Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Moderatorzy: bonzo, azorek

Riches
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-26, 06:08

[Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Post autor: Riches » 2019-09-26, 06:12

Witam forumowiczy,

od tygodnia jestem posiadaczem Parcha Y60 2.8, który według sprzedającego stał przed dłuższy czas w garażu nieużywany aż do momentu wystawienia na sprzedaż gdy to zainteresowani zaczęli go testować. Ogólnie auto w bardzo dobrym stanie, wiadomo że jak na ten wiek coś zawsze jest do zrobienia ale byłem w szoku widząc jak bardzo jest zadbany więc wciągnąłem go ale już świeżo po zakupie wyszły niespodzianki...

Podczas powrotu do domu wszystko było ok a przynajmniej nie zauważyłem nic niepokojącego natomiast dzień później zaczęły zgrzytać 3,4 i czasami 5 bieg podczas ich zapinania w trakcie jazdy a w 2 dniu nagle stojąc na światłach nie byłem w stanie wrzucić żadnego biegu, udało mi się jakoś wbić 4 i dojechać na nim do domu.


Pierwsza diagnoza - zapowietrzone sprzęgło, nie dało rady jednak odpowietrzyć więc wymieniłem pocący się przewód sprzęgła - dalej nie można było odpowietrzyć

Druga diagnoza - wysprzęglik, chodził w małym zakresie i wydawał dziwne dźwięki - po wymianie dalej bez zmian

Trzecia diagnoza - pompa sprzęgła, stukanie podczas dociskania sprzęgła i jedyna część, która została w układzie do wymiany - po wymianie udało się odpowietrzyć jednak znowu jestem na etapie gdzie zgrzyta 3 i 4 oraz czasami 5 tyle że chyba mniej niż poprzednio.


Sprawa wygląda tak że 1,2 wchodzą bez najmniejszych zgrzytów, 3 i 4 przy mniejszej prędkości potrafią wejść również bez zgrzytania ale przy większej to jest już to pewnik, z 5 bywa różnie. W momencie gdy całkiem zbije bieg podczas jazdy i próbuję wbić, któryś z problematycznych to jest jeszcze gorzej niż w przypadku wbijania ich po kolei. Sprzęgło łapie od samego dołu, nie od połowy skoku, płynu w skrzyni jeszcze nie sprawdzałem i nie wymieniałem, najprawdopodobniej siedzi tam Orlenowski HIPOL GL-4 80W-90.

Dzisiaj stwierdziłem że sam już nic nie wymyślę więc zabrałem go do mechanika, stwierdził że to synchronizatory w skrzyni... Co sądzicie?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Post autor: mały v8 » 2019-09-27, 12:58

Synchronizatory wydarte, przerabiałem to kiedyś w Hiszpanie,to bliźniaczy napęd, zalałem jakiś gęsty olej trochę pomogło. jak Cię to bardzo denerwuje, szukaj drugiej pewnej skrzyni będzie najtaniej.
ObrazekObrazekObrazek

d3mox
doświadczony forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2014-08-10, 12:02
Lokalizacja: Milanówek

Re: [Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Post autor: d3mox » 2019-11-22, 15:29

Albo wyremontuj tą skrzynie którą masz. Chłopaki w Pruszkowie na Pływackiej robią skrzynie do Patroli. Ludzie z całej Polski wysyłają do nich skrzynie. Co do kupna drugiej, to możesz trafić dobrą albo nie, szansę są 50/50 :)

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Post autor: mały v8 » 2019-11-22, 18:08

Pewnie ze chłopaki zrobią, ludzie ludzi robią a skrzyni nie zrobią?....tylko same uszczelki i łożyska to koszt:
:arrow: https://sklep4x4.pl/sklep/pr/217/22451/ ... 2-8TD.html
Do tego synchronizatory załóżmy ze trzech biegów ale jak już zmienić to wszystkie
:arrow: https://sklep.autotrader.pl/szukaj/Sync ... torow.html
Jakiś koło zębate ,jakaś przesuwka, olej na płukankę , i koszty robocizny przypuszczam ze najbiedniej ze 2 tysie....razem wyjdzie 6-7 tys, a za 10 tys można kupić Y60 do jazdy :-D

Wymiana skrzyni w tym modelu to niecałe 2 godziny roboty, a takie grzebanie to czas bliżej nieokreślony, bo to czegoś nie doślą, coś nie pasuje, i wyjdą inne kwiatki.
ObrazekObrazekObrazek

d3mox
doświadczony forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2014-08-10, 12:02
Lokalizacja: Milanówek

Re: [Y60] 2.8TD - Zgrzytający 3,4 i 5 bieg

Post autor: d3mox » 2019-11-25, 13:34

Mają swój zapas części to raz, mają swojego dostawcę łożysk. Wiem że kompletny remont u nich to 1500 albo 2500zl. Nie pamiętam już :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Patrol”