Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Śruby regulacji drążkó skrętnych

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Dhaeraow
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-05-03, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

[Terrano] Śruby regulacji drążkó skrętnych

Post autor: Dhaeraow » 2011-08-23, 06:33

Witam, zabrałem się za podnoszenie mojego tyrana. Tył dźwignięty, więc zacząłem kręcić drążki. Zaraz po wstępnych oględzinach dało się poznać, że ktoś już tu grzebał. Nakrętka pod główką śruby regulacyjnej druga podłożona pod nakrętkę właściwą (no i na to kontra, tak więc w sumie trzy sztuki na jednej śrubie). Trochę pokręciłem no i wyszło szydło z worka. Obie śruby na pewnym odcinku mają pozrywane gwinty (stąd te patenty z nakrętkami). Reszta śruby dość poważnie skorodowana, nakrętki w podobnym stanie. Nie zastanawiając się długo pojechałem do sklepu metalowego i zdziwko. Nie mają takich śrub i generalnie będzie problem żeby dostać. Śruba sama w sobie to 12-tka z drobnym zwojem. Nie ufając starym założyłem zwykłe o twardości 8.8. No i pytanie czy można bez obaw na takich jeździć, czy szukać gdzieś po szrotach?

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-08-23, 11:48

Witam,

Oznaczenie 8.8 na śrubie lub nakrętce określa nam wytrzymałość mechaniczną elementu. Jest 10 klas 3.6, 4.6, 4.8, 5.6, 5.8, 6.6, 6.8, 8.8, 10.9 i 12.9, dla nakrętek chyba niema klasy 3.6. Tyle teorii. Jeżeli ta nowa nakrętka nie jest wysoka (wyższa od oryginalnej) to założyłbym po 2 i nic bym nie szukał pod warunkiem, że będą one pracować na nieuszkodzonej części gwintu śruby/trzpienia.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
Dhaeraow
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-05-03, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Dhaeraow » 2011-08-23, 13:03

Śruby zamówione odpowiednie, jak dobrze pójdzie jutro podmienię. Co do mojej frekwencji na forum no to faktycznie nie było mnie ostatnio. Generalnie sporo zmieniam w aucie (snorkel, bagażnik dachowy, lift i osłona pod silnik w planach), oczywiście dokumentacja fotograficzna jest. Jak ogarnę temat to popiszę co nieco. Z drugiej strony pisać posty w stylu "tak jak wyżej kolega pisze" mija się z celem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hugh_h
aktywny forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2011-09-08, 16:46
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: hugh_h » 2011-09-08, 17:04

piotr323f pisze:Witam,

Oznaczenie 8.8 na śrubie lub nakrętce określa nam wytrzymałość mechaniczną elementu. Jest 10 klas 3.6, 4.6, 4.8, 5.6, 5.8, 6.6, 6.8, 8.8, 10.9 i 12.9, dla nakrętek chyba niema klasy 3.6. Tyle teorii. Jeżeli ta nowa nakrętka nie jest wysoka (wyższa od oryginalnej) to założyłbym po 2 i nic bym nie szukał pod warunkiem, że będą one pracować na nieuszkodzonej części gwintu śruby/trzpienia.

Pozdrawiam,

Piotr
na nakrętkach jeszcze nie widziałem oznaczeń dwucyfrowych ... chyba ze to klasa 10 :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”