Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Płyn chłodniczy w kolektorze ssącym

Moderatorzy: bonzo, azorek

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

[ Terrano II] Płyn chłodniczy w kolektorze ssącym

Post autor: Leśny » 2016-06-24, 12:06

Witam,

Od razu podam dane auta aby nikt nie krzyczał:
Terrano II
silnik KA24E 91kW, 2,4 benzyna+LPG
Rocznik '94

Mam do Was pytanie. Co się mogło "zepsuć" że w kolektorze ssącym w dolocie do czwartego cylindra (mam na myśli ten od grodzi kabiny ze złączem EGR) pojawił się płyn chłodniczy?

W jednym z tematów o niskich obrotach opisywałem dziwną i nierówną pracę silnika. Postanowiłem jeszcze raz zajrzeć do przepustnicy i sprawdzić czy rzeczywiście nie pozostawiłem tam nieszczelności jakiejś. Ku mojemu zaskoczeniu po zdjęciu przepustnicy zauważyłem że na dolocie do wyżej wymienionego cylindra znajduje się płyn - w dodatku z węchu wywnioskowałem, że chłodniczy. Wytarłem kolektor do sucha i odczekałem około 3 godzin (w między czasie oczyszczałem przepustnicę i jej komponenty z sylikonu i przygotowywałem nowe uszczelki (tym razem postanowiłem nie stosować sylikonu) - nie zaobserwowałem jakiegoś nowego wycieku, ba nawet żadnej kropelki. Poskładałem więc przepustnicę od nowa, odpaliłem silnik i ku mojemu zdziwieniu jego praca poprawiła się. Chwilę odczekałem aż silnik się nagrzeje i zacząłem bawić się w przygazowywanie szukając możliwych opcji nieszczelności. Okazało się że przy gwałtownej przygazówce słychać syk z kolektora ssącego na styku z blokiem silnika.

Zaczynam się zastanawiać czy przy wydmuchanej uszczelce kolektora (bo to na pewno jest przyczyna nieszczelności) nie występuje wyciek płynu. Prosił bym was o opinie na temat tej usterki. Dodam jeszcze, że przy wyłączeniu silnika i lekkim jego wystygnięciu po odpaleniu silnik bardzo nierówno pracuje (praca jakby na 3 cylindry) obroty są bardzo niskie.

Uszczelkę planuję wymienić w przyszłym tygodniu ale nie wiem co mam sądzić o płynie chłodniczym.

Pozdrawiam,
Leśny
Psujem ale jedziem!

www.sakwa.org

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-06-25, 09:30

A co tu sądzić ...pęknięta głowica, bo co może być innego?

wojtus
stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 2013-01-13, 21:00
Lokalizacja: bb

Post autor: wojtus » 2016-06-25, 13:14

Przepustnica z wyciekiem - jeśli grzana płynem.

Leśny
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-08, 20:16
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post autor: Leśny » 2016-06-27, 19:34

Dobra, okazuje się że mój węch nie rozróżnił płynu chłodniczego od benzyny (muszę przestać wąchać błoto :) ). Okazało się że wtryskiwacz benzynowy się zaciął w pozycji otwartej jakimś syfem ze zbiornika i walił benzyną w kolektor. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Samochód jest u mechanika więc nie wiem czy to w 100% rozwiąże problem. Jak coś będzie nie tak, lub będzie to tylko to na pewno napiszę i opiszę.
Psujem ale jedziem!

www.sakwa.org

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”