienione. Przyznam iż wkurza mnie to co poprawiam, zamiast zrobić coś porządnie, to mam sporo rozwiązań w technologii wkrętu, dla mnie niechlujne prowizoryczne naprawy, które zacząłem eliminować. Jednak na wahaczu się zatrzymałem. Bo nie wiem jak teraz sprawdzić, czy nie jest lekko zdeformowany. Jakieś sugestie ?

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2016-02-06, 20:31

Podkładki ktoś wstawił żeby geometria się zgadzała. Co jest skrzywione, nie wiadomo, kup nowy wahacz, zamontuj i sprawdź geometrie. Jeśli nie będzie się zgadzała, to znaczy że rama jest krzywa.

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2016-02-06, 20:44

To, że podkładki zostały wrzucone aby złapać geometrię to wiem. Lecz cóż nowy wahacz, rozumiesz przez to dwa wahacze chyba ? Przesunięcie według mnie może mieć z 5 - 7 mm. Myślałem aby pojechać gdzieś by sprawdzić punkty bazowe ramy. Pytanie gdzie coś takiego mogę wykonać i za ile. Bo jeśli takie badanie wyjdzie poprawnie, to wniosek będzie taki iż wahacz uległ rozdęciu o kilka milimetrów, optycznie nie jestem tego w stanie wychwycić. A patrząc po jego naprawach, jestem niemalże pewien iż wahacze nie zostały wymienione. Zmontuje wahacz na tych podkładkach i wybiorę się na takie badanie. Jeśli rama będzie prosta i wahacze okażą się lekko zdeformowane to wymienię to chyba przy następnej okazji. Facet zrobił tak 100 tyś km. Lecz sam fakt mnie mocno zirytował. Pytanie więc gdzie mogę zrobić badanie takich punktów bazowych ramy, gdzie w razie konieczności wykonuje się prostowanie ramy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”