Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Navara] Problem z 4WD i ABS

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
7,62
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2009-12-09, 08:13
Lokalizacja: Inowrocław

[Navara] Problem z 4WD i ABS

Post autor: 7,62 » 2010-12-26, 22:59

Jechałem sobie spokojnie po dość śliskiej drodze. Miałem zapięty przedni napęd. W pewnym momencie zauważyłem, że w lewym górnym rogu deski zaczęła migać lampka 4WD. Jednocześnie na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym zaczął migać symbol załączonego napędu na 4. Zapaliła się także kontrolka ABS. Sprawdziłem - ABS rzeczywiście nie działał. Po rozpięciu napędów kontrolka 4WD i symbol na wyświetlaczu przestały migać. Nie dało się jednak ponownie zapiąć przodu. Po każdej próbie zaczynał tylko migać wyświetlacz.
Sprawdziłem bezpieczniki - były ok. Odłączyłem na chwile akumulator, żeby zrestartować komputer - nie było żadnego rezultatu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to się mogło stać? A może ktoś się już z czymś takim spotkał? Co z tym dalej robić? Serwis? Elektromechanik?
Dodam tylko, że aktualny przebieg, to 152000 km.

[ Dodano: 2010-12-27, 23:30 ]
No i sprawa się wyjaśniła - to sprawka ABS. Okazało się, że mam walnięty prawy tylny czujnik ABS, a w zasadzie przewód co z niego wychodzi. Raz przewodzi sygnał, a raz nie. Tak czy owak czujnik trzeba wymienić. Za taki czyjnik w ASO wołają 1300 zeta Będę musiał poszukać gdzieś w terenie, bo to rozbój w biały dzień!
A tak na marginesie - serwis w Bydgoszczy potrzebował jedyne pięć godzin na zlokalizowanie usterki :/
Sportowa wersja czołgu.

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2011-01-03, 13:15

Przez czujnik ABS, nie dało się włączyć 4x4 ?? Dobrze że to się w poważnym terenie nie stało ;-)

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2011-01-08, 08:26

7,62, udało się coś znaleźć tańszego? Pisałeś że 5h szukali usterki, jesteś pewien że w diagnozie się nie pomylili? :-) Wie ktoś jaki może być zamysł połączenia AWD z ABS?
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
7,62
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2009-12-09, 08:13
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: 7,62 » 2011-01-08, 23:23

azorek pisze:Przez czujnik ABS, nie dało się włączyć 4x4 ?? Dobrze że to się w poważnym terenie nie stało ;-)
Ano dobrze. Na szczęście tylko 15km od domu i na drugie szczęście na szosie. Kto w takim samochodzie wymyślił tak debilne rozwiązanie ??? Będę musiał pomyśleć nad jakimiś osłonami dla czujników - to w tej chwili jest najsłabszym punktem podbrzusza.

[ Dodano: 2011-01-08, 23:36 ]
Misiek pisze:7,62, udało się coś znaleźć tańszego? Pisałeś że 5h szukali usterki, jesteś pewien że w diagnozie się nie pomylili? :-) Wie ktoś jaki może być zamysł połączenia AWD z ABS?
Spoko. Okazuje się, że można nówkę kupić za 550pln, choć to też lekka przesada. Dlatego też póki co jeszcze nie wymieniłem, bo jak na razie błąd się nie powtórzył. Tak długo szukali usterki bo to okres świateczny i dlatego się wyjątkowo upierdliwie opier...lali. A zamysł połączenia tych dwuch ustrojstw jest taki, że ponieważ w Nawarze przełączanie napędów odbywa się elektrycznie, no to najpierw czołg musi zmierzyć prędkość poruszania się każdej z gąsienic ;) i dopiero kiedy są one zgodne, to przełącza napęd. Jak pada czujnik, no to siedzisz po uszy w ... błocie i czekasz na zbawienie.
Sportowa wersja czołgu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinder / Navara”