Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[TerranoII] - Kapie ropa w okolicach baku

Moderatorzy: bonzo, azorek

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

[TerranoII] - Kapie ropa w okolicach baku

Post autor: Sami88 » 2016-02-14, 18:47

Witam, chciałem się zapytać czy da się jakoś sprawdzić przewód doprowadzający paliwo do baku ? Chodzi mi o to od korka wlewu. Zauważyłem dziś, że pod bakiem jest mokro i czuć wyraźnie ropą. Bo auto stało na betonie i można było to zaobserwować. Oglądałem bak od dołu powierzchownie bak i zauważyłem iż po prawej stronie tylnej czyli tam gdzie odchodzą przewody od baku. Z tym, że bak jest mokry od góry strony tych przewodów, tak jakby coś z góry kapało. A tankowałem wczoraj pod sam korek. Wygląda na to iż sączy mi się ropa, tylko nie wiem skąd. Zaobserwowałem tylko że po boku zbiorniku ścieka na dół i pod osłoną powoli spływa. Wyraźnie jest to prawa strona, więc podejrzewam przewody. Pytanie mam też czy bak jest połączony elastycznym wężem z wlewem ? I ile zmieści się w nim paliwa ? I czy da się jakoś to zweryfikować bez zdejmowania baku ? Jest dość ciemno i dopiero jutro rano pójdę to sprawdzić. Jakieś diagnozy ?

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2016-02-14, 18:50

Sami88 pisze:A tankowałem wczoraj pod sam korek.
Sami88 pisze: I ile zmieści się w nim paliwa ?
I nie wiesz ile wlałeś
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2016-02-14, 19:21

Nie zrozumiałeś mnie, chodzi mi o przewód łączący wlew a bak. A nie o pojemność baku. Ciekawi mnie ile zmieści się w wężu doprowadzającym. Bo zakładam iż jest to jakiś wąż

[ Dodano: 2016-02-15, 07:10 ]
A jak się zdejmuje chociaż bak ? Wężyk od paliwa można z boku wyciągnąć baku a co z pozostałymi ? Powrotnym oraz dopływem od korka wlewu. Czy jak odkręcę bak to nie będą blokować ?

Sprawdzałem dziś nar ranem czy coś kapało i wychodzi na to, że musi kapać spod uszczelki czujnika poziomu paliwa (pływaka) albo z rury wlewu paliwa do zbiornika. Gdy był zalany pod korek którymś miejscem ropa wysącza się pod ciśnieniem grawitacyjnym nad bakiem i spływa po krawędzi pod bak. Pytanie jak zdjąć zbiornik ? Jak z tymi przewodami ?

Piotr_z_WKZ
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-07-07, 22:01
Lokalizacja: Kozienice

właśnie to przerabiam :)

Post autor: Piotr_z_WKZ » 2016-02-22, 21:29

Witaj
Co do baku to:
1. Poszły mi zgrzewy zbiornika, tzn. rdza puchnąc z biegiem czasu rozerwała zgrzew i zaczęło kapać. Zgrzew od strony przodu Terrano. ślusarz odciął dolną blachę, przegrzał zgrzew i dospawał odciętą część. Pomogło. Piszę, jakby ktoś chciał reanimować bak
2. Jak odkręcisz dekiel pod dywanem bagażnika to zobaczysz dekiel/blachę wskaźnika poziomu paliwa. Po demontażu zbiornika (6 śrub i zbiornik zdjęty) i demontażu dekla (przygotowywałem zbiornik do spawania, więc go ogołociłem) i ponownym montażu po reanimacji wciąż miałem mokry zbiornik. Okazało się, że uszczelka pod dekla wskaźnika poziomu była już przeżarta rdzą. Wymieniłem na grubszą. Była 4 mm, jest 5,7 mm. Dokręciłem dekiel wskaźnika i pomogło. Nie kapie.
3. Do węży dostaniesz się przez tylne prawe koło, ale bak i tak musisz opuścić. Można latarkę sobie pomóc i sprawdzić czy jest wyciek, jednak ręki raczej z kluczem nie włożysz. Przynajmniej moja nie weszła bez całkowitego odkręcenia baku.

Aha... Wszystkie przewody są elastyczne, gumowe.

