Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Y61 3,0 Di Kodowanie wtryskiwaczy.

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Y61 3,0 Di Kodowanie wtryskiwaczy.

Post autor: mały v8 » 2020-03-01, 16:41

Jak w temacie, muszę wymienić wtryski,bo ewidentnie zaczynają lać, i pytanie, czy w tym silniku trzeba je "przyuczyć", jak tak to ew. jakim urządzeniem diagnostycznym to zrobić? Bo niczym nie mogę się połączyć z tym samochodem.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Y61 3,0 Di Kodowanie wtryskiwaczy.

Post autor: mały v8 » 2020-03-23, 10:40

Dobra jak zwykle pomogłem sobie sam. Wtryski są "stare i głupie", mieszczą się pod pokrywą zaworów, nic się nie programuje, wyglądają tak:

Obrazek

na używce kosztują symboliczne grosze, bo tych silników masę wybuchło.

Do wymontowania trzeba zdjąć osłonę plastikową, intercooler, i przepustnicę z dolotem

Obrazek

Przed zdjęciem pokrywy zaworów trzeba odkręcić uszczelniacze świec żarowych

Obrazek

Po odkręceniu rurek od wtrysków trzeba wybić uszczelniacze między głowica a wtryskami

Obrazek

I to by było na tyle , składamy analogicznie, oczywiście nowe podkładki pod wtryski, i na przelewy, nowe oringi na wtryski, bo stare się potrafią podwinąć, no i nowa uszczelka pod dekiel, stara jest silikonowa i się wygniata, chciałem przyoszczędzić i zaczęło sączyć, koszt ok 60 pln.

Podsumowując wtryski nie lały, rozpylały idealnie, przyczyną zalewania silnika ropą były podkładki na przelewach. Okazało się że są aluminiowe i lekko popuszczały. Założyłem nowe miedziane, i podobno ma być dobrze.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Patrol”