Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Navara] Awaria podgrzewacza filtra paliwa

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
7,62
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2009-12-09, 08:13
Lokalizacja: Inowrocław

[Navara] Awaria podgrzewacza filtra paliwa

Post autor: 7,62 » 2010-01-22, 18:12

Już po raz drugi nastąpiła u mnie awaria podgrzewacza filtra paliwa. W efekcie tego straciłem około 20 litrów paliwa. Tak jak i poprzednim razem niesprawny podgrzewacz spowodował wzrost ciśnienia paliwa w przewodach powrotnych, doprowadzających nadmiar paliwa z pompy do podgrzewacza. Było to przyczyną rozłączenia jednego z przewodów odpływowych i wycieku paliwa. Po wymianie podgrzewacza i założeniu przewodu usterka ustała i nie powtórzyła się. Podgrzewacz filtra paliwa jest zamontowany na filtrze i powinien zostać wymieniony razem z filtrem paliwa, choćby z tego powodu, że występuje razem z nim w komplecie. Jednak niektórzy mechanicy w serwisach nie robią tego, ponieważ musieliby odkręcić dwie opaski zaciskowe, a tak wystarczy wyciągnąć i włożyć zawleczkę, no i po robocie.
Chciałbym tutaj wyczulić wszystkich na to, aby zwrócili szczególną uwagę przy wymianie filtra paliwa na to czy mechanik wymienił również podgrzewacz. Uchroni to Was przed niepotrzebnymi kłopotami, nerwami i utratą znacznej części paliwa.
Ostatnio zmieniony 2010-06-10, 12:15 przez 7,62, łącznie zmieniany 1 raz.
Sportowa wersja czołgu.

Awatar użytkownika
jankbkak
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-11, 08:12
Lokalizacja: XXX

Post autor: jankbkak » 2010-02-27, 14:56

Po ostatniej awarii podgrzewacza filtra paliwa i jak napisał kolega wyżej wszystkimi perypetiami ciąg dalszy ,po usunięciu awarii podgrzewacza została umyta komora silnika chyba zbyt dokładnie bo wczoraj po zamknięciu samochodu z pilota zaraz włączał się alarm ,kiedy zamykałem go kluczykiem to trochę dłużej mu to trwało ale i tak się załączał .Więc dziś podjechałem do serwisu i po ostatnich manewrach z nimi gościu z uśmiechem powiedział że mi się chyba spodobało u nich a ja mu na to że niech mnie nie wkurza taką gadką że nie mogę co drugi dzień przyjeżdżać i że w końcu niech się przyłożą do naprawy bo inaczej będziemy gadać .Gościu zaraz zmienił gadkę i od tej pory było bardzo oficjalnie ;słucham pana....więc przedstawiłem mu o co biega ,chwile się zamyślał zawołał elektryka i powiedział sprawdź to bo to chyba zwarcie albo coś drobnego .Po jakieś półgodziny zapytałem co jest grane :?: gościu widział że zaczynam powoli być zdenerwowany zawołał mistrza elektryki ,przyszedł i coś bladą miał minę więc wyszli na warsztat, elektryk coś tak dziwnie wzruszał ramionami jak by mu zimno było .Po chwili zapadła decyzja że się spaliła główna centralka alarmu i że ją wymienią na nową .Po dziesięciu minutach samochód wyjechał z warsztatu i był naprawiony ,gościu z dziwną miną powiedział że już jest naprawiony i że mogę jechać a ja odpowiedziałem mu na to z ironicznym śmiechem zobaczymy jak długo ..oby długo .

[ Dodano: 2010-02-28, 16:29 ]
no i ja znowu muszę coś nagryzmolić ;dziś ponownie awaria podobna do poprzedniej tylko tym razem to pękł przewód doprowadzący paliwo do filtra i znów poszło ze trzydzieści litrów paliwa i znów laweta samochód zastępczy itd

szczureczek
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-09, 14:39
Lokalizacja: Łódź , Toruń
Kontakt:

Post autor: szczureczek » 2010-03-01, 11:22

:-o ekstra

Awatar użytkownika
jankbkak
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-11, 08:12
Lokalizacja: XXX

Post autor: jankbkak » 2010-03-01, 11:37

tak tak straciłem dużo czasu pieniędzy ale przedewszystkim nerwów ,i na to wygląda że to nie wszystko nie koniec z tym złomem co ma na liczniku przejechane 8tyś :-/

Awatar użytkownika
7,62
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2009-12-09, 08:13
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: 7,62 » 2010-03-04, 23:36

8 tysięcy???!!!
Sportowa wersja czołgu.

Awatar użytkownika
jankbkak
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-11, 08:12
Lokalizacja: XXX

Post autor: jankbkak » 2010-03-05, 19:46

tak tak miałbym przejechane trochę więcej ale na lawecie kilometrów nie przybywa :!:

Awatar użytkownika
7,62
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2009-12-09, 08:13
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: 7,62 » 2010-03-08, 08:37

No to już naprawdę się firma popisała... Nie ma co, tylko pogratulować <blee>
Sportowa wersja czołgu.

Awatar użytkownika
jankbkak
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-11, 08:12
Lokalizacja: XXX

Post autor: jankbkak » 2010-03-08, 08:46

Przyczyna awarii zła jakość paliwa ,dziś idę na spotkanie prawników mojego z prawnikiem stacji paliw i zobaczymy co dalej :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinder / Navara”