Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Klimatyzacja

Moderatorzy: bonzo, azorek

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

[ Terrano II] Klimatyzacja

Post autor: Leśny » 2015-07-08, 18:15

Witam Wszystkich,

Otóż mam do Was pytania. Po ostatniej fali upałów "wymyśliłem" sobie montaż klimatyzacji w moim tyranie ( rocznik 1994, 2,4 benzyna z instalacją podtlenku LPG ; ), 124 koniki (nie wiem ile jeszcze żyje)). I tak:

- Czy jest możliwość montażu klimatyzacji, nie koniecznie musi być oryginalna od nissana.
- Jaki może być koszt?
- Czy w ogóle się opłaca taka zmiana?
- Czy ktoś zna jakieś zakłady z klimatyzacją w okolicach Mińska Mazowieckiego/ Warszawy?

Ewentualnie pytanie kieruję do osób które mają na sprzedaż cały układ nawiewu (poza częścią z nagrzewnicą) - mój niestety jest popękany i w ogóle (po częściowym spawaniu) nie mogę go spasować.

Pozdrawiam,
Leśny

kmb
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-18, 20:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: kmb » 2015-07-08, 19:57

Witam
Da się jak dobrze poszukasz to kupisz calą klimę z wiązką itp za 2 tys jak sam zamontujesz to tanim kosztem masz klimę. Ja miałem ostatnio klimę od t2 ale 2.7 tdi miałem ją sobie montować (mam 2.7 td z 93r) ale trafił się klient i sprzedałem, montowali to ponoć do parcha.
Jesli chcesz trzymać auto to warto ją zamontować, różnica w jeździe ogromna

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post autor: Leśny » 2015-07-08, 20:27

Dziękuję za odpowiedź.

Oczywiście że chcę zatrzymać swojego nissana jak najdłużej wytrzyma. Używam auta codziennie i muszę przyznać że eksploatowany jest dosyć mocno (pracuję w lesie). Już dużo w niego wsadziłem pieniędzy jak i swojego czasu (co kończyło się często kłótnią z żoną). Niestety, ostatnimi dniami po prostu nie idzie w nim wytrzymać, a poza pracą jako pracą dużo jeżdżę w terenie z powodu swojego hobby (fotografia przyrody) i często pokonuję trasy ponad 1000km na weekendach.

Kolor czarny więc słońce mocno łapie. A wiadomo że nie ma nic gorszego jak jechać kilka godzin w aucie gdzie pomimo otwartych okien i szybera temperatura jest bliska 40*C.

Tak myślałem na temat kupna całej instalacji ale nie poradzę sobie z montażem. Nie mam bladego pojęcia jak to zmontować stąd też dopytuję się gdzie można to zrobić.

Chyba że Któryś z Kolegów miał by kompletną klimę na sprzedaż wraz z elementami wewnętrznymi.

Pozdrawiam,
S.

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post autor: Leśny » 2015-07-09, 15:31

Witam,

Wiadomo, ma swoje minusy i plusy. Jednakże jak prawidłowo się jej używa to można wyeliminować różnego rodzaju powikłania. Moim błędem (miałem kilka aut) było ustawianie zbyt mocnego nawiewu na szybę co kończyło się bólem zatok.

Dziękuję za pomoc. Dziś dowiadywałem się na temat klimatyzacji w zakładzie, który takowe montuje. Do mojego nissana terrano II koszt założenia klimatyzacji to 3500zł.

Po montażu (planuję go na razie na jesień) napiszę na forum jak wyszło. Najwyżej zrobię reklamę zakładowi.

Pozdrawiam,
S.

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-07-09, 19:08

Przy tak wysokim koszcie montażu klimy, to nie lepiej kupić drugie terrano z klimą, a obecne sprzedać?
Albo taniej kupić anglika z klimą - przełożyć ją - a reszta na części...

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post autor: Leśny » 2015-07-10, 15:02

Witam,

Nie mam raczej takiej możliwości. Ponadto dużo w obecnym zmieniłem/zrobiłem/dorobiłem i nie mam już ochoty od nowa tego robić. Wolę zapłacić i mieć to z głowy.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-07-10, 16:15

To może zobacz na allegro w używkach.
Tak na szybko spojrzałem to wszystkie elementy wychodzą ok. 700-1000zł. :roll:

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post autor: Leśny » 2015-07-10, 21:07

Witam,

Może i tak by wyszło. Niestety nie dysponuję obecnie taką ilością czasu żeby samemu się pobawić. Kwestia druga to taka, że w zakładzie dostaję gwarancję na części i montaż. Przy moich zdolnościach wiem że znacznie większy koszt był by. Poza tym mam uszczelnioną grodź silnika i nie chcę zbytnio samemu w to ingerować.

Dziwny człowiek ze mnie, ale biznes się kręci jak są leniwi ludzie którym się nie chce :)

PS. Dzisiaj miałem jednorazową klimatyzację, mocno skroploną :) szyber był niedomknięty i podczas hamowania ze 20l wody mi za kołnierz się wlało :)

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
G.Mazur
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-07-10, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: G.Mazur » 2015-08-06, 23:49

Mnie się marzy klima w Terrano 1 z silnikiem 2.4 benzyna.
No i muszę nakleić coś na szyber bo słońce w glace pali :mrgreen:
Tak się zastanawiam czy z T2 da radę zaadoptować całą klimatyzację.
Popełniłem Terrano I :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”