Powodzenia.
Piotr
totalne beztalencie

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2016-04-06, 09:53

Właśnie wyjeździłem już prawie cały bak. Zostało mi na tydzień paliwa i w bagażniku na wszelki wypadek mam 10 L. Chcę go zdjąć w sobotę i uszczelnić. Kupiłem kit K2 do uszczelniania baków. Podejrzewam iż cieknie albo z wlewu albo od miernika poziomu paliwa.

Jak zrozumiałem, aby zdjąć bak to zdejmuję dekiel wewnątrz bagażnika pod dywanikiem. I tam mam śruby do odkręcenia baku ? Podkładam więc lewarek lub dźwignię i odkręcam z wewnątrz bagażnika bak. Po czym opuszczam i dokonuje swoich napraw. Skąd wziąłeś nową uszczelkę pod miernik paliwa ? Chyba użyje silikonu do uszczelek tam.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2016-04-06, 11:18

Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Piotr_z_WKZ
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-07-07, 22:01
Lokalizacja: Kozienice

bak

Post autor: Piotr_z_WKZ » 2016-04-06, 12:15

Jak będziesz miał stara uszczelkę to ci w sklepie dobiorą, tak jak pisałem grubość nie do końca ma znaczenie, ale powyżej 5 mm może sprawić problem z dokręceniem śrub od dekla, są naprawdę symbolicznej długości.

Czy ten kit pomoże ? Nie wiem, może na jakiś czas. Ja umyłem bak myjką z zewnątrz i odtłuściłem jakimś detergentem wewnątrz. To nie jest robota na parkingu pod blokiem :) Bez poznania przyczyny wycieku nie podejmowałbym żadnych zakupów, mogą być zbędne.

Zdejmiesz to będziesz widział. Zwróć uwagę na spuchnięte zgrzewy (jeśli takowe są). Może w Twoim przypadku to jakaś pierdoła, typu mocowanie węża, uszczelka pod deklem (ten wyciek akurat zobaczysz pod rewizją w bagażniku). U mnie było nie ciekawie, ale już mam po problemie.

Bak, jak już kolega zaznaczył, odkręcasz od spodu wraz z osłoną. Odkręć rewizję w bagażniku to będziesz dużo mądrzejszy.

PZDR Piotr, powodzenia
totalne beztalencie

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2016-04-07, 21:53

Nie rozbierałbym tego w mieście, wybieram się jutro na wieś do brata, mam trzy dni wolne do niedzieli. Jutro ma padać, więc jeśli będzie padać to w sobotę go zdejmę. Jednak mam trzy dni maksymalnie na naprawę tego, a też wcześniej nie wiedziałem, że w bagażniku jest jakaś pokrywa do zdjęcia. Jeśli po jej zdjęciu jest możliwość dokładnego obejrzenia baku to być może wiele to pomoże w diagnozie i nie będzie konieczności jego demontażu. Jeśli bak zdejmuje się od spodu, to mnie ciekawi czy można go normalnie opuścić i czy przewody od wlewu się rozciągną na tyle aby opadł na podłożu. Ale po rozkręceniu tej płyty w bagażniku będzie wszystko oczywiste. Póki co mam kilka litrów w baku więc wycieku raczej nie sprawdzę skąd cieknie, bo musiałbym do pełna tankować. Myślałem aby po prostu go zdjąć i sprawdzić wszystkie uszczelki i powymieniać to co sparciałe, lup zalepić tym kitem. Jutro zdejmuję tak czy inaczej, albo w sobotę jeśli będą duże opady. Bo będę to robił na świeżym powietrzu. Z ciekawości ile pusty bak waży ? Planowałem go zdjąć po przez dźwignię i punkt podparcia na środku, tak jak na huśtawce. Bo muszę to zrobić domowym sposobem, a nie wiem jaką ma masę pusty bak.

Piotr_z_WKZ
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-07-07, 22:01
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Piotr_z_WKZ » 2016-04-08, 07:34

waży z 8 kg
totalne beztalencie

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 508
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-04-08, 19:00

E tam , na rowie byś go wyciągnął , na rajdach 4x4 chłopak sam skrzynie przed blokiem z patrola wyjął, zmienił łapę sprzęgła i założył , a Ty do lekkiego baczku podchody robisz. Odkręć wszystko, opuść go na żabę i wyjedź nim razem z paliwem. Max godzina roboty, tylko zapewne połowę śrub urwiesz :mrgreen:

Piotr_z_WKZ
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-07-07, 22:01
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Piotr_z_WKZ » 2016-04-11, 19:48

:) chyba mu nie poszło ...
totalne beztalencie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”