Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Modyfikator PLUS

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Whitie
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2011-01-24, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

[Terrano] Modyfikator PLUS

Post autor: Whitie » 2011-08-19, 20:51

Witam Szanownych
Używał ktoś? Wiecie coś?
Ja słyszałem tylko pozytywne opinie... że cichnie, że zaczyna się lepiej kręcić... że nie bierze oliwy....

Znacie temat?
...z zawodu jestem...człowiekiem...
508087274

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-08-19, 22:40

Witam,

To ru..ski patent. Cała technologia odkryta zupełnie przypadkowo i nieoczekiwanie, ale bardzo to jest skuteczne. I najwięcej kosztuje. Ja bym to zastosował, gdybym kupił samochód fabrycznie nowy. Ale jakby nie było niektórzy uważają ten produkt za nr1.

Drugi z kolei to ceramizer. Na youtubie jest ogrom informacji na ten temat. Idea genialnie prosta w swym działaniu. Warstwa ceramiczna, super trwała i wytrzymała powstaje w wyniku tarcia (ciepło) o siebie wierzchołków nierówności powierzchni współpracujących ze sobą mechanizmów. Ja zastosowałem coś podobnego, mianowicie produkt firmy K2 Militec-1. U mnie w okolicy polecany jest przez miejscowych rajdowców.

Zalałem więc takie coś, do silnika i do skrzyni biegów. Efekt psychologiczny kolosalny, namacalny taki sobie. W silniku turbosprężarka jakby stała się bardziej słyszalna, dziwne. Żadnych wycieków nie mam, nie dolewam oleju więcej niż 0,5l pomiędzy corocznymi wymianami, nie mam też jakiś innych problemów, jakby minimalnie spadło zużycie paliwa, ale przy tych wszystkich moich eksperymentach i grzebaninie w silniku może być tego całkiem inny powód.

Najważniejsze, że nie są to produkty oparte na teflonie, więc bardzo bezpieczne dla silnika. Koszt ceramizera K2 Militec-1 to 44zł za 250ml, można go stosować również do broni palnej.

W tym temacie jest bardzo dużo zwolenników jak i przeciwników stosowania tych preparatów. Mój mechanik od Diesla poleca np środek do czyszczenia wtryskiwaczy firmy STP, jako pierwszy ratunek przed demontażem i konwencjonalnym czyszczeniem nastawnika dawki w pompie wtryskowej, pomimo jawnego konfliktu interesów.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
Whitie
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2011-01-24, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Whitie » 2011-08-20, 19:12

Dzięki
Powiem Ci Piotrze, że po STP do diesla przestał mi kopcić zupełnie, nawet po odpaleniu jest tylko delikatna mgiełka więc... Twój mechanik wie co mówi...
No dobra wleje we wtorek tego modyfikatora :) Się zobaczy.
...z zawodu jestem...człowiekiem...
508087274

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2011-08-21, 00:53

Witam,

Ulotka i inne materiały od preparatu K2 Militec-1 znajduje się tutaj --> https://picasaweb.google.com/1136650079 ... directlink. Ten STP też stosowałem i żadnych skutków ubocznych nie było. Na jesień, przez zimę i wiosną stosuję do paliwa szwedzki środek "Skydd Diesel", popytałem się w tej sprawie zawodowych kierowców TIR'ów, jak już coś dolewają to tylko ten środek.

Pozdrawiam,

Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